Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017
Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017

Kraków, 13 lutego 2017

Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017

Opublikowany

Zaprezentowany na styczniowych targach CES 2017 dysk SSD dla entuzjastów, Plextor M8Se, otrzymał prestiżową nagrodę iF Design 2017. Produkt został wybrany spośród 5575 zgłoszonych propozycji, przez 58 niezależnych członków jury.

001.jpg
Plextor M8Se to kontynuacja serii dysków SSD dla wymagających użytkowników, w skład której wchodzi model M8Pe i M6e Black Edition. Nowe nośniki będą dostępne w czterech wariantach pojemnościowych: 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Do wyboru wersja M.2. 2280, M.2. z radiatorem lub wersja kompatybilna ze złączem PCI Express wyposażona w podświetlany radiator. Dysk został wyposażony w kontroler Marvell 88SS1093, interfejs PCIe 3.0 x4 i protokół NVMe. Do przechowywania danych wykorzystano kości pamięci Toshiba 15 nm wykonane w technologii MLC NAND oraz pamięć podręczną LPDDR 3 (od 512 MB do 2048 MB – w zależności od pojemności). Prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego w przypadku wersji 1 TB wynosi odpowiednio 2450 MB/s i 1000 MB/s. Dysk do sprzedaży trafi w czerwcu. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione. 
O nagrodzie iF Design

 iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się konkursów na świecie w dziedzinie designu. Od około 60 lat, nagroda iF Design jest przyznawana najbardziej innowacyjnym produktom. Udział w tym konkursie biorą tysiące firm z całego świata. Nagrody są przyznawane w następujących kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, architektura i architektura wnętrz oraz koncept profesjonalny. Wszystkie nagrodzone produkty będą prezentowane na wystawie iF Design w Hamburgu, a także w corocznie wydawanym katalogu oraz w aplikacji na urządzenia mobilne.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017 - Inf. prasowa Plextor.pdf

pdf | 327 KB

Pobierz
Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017 - Inf. prasowa Plextor.doc

doc | 167 KB

Pobierz
002.png

grafika | 221 KB

Pobierz
001.jpg

grafika | 49,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Plextor M9Pe Extreme: SSD z prędkością zapisu 5000 MB/s

temu

Zaprezentowany podczas tegorocznych targów Computex nośnik oferuje rekordową dla konsumenckich dysków SSD prędkość podczas odczytu i zapisu danych.
Plextor: Usuwanie danych z dysku NVMe zgodne z RODO

temu

Plextor, lider rynku wydajnych pamięci masowych, udostępnił najnowszą wersję autorskiego oprogramowania Plextool, tym razem przeznaczonego dla dysków SSD NVMe – Plextool NVMe Edition. Może być ono szczególnie interesujące w kontekście wejścia w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO lub z ang. GDPR), bowiem pozwala m.in. na bezpieczne usuwanie danych z dysku NVMe.
5 najważniejszych cech komputera do montażu wideo i obróbki foto

temu

Nie istnieje jeden idealny zestaw podzespołów komputerowych do profesjonalnej obróbki grafiki i wideo. Inne potrzeby i wymagania będzie miała osoba pracująca z Photoshopem, a inne zajmująca się modelami 3D. Dlatego w poniższym poradniku skupiliśmy się na ogólnych zasadach i kryteriach wyboru odpowiednich elementów stacji roboczej.
Gamingowe dyski Plextor z serii M9Pe dostępne na polskim rynku

temu

Dyski SSD Plextor z serii M9Pe są już dostępne w ofercie polskich dystrybutorów – m.in. x-kom.pl oraz morele.net. Jest to pierwsza w historii firmy linia dysków, które zaprojektowano w technologii 3D NAND. Produkty są dedykowane przede wszystkim graczom oraz osobom, które chcą zmodernizować swoje komputery.

XPG SX950 – pierwszy dysk SSD od ADATA z 6-letnią gwarancją

ADATA wprowadza na rynek nowy dysk marki XPG – model SX950, zaprojektowany głównie z myślą o entuzjastach sprzętu komputerowego oraz graczach, dla których liczy się najwyższa wydajność.