Plextor M8Se – wydajne dyski SSD w trzech wersjach
Plextor M8Se – wydajne dyski SSD w trzech wersjach

Kraków, 22 maja 2017 r.

Plextor M8Se – wydajne dyski SSD w trzech wersjach

Opublikowany

Plextor zaprezentował nową serię wydajnych dysków SSD. Debiutujące nośniki są dostępne w wersji M.2 do laptopów, M.2 z radiatorem do komputerów stacjonarnych, a także  w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express.

Dyski M8Se to seria nośników SSD wykorzystująca interfejs PCIe 3.0x4 oraz protokół NVMe. Pozwoliło to osiągnąć  parametry zapisu i odczytu zdecydowanie wyższe, niż w przypadku tradycyjnych dysków SSD z interfejsem SATA – nawet do 2450 MB/s  i 1000 MB/s podczas sekwencyjnego odczytu i zapisu. Parametry losowego odczytu i zapisu wynoszą odpowiednio 210000 IOPS i 175000 IOPS. Dyski wyposażono w pamięć TLC NAND dostarczoną przez firmę Toshiba. Za wydajność operacji, a także bezpieczeństwo i spójność danych odpowiadają sterownik układów scalonych, technologia poprawiania błędów kodu LDPC oraz PlexNitro – autorski system przyśpieszający zapis danych.
001.jpg
Dyski Plextor M8Se są oferowane w trzech wariantach, które różnią się między sobą możliwościami wykorzystania. Plextor M8SeG to dysk M.2 w formacie 2280 obudowany niebiesko-czarnym radiatorem, którego zadaniem jest odprowadzanie ciepła wytwarzającego się podczas przesyłania danych. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić najwyższą wydajność pracy nawet przy maksymalnym obciążeniu. Plextor M8SeGN to nośnik M.2 w formacie 2280 bez radiatora. Dzięki temu, możliwe jest jego wykorzystanie w smukłych ultrabookach.
M8SEG.png
M8SEGN.png
Plextor M8SeY jest dyskiem SSD zamkniętym w obudowie w formacie HHHL, kompatybilnym ze slotem PCI-express. Pozwoli to wykorzystać nowoczesny i szybki  dysk w starszych płytach głównych, które nie dysponują złączem M.2. Dodatkowo, Plextor M8SeY został wyposażony w radiator odpowiedzialny za odprowadzanie ciepła, a przy tym nadający urządzeniu unikalny wygląd. W obudowie znajdują się również diody LED, które w efektowny sposób sygnalizują pracę dysku.
M8SEY.png
M8SEY-2.png
Nośniki M8Se są dostępne w wariantach 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Sugerowane ceny detaliczne dla modelu M8SeG  wynoszą odpowiednio 418 zł, 634 zł, 1147 zł oraz 1964 zł.
Seria dysków M8Se jest objęta 3-letnią gwarancją producenta, a ich średni czas bezawaryjny (MTBF) wynosi 1,5 miliona godzin. Parametr TBW (Total Bytes Written) wynosi 80 TB dla wersji 128 GB, 160 TB dla wersji 256 GB, 320 TB dla wersji 512 GB i 640 TB w wariancie 1 TB.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Plextor M8Se – wydajne dyski SSD w trzech wersjach- Inf. prasowa Plextor.pdf

pdf | 489 KB

Pobierz
Plextor M8Se – wydajne dyski SSD w trzech wersjach- Inf. prasowa Plextor.doc

doc | 171 KB

Pobierz
M8SEY.png

grafika | 3,47 MB

Pobierz
M8SEGN.png

grafika | 2,01 MB

Pobierz
M8SEY-3.png

grafika | 3,29 MB

Pobierz
M8SEY-2.png

grafika | 3,04 MB

Pobierz
M8SEG.png

grafika | 2,06 MB

Pobierz
001.jpg

grafika | 82,2 KB

Pobierz
002.jpg

grafika | 75,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dyski SSD skazane na ekspansję. Co przyniesie przyszłość?

temu

Nośniki SSD z każdym rokiem coraz mocniej wypierają dyski twarde. Do tej pory użytkowników przed tą istotną zmianą powstrzymywała przede wszystkim wysoka cena nośników opartych o pamięć flash. Ta stopniowo się zmienia i będzie zmieniać się nadal. Trendów związanych z tym urządzeniem jest jednak więcej.
Wznieś gaming na wyższy poziom z Sapphire i Plextor

temu

Tegoroczna jesień obfitować będzie w szereg interesujących premier na rynku gier. Warto usprawnić swój komputer, aby sprostał on coraz większym wymaganiom nowych produkcji. Sapphire i Plextor wychodzą temu naprzeciw, organizując konkurs, w którym do wygrania są cenne nagrody - karta graficzna Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4GB GDDR5 i trzy różne modele dysków SSD marki Plextor.  
Pięć rzeczy, których powinieneś unikać korzystając z dysku SSD

temu

Przesiadka z dysku HDD na SSD oznacza nie tylko rewolucję w kontekście wydajności, ale także w zakresie użytkowania nośnika. Nie wszystkie działania, które sprawdzały się w przypadku twardych dysków, będą skuteczne również w przypadku nośników półprzewodnikowych. Wręcz przeciwnie - niektóre mogą nawet zaszkodzić. Oto pięć rzeczy, których powinieneś unikać korzystając z SSD.
Duet idealny od Plextor i SilverStone. Wypełnij formularz, odpowiedz na pytanie i wygraj nagrody

temu

Plextor i SilverStone łączą siły w wakacyjnym konkursie. Wystarczy wypełnić formularz oraz odpowiedzieć na jedno pytanie, by wygrać dysk M8VG wraz z adapterem SilverStone MS09, przeznaczonym dla SSD na złączu M.2. Konkurs już ruszył i trwa do 26 sierpnia.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.