Polskie transmisje Counter Strike: Global Offensive. Co oglądali Polacy?
Polskie transmisje Counter Strike: Global Offensive. Co oglądali Polacy?

Polskie transmisje Counter Strike: Global Offensive. Co oglądali Polacy?

Opublikowany

Fantasy Expo przygotowało zestawienie polskich transmisji z największych turniejów Counter Strike: Global Offensive. Zestawienie obejmuje pierwszych 7 miesięcy bieżącego roku i pozwala wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.

Większa pula nagród = więcej oglądających?

Z zestawienia wynika, że największy wpływ na ilość oglądających osób miał udział polskich drużyn oraz wysokość nagród. Ważne też jest to kto markuje daną transmisję. Przykładowo, największą liczbę oglądających zgromadził PGL Major, który nie dość, że odbywał się w Polsce, to jeszcze składająca się z Polaków drużyna Virtus.Pro doszła do etapu półfinałowego. Rekordowy wynik 106 tysięcy oglądających w jednym momencie padł właśnie w meczu rozegranym przez Złotą Piątkę. Kolejne polskie transmisje, które potwierdzają tę tezę to WESG, gdzie polski Team Kinguin zajął drugie miejsce, a także finały Intel Extreme Masters rozgrywane w Katowicach, które również notowały największe wyniki do momentu uczestnictwa polskich drużyn.

Większa jakość transmisji

W 2017 roku rynek transmisji uległ znaczącej przemianie. Za prawa do większości transmisji trzeba płacić, co sprawia, że firmy stojące za realizacją szukają sponsorów i partnerów. Rynek esportowych praw mediowych zaczął coraz mocniej przypominać rynek sportów tradycyjnych. W konsekwencji transmisje stają się bardzo dużymi projektami, angażującymi wiele osób, nie tylko do realizacji streamingu, ale także działań dodatkowych, uzgodnionych z partnerami.

Transmisja z PGL Major Kraków była dla nas wyzwaniem nie tylko od strony realizacji, ale także pozyskania partnerów oraz dostarczenia świadczeń. Do zachęcenia partnerów wykorzystaliśmy przewagi jakie daje transmisja online’owa. Kilkunastoosobowy zespół dbał nie tylko o wysoką jakość transmisji ale także o realizację świadczeń dla partnerów. Angażowaliśmy fanów nie tylko poprzez branding, spotykany w telewizji, ale też poprzez działania specjalne w Social Media. Szczególnym zainteresowaniem ze strony marketerów cieszyły się działania wprost contentowe oraz sprzedażowe

mówi Kamil Górecki, członek zarządu Fantasy Expo, agencji odpowiedzialnej za realizację polskiej transmisji PGL Major Kraków 2017

Wzrost znaczenia transmisji w marketingu esportowym

Marketerzy dostrzegają ogromny potencjał sprzedażowy wynikający z połączenia światów sportowego i internetu. Edukacja rynku esportowego postępuje i w coraz więcej projektów angażują się partnerzy biznesowi, widząc perspektywę zwiększenia zasięgu komunikacji, wzrostu zaangażowania, a także utrzymania uwagi. Ten ostatni wskaźnik jest szczególnie ważny, gdyż jest bardzo wysoki w porównaniu do innych działań marketingowych, wyższy nawet od influencer marketingu. Badania rynku oceniają utrzymanie uwagi w TV na kilkanaście minut, w przypadku YouTuba wskaźnik ten jest wyższy, ale podobny, natomiast podczas transmisji esportowych często przekracza on 2 godziny. Tak długi kontakt z marką jest bardzo doceniany przez marketerów. Dlatego istotnym elementem przedstawionych danych jest łączna ilość czasu, którą fani spędzili na oglądaniu streamu.

W rozmowach ze specjalistami ds. marketingu zainteresowanych esportem łatwiej rozmawiać o partnerstwie w transmisjach rozgrywek niż na przykład o dedykowanych kampaniach influencerskich. Wynika to z bezpośredniego porównania do transmisji z tradycyjnego sportu. Taka metafora przemawia do wyobraźni i znacząco ułatwia edukację rynku

mówi Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu Fantasy Expo

Polskie_Transmisje_CSGO.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

IMG_4310.png

grafika | 35,7 MB

Pobierz
IU3A25582.jpg

grafika | 14,7 MB

Pobierz
IU3A2558.jpg

grafika | 14 MB

Pobierz
IU3A25585.jpg

grafika | 11,8 MB

Pobierz
IU3A2558244.jpg

grafika | 11,9 MB

Pobierz
IU3A255821.jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
IU3A25582114.jpg

grafika | 9,59 MB

Pobierz
IU3A2558211.jpg

grafika | 7,91 MB

Pobierz
Polskie transmisje Counter Strike - Global Offensive. Co oglądali Polacy.pdf

pdf | 200 KB

Pobierz
Polskie transmisje Counter Strike - Global Offensive. Co oglądali Polacy.docx

docx | 6,21 KB

Pobierz
Polskie_Transmisje_CSGO.png

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018

temu

Fani esportu z całego świata powoli zaczynają przygotowania do największego turnieju Counter-Strike: Global Offensive tego roku. Na horyzoncie widnieje londyński Major, który po raz pierwszy w historii ma możliwość przygotowywać organizacja FACEIT. Etap eliminacyjny do turnieju zakończył się 22 lipca i cieszył się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Transmisje z Minora zanotowały blisko 900 tysięcy wyświetleń, a rozgrywki śledziło nawet 87 tysięcy osób. 
Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej? Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu.

temu

“Dziki” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn sportów elektronicznych znad Wisły. Podczas swojej rocznej historii zaskoczyli świat polskiego esportu, nie tylko za sprawą popularności w social mediach, ale również wieloma młodymi talentami, budującymi renomę drużyny.
Virtus.pro - polska potęga w esportowym świecie

temu

Organizacja Virtus.pro z Polakami w składzie od lat, jak równy z równym, walczy z czołówką światowego esportu. “Virtusi” mają już na koncie m.in. zwycięstwo na turnieju rangi Major w Katowicach w 2014 roku oraz 2. miejsce w ubiegłorocznym ELEAGUE Major w Atlancie, które można przyrównać prestiżem do piłkarskiej Ligi Mistrzów czy Super Bowl w futbolu amerykańskim. Już we wrześniu polscy zawodnicy będą mogli marzyć o równie imponującym wyniku, podczas mistrzostw świata w Counter-Strike: Global Offensive - FACEIT Major Londyn 2018.
Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!

temu

Już w sobotę, polskie "Pingwiny" będą miały okazję sprawdzić się z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu w Europejskich kwalifikacjach do międzynarodowego turnieju CS:GO, FACEIT London Major 2018. Czy Team Kinguin podoła wyzwaniu i dołączy do walki o tytuł najlepszej drużyny świata? Tego dowiemy się w najbliższy weekend.