Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017
Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017

Kraków, 13 lutego 2017

Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017

Opublikowany

Zaprezentowany na styczniowych targach CES 2017 dysk SSD dla entuzjastów, Plextor M8Se, otrzymał prestiżową nagrodę iF Design 2017. Produkt został wybrany spośród 5575 zgłoszonych propozycji, przez 58 niezależnych członków jury.

001.jpg
Plextor M8Se to kontynuacja serii dysków SSD dla wymagających użytkowników, w skład której wchodzi model M8Pe i M6e Black Edition. Nowe nośniki będą dostępne w czterech wariantach pojemnościowych: 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Do wyboru wersja M.2. 2280, M.2. z radiatorem lub wersja kompatybilna ze złączem PCI Express wyposażona w podświetlany radiator. Dysk został wyposażony w kontroler Marvell 88SS1093, interfejs PCIe 3.0 x4 i protokół NVMe. Do przechowywania danych wykorzystano kości pamięci Toshiba 15 nm wykonane w technologii MLC NAND oraz pamięć podręczną LPDDR 3 (od 512 MB do 2048 MB – w zależności od pojemności). Prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego w przypadku wersji 1 TB wynosi odpowiednio 2450 MB/s i 1000 MB/s. Dysk do sprzedaży trafi w czerwcu. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione. 
O nagrodzie iF Design

 iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się konkursów na świecie w dziedzinie designu. Od około 60 lat, nagroda iF Design jest przyznawana najbardziej innowacyjnym produktom. Udział w tym konkursie biorą tysiące firm z całego świata. Nagrody są przyznawane w następujących kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, architektura i architektura wnętrz oraz koncept profesjonalny. Wszystkie nagrodzone produkty będą prezentowane na wystawie iF Design w Hamburgu, a także w corocznie wydawanym katalogu oraz w aplikacji na urządzenia mobilne.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017 - Inf. prasowa Plextor.pdf

pdf | 327 KB

Pobierz
Dysk Plextor M8Se zdobywa nagrodę iF Design 2017 - Inf. prasowa Plextor.doc

doc | 167 KB

Pobierz
002.png

grafika | 221 KB

Pobierz
001.jpg

grafika | 49,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dyski SSD skazane na ekspansję. Co przyniesie przyszłość?

temu

Nośniki SSD z każdym rokiem coraz mocniej wypierają dyski twarde. Do tej pory użytkowników przed tą istotną zmianą powstrzymywała przede wszystkim wysoka cena nośników opartych o pamięć flash. Ta stopniowo się zmienia i będzie zmieniać się nadal. Trendów związanych z tym urządzeniem jest jednak więcej.
Wznieś gaming na wyższy poziom z Sapphire i Plextor

temu

Tegoroczna jesień obfitować będzie w szereg interesujących premier na rynku gier. Warto usprawnić swój komputer, aby sprostał on coraz większym wymaganiom nowych produkcji. Sapphire i Plextor wychodzą temu naprzeciw, organizując konkurs, w którym do wygrania są cenne nagrody - karta graficzna Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4GB GDDR5 i trzy różne modele dysków SSD marki Plextor.  
Pięć rzeczy, których powinieneś unikać korzystając z dysku SSD

temu

Przesiadka z dysku HDD na SSD oznacza nie tylko rewolucję w kontekście wydajności, ale także w zakresie użytkowania nośnika. Nie wszystkie działania, które sprawdzały się w przypadku twardych dysków, będą skuteczne również w przypadku nośników półprzewodnikowych. Wręcz przeciwnie - niektóre mogą nawet zaszkodzić. Oto pięć rzeczy, których powinieneś unikać korzystając z SSD.
Duet idealny od Plextor i SilverStone. Wypełnij formularz, odpowiedz na pytanie i wygraj nagrody

temu

Plextor i SilverStone łączą siły w wakacyjnym konkursie. Wystarczy wypełnić formularz oraz odpowiedzieć na jedno pytanie, by wygrać dysk M8VG wraz z adapterem SilverStone MS09, przeznaczonym dla SSD na złączu M.2. Konkurs już ruszył i trwa do 26 sierpnia.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.