12 e-booków idealnych na wakacje
12 e-booków idealnych na wakacje

12 e-booków idealnych na wakacje

Opublikowany

Nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu na czytanie. Co innego latem, podczas wakacyjnego wyjazdu, gdy dni są jeszcze o wiele dłuższe niż noce. Wtedy pojawia się pytanie – czy uda się spakować jeszcze jedną książkę, choćby kosztem pary butów lub kilku koszulek? A gdyby tak nie musieć wybierać i zabrać ze sobą 20 tysięcy tytułów o łącznej wadze nie przekraczającej 168 g?

Czytanie w podróży

Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie czytnika i wypożyczalni e-booków. Niewielka waga urządzenia w połączeniu z dostępem do ponad 20 tysięcy e-booków i audiobooków, skutecznie uszczuplą wakacyjny bagaż i zapewnią rozrywkę w długie, letnie wieczory.  Jak wybrać coś z tak obszernej listy tytułów? Spieszymy z pomocą, przedstawiając 12 doskonałych e-booków.
001.jpg
Filmowe historie

Fanom pełnych napięcia historii spodoba się „Dziewczyna z pociągu” Pauly Hawkins. Tytułowa bohaterka każdego dnia pokonuje tę samą trasę. Pewnego dnia zauważa, że w jednym z domów przy stacji, wydarzyło się coś, co nie pasuje do pozornie idealnego życia jego mieszkańców, a ona przestaje być tylko zwykłą dziewczyną z pociągu.

Do niedalekiej przyszłości przeniosą nas „Amerykańscy bogowie” Neilego Gaimana. Cień kończy trzy letnią odsiadkę w więzieniu, jednak z każdym dniem narasta w nim coraz większy niepokój. Po wyjściu na wolność Cień wraz z tajemniczym Panem Wednesday’em, wyrusza w podróż po Stanach w poszukiwaniu duszy Ameryki.  

Inną, znacznie mniej wesołą wizję przyszłości kreuje w „Opowieści Podręcznej” Margaret Atwood. Freda jest Podręczną w Republice Gilead, gdzie jedynym prawem jest reżim i ortodoksja. Na podstawie powieści Atwood powstał serial ze znaną z „Mad Mena” Elisabeth Moss w roli głównej.
002.jpg
Nowa proza polska

„Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy to opowieść o rodzicach, których już nie ma. Narrator wychodzi od konkretnych, materialnych przedmiotów – książek i innych rzeczy pozostawionych przez zmarłą matkę. Narrator nie popada w sentymentalizm, lecz stopniowo rekonstruuje obraz silnej kobiety, która w peerelowskiej rzeczywistości potrafiła żyć według własnych zasad.

Do PRL-u przeniosą nas także „Guguły” Wioletty Grzegorzewskiej. Powieść pisana jest z perspektywy dziewczynki, dorastającej w małej wsi, której życie wypełnia polowanie na chrabąszcze, zabawy z rówieśnikami i chodzenie do szkoły.

Z kolei ze „Wzgórzem psów”, mrocznym thrillerem Jakuba Żulczyka, przeniesiemy się na warmińsko-mazurską prowincję, gdzie dochodzi do serii tajemniczych zaginięć ludzi. Żulczyk umiejętnie łączy sensacyjną fabułę z portretem lokalnej społeczności i przedstawieniem zależności, wynikających z lokalnych układów.
003.jpg
W pełnym napięciu

Piękny ogród, a w nim grupa uwięzionych przez psychopatycznego Ogrodnika, młodych kobiet, których ciała pokryte są kolorowymi tatuażami, dzięki czemu przypominają motyle, to sprawa, którą rozwikłać mają bohaterowie „Kolekcjonera motyli” Dot Hutchison.

Śledczy z „Deniwelacji” Remigiusza Mroza, zadają sobie pytanie: gdzie jest Robert Frost? Gdy spod topniejącego śniegu wyłaniają się ciała zamordowanych kobiet, nikt nie ma wątpliwości, że na Podhalu grasuje seryjny morderca. Problem w tym, że nikt nie wie, gdzie przebywa były komisarz, który mógłby rozwikłać tę zagadkę.

Fani rozgrywek między Rosją a Ameryką, z przyjemnością wyruszą w pełną niebezpieczeństw podróż po skutej lodem syberyjskiej tajdze, ze „Śmiertelną drogą” Jana Mostowiaka.
004.jpg
Z e-bookiem dookoła świata

Moda na Skandynawię trwa w najlepsze - z jednej strony duńskie hygge, z drugiej mroczne kryminały. W “I cóż, że ze Szwecji” Natalia Kołaczek rozprawia się z utopijną wizją jednego z najszczęśliwszych narodów Europy. W zbiorowym portrecie Szwedów próbuje pokazać, jak wygląda słynne szwedzkie równouprawnienie i szuka odpowiedzi na pytanie, czego do szczęścia potrzebują mieszkańcy, w którym prawdziwe lato trwa zaledwie kilka chwil.

W znacznie dalszą podróż zabierze nas J. Maarten Troost, który zmęczony brakiem pomysłu na życie, wyruszył na Tarawę, jedną z wysp na Południowym Pacyfiku w Republice Kiribati. “Życie seksualne kanibali” to opowieść o zderzeniu zachodniego wyobrażenia o romantycznej podróży na koniec świata z rzeczywistością. W trakcie dwuletniego pobytu na wyspie, Troost mierzył się z okresowym blackoutem, problemami żywnościowymi i niekompetentnymi urzędnikami.

Ece Temelkuran przeniesie nas w nieco bliższą i bardziej dramatyczną rzeczywistość. “Turcja: obłęd i melancholia” to obraz targanego wieloma konfliktami kraju znajdującego się między zsekularyzowanym Zachodem a muzułmańskim Wschodem. Temelkuran przedstawia szeroki ogląd sytuacji, obejmujący niemal każdy aspekt życia w Turcji.
Miesiąc czytania za darmo

Wszystkie wymienione tytuły teraz można pobrać za darmo. Wystarczy skorzystać z wakacyjnej promocji i przy zakupie czytnika inkBOOKa Prime lub inkBOOKa Classic 2 odebrać kod na miesiąc darmowego korzystania z wypożyczalni e-booków Legimi. Więcej informacji o ofercie: inkbooks.eu/czytniki-ebookow

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

003.jpg

grafika | 1,76 MB

Pobierz
002.jpg

grafika | 1,13 MB

Pobierz
001.jpg

grafika | 1,13 MB

Pobierz
004.jpg

grafika | 970 KB

Pobierz
005.jpg

grafika | 461 KB

Pobierz
12 e-booków idealnych na wakacje -Art. ekspercki inkBOOK.pdf

pdf | 1,13 MB

Pobierz
12 e-booków idealnych na wakacje -Art. ekspercki inkBOOK.docx

docx | 1,16 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Inovativní elektronické čtečky inkBOOK Prime a inkBOOK Classic 2

temu

Čtečka inkBOOK byla představena na alza.cz ve formě dvou inovativním čteček – inkBOOK Prime a inkBOOK Classic 2. Obě zařízení jsou vybavena dotykovými obrazovkami E-Ink Carta™ vyrobenými technologiemi e-papíru a systémem Android, který jim umožňuje přístup k tisícům poskytovatelů obsahu a aplikacím. Jejich uvedení přineslo na internetu tvrzení, jako „konec hegemonie čtečky Kindle“. Obě čtečky získaly ocenění Red Dot za výjimečný design a inovativní řešení.
Zwiększ możliwości swojego czytnika e-booków z aplikacją Legimi

temu

Spotify dla e-booków - takie stwierdzenie najlepiej opisuje funkcjonalność coraz popularniejszej w Polsce usługi Legimi. W zamian za comiesięczny abonament, użytkownik uzyskuje nielimitowany dostęp do tysięcy książek elektronicznych. Przedstawiamy, w jaki sposób usługa działa na najpopularniejszych na rynku czytnikach e-booków.
Jak Polacy czytali podczas wakacji?

temu

W lipcu producent e-czytników inkBOOK przeprowadził badanie dotyczące preferencji osób czytających, w szczególności w okresie wakacyjnym. Jego celem było zidentyfikowanie najpopularniejszej wśród Polaków formy czytelnictwa podczas pobytu poza domem. Prawie 60% respondentów zadeklarowało, że podczas tegorocznego urlopu czytało książki w wersji elektronicznej.
5 powodów, dla których uczeń powinien mieć czytnik e-booków

temu

Wielu rodziców zastanawia się, jak przekonać dziecko do czytania. Najprostszym sposobem jest dawanie dobrego przykładu – spędzanie wolnego czasu z książkami i audiobookami, to naturalny sposób na zaszczepienie w pociechach zamiłowania do lektury.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.