E-sport popularniejszy od piłki nożnej? Ponad 16 tysięcy osób odwiedziło ESPORT NOW 2017

E-sport popularniejszy od piłki nożnej? Ponad 16 tysięcy osób odwiedziło ESPORT NOW 2017

W poprzednim sezonie na mecze Śląska Wrocław przychodziło średnio 8 740 kibiców. Tegoroczną edycję e-sportowej imprezy ESPORT NOW 2017, która również odbyła się we Wrocławiu, odwiedziło niemal dwa razy więcej osób. Choć sport elektroniczny nie jest jeszcze bardziej popularny od „tradycyjnego”, to bez wątpienia zdobywa coraz większą liczbę fanów.

ESPORT NOW na stałe wpisuje się w mapę polskiego e-sportu, jako jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Jej druga edycja, która odbyła się w ostatni weekend maja potwierdziła tę pozycję na rynku sportu elektronicznego – wydarzenie odwiedziło 16 700 osób, czyli o ponad 6000 więcej niż podczas pierwszej edycji. Transmisja z turniejów w Internecie została wyświetlona 1 164 550 razy. Pula nagród ze wszystkich turniejów sięgnęła ponad 150 000 złotych.

Druga edycja ESPORT NOW była dużym wyzwaniem. Naszym celem było stworzenie polskiej imprezy, która jakością będzie dorównywała największym światowym turniejom. Sądząc po reakcjach uczestników, udało nam się w jakimś stopniu to osiągnąć. E-sport jest przyszłością naszego pokolenia, dlatego będziemy dalej w niego inwestować i rozwijać ten rynek w Polsce.

Krzysztof Stypułkowski, CEO Fantasy Expo, czyli organizatora ESPORT NOW

Głównym punktem tegorocznej edycji był finał międzynarodowego turnieju NVIDIA GeForce Cup w grze Counter-Strike: Global Offensive. Pulą nagród w wysokości 30 000 USD podzieliły się zespoły z Turcji, Szwecji, Polski i Norwegii. Faworyt kibiców zgromadzonych w Hali Stulecia, Team Kinguin, odpadł w półfinałach, niwecząc tym samym szanse na obronę tytułu przez Polaków w turnieju. Zwycięski zespół Space Soldiers wrócił do domu bogatszy o 15 000 dolarów.
Fani gry League of Legends mieli okazję podziwiać zmagania 8 najlepszych polskich drużyn w Pucharze Polski ESPORT NOW by ASUS ROG, w którym do wygrania było w sumie 25 000 złotych. Po zaciętej rywalizacji Puchar zdobył zespół AGO Gaming. Dwa dodatkowe turnieje w gry Hearthstone i Starcraft 2 zorganizowało LG. Do drugiego z nich zaprosiło nie tylko profesjonalnych graczy, ale również odważnych ochotników, którzy mogli zgłosić się do udziału podczas wydarzenia.
Na imprezie nie mogło zabraknąć największych e-sportowych gwiazd. Fani gier mogli spotkać najpopularniejszych graczy, YouTuberów, streamerów i ekspertów gamingowych – Piotra „Izaka” Skowyrskiego, Damiana „Nervariena” Ziaję czy Norberta „Disa” Gierczaka.

Warto przyjść i poczuć takie prawdziwe e-sportowe emocje i porównać to sobie ze sportowymi. Jeśli ktoś chodzi na mecze piłki nożnej, siatkówki czy piłki ręcznej, to niech wpadnie i zobaczy, jaka jest atmosfera na trybunach e-sportowych.

Piotr „Izak” Skowyrski, jeden z najbardziej znanych polskich komentatorów e-sportowych rozgrywek

ESPORT NOW 2017 przyciągnęło nie tylko tłumy fanów elektronicznej rozrywki, ale również wielu dziennikarzy. Ponad 100 przedstawicieli mediów przygotowywało relacje z imprezy udowadniając, że e-sport już dawno przestał być niszową rozrywką.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

E-sport popularniejszy od piłki nożnej_Ponad 16 tysięcy osób odwiedziło ESPORT NOW 2017 - inf. prasowa Fantasy Expo.pdf

pdf | 413 KB

Pobierz
E-sport popularniejszy od piłki nożnej_Ponad 16 tysięcy osób odwiedziło ESPORT NOW 2017 - inf. prasowa Fantasy Expo.docx

docx | 14 KB

Pobierz
ESN17_1.jpg

grafika | 3,18 MB

Pobierz
ESN17_3.jpg

grafika | 3,02 MB

Pobierz
ESN17_2.jpg

grafika | 2,36 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polska Liga Esportowa: Gra o tron - czas na finały!

temu

To już ostatnia prosta sezonu Wiosna 2018 Polskiej Ligi Esportowej! W weekend 23-24 czerwca, podczas Targów GameON Kielce, odbęda się offline’owe finały rozgrywek. Po cztery najlepsze po etapie ligowym ekipy w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends po
Polska Liga Esportowa: Wystartował sezon zasadniczy Wiosna 2018

temu

Polska Liga Esportowa - sezon Wiosna 2018 - wystartowała. Do rywalizacji w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends przystępuje 18 drużyn, które walczą o łączną pulę 261 360 złotych. W dniach 21-22 kwietnia po raz pierwszy w historii odbędzie się kolejk
Kto zgarnie 46 tysięcy z puli ćwierć miliona złotych? Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off!

temu

Polska Liga Esportowa, czyli jedne z najważniejszych polskich rozgrywek e-sportowych, rozpoczyna właśnie kolejny etap rywalizacji – fazę play-off. Po siedmiu tygodniach regularnych zmagań w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends poznaliśmy 4 najlepsze drużyny w każdej z gier.  
ESPORT NOW 2017 już w najbliższy weekend!

temu

W dniach 27-28 maja, w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się druga edycja jednej z największych polskich imprez dla fanów e-sportu – ESPORT NOW 2017. W tym roku organizatorzy imprezy zamierzają przyciągnąć na miejsce nawet 20 000 odwiedzających. Na gości będą czekać: największe europejskie drużyny CS:GO i LoL, turnieje gier, cosplayerzy, konkursy, najnowszy sprzęt komputerowy oraz wiele innych atrakcji.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.