Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!
Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!

Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!

Opublikowany

Warsztaty z robotami, nauka programowania przez dobrą zabawę i opowieść o cyfrowym świecie dla dzieci. To czeka na uczestników drugiej edycji Koderka, czyli konferencji przygotowywanej przez ludzi, chcących dzielić się pasją i doświadczeniem z uczniami i nauczycielami. Przed uczestnikami także rywalizacja zespołowa w maratonie informatycznym, czyli hackathonie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9 w Zespole Szkół: Społecznej Szkole Podstawowej Nr 10 oraz w Społecznym Gimnazjum Nr 27, przy ulicy Ostrobramskiej 72 w Warszawie.  

hackathon1.jpg
Żyjemy w czasach, w których wszyscy wykorzystują rozwiązania cyfrowe, a Internet jest podstawowym obszarem komunikacji, zdobywania wiedzy i nauki. Czy umiemy jednak w pełni wykorzystać możliwości narzędzi, którymi dysponujemy? Warto rozumieć ich mechanizmy i umieć je stosować. Uczestnicy, dzięki zajęciom, mają poczuć się pewniej w świecie nowych technologii, a naukę przez zabawę wspomagać będą interaktywne warsztaty.

Celem konferencji jest nie tylko promocja i przekazywanie wiedzy z informatyki, ale też kreatywne nauczanie programowania, uczenie pracy w zespole, rozwijanie umiejętności interpersonalnych i możliwość spotkania z ekspertami.

Istotną misją Koderka jest innowacyjne wspieranie edukacji poprzez warsztaty, które są w pełni interaktywne i różnią się od typowych, szkolnych zajęć. W jednym z nich pojawią się roboty Dash i Dot, które przedstawi Anna Szwiec z Sabre. Zadaniem uczestników będzie takie zaprogramowanie Dasha, żeby przeprowadził akcję ratunkową i uratował swojego przyjaciela. Podczas wypełniania tych zadań uczestnicy poznają możliwości robotów Wonder, ale do ich działania niezbędne będzie opracowanie strategii rozwiązania problemów i wykorzystanie walorów edukacyjnych konferencji.

W programie konferencji zaplanowano:

• Prelekcje – 20 minutowe wystąpienia
• Prelekcje uczniowskie
• Zajęcia dla dzieci poniżej 6 roku życia
• Warsztaty dla uczniów i dorosłych
• Wykłady dla dorosłych (w tym nauczycieli)
• Prezentacje najnowszych nowinek technicznych i tych sprzed 30 lat
• Gry i zabawy
• Hackathon informatyczny zakończony prezentacjami finałowymi
• Panel ekspertów

Więcej informacji: koderek.edu.pl 

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

KODEREK.png

grafika | 776 KB

Pobierz
hackathon1.jpg

grafika | 473 KB

Pobierz
Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!.pdf

pdf | 357 KB

Pobierz
Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!.docx

docx | 159 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
80 tys. złotych trafiło do małopolskich fundacji i organizacji pozarządowych

temu

Niemal każda z dużych krakowskich firm prowadzi na szeroką skalę własne akcje charytatywne i działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli CSR (Corporate Social Responsibility). Jedną z przyczyn jest oczywiście chęć budowania pozytywnego wizerunku firmy. Jednak w przypadku dużych korporacji CSR jest normą, więc żadna z nich się nie wyróżnia na tym tle. Dużo ciekawszą przyczyną jest oddolna inicjatywa. Coraz częściej organizatorami i pomysłodawcami są sami pracownicy.
Europejczycy więcej czasu poświęcają na wyszukiwanie lotów niż na samą podróż

temu

Czas, jaki podróżni poświęcają na wybór optymalnej propozycji, pokazuje, jak złożona i zawiła może być droga do zarezerwowania biletu. Badania w tym zakresie na grupie 2200 podróżnych z Europy Zachodniej przeprowadziła firma Sabre, dostarczająca oprogramowanie dla branży
Sztuczna inteligencja w turystyce - Sabre tworzy chatbota dla biur podróży

temu

Sabre Corporation, firma zajmująca się technologiami IT dla turystyki, stworzyła inteligentnego chatbota, przeznaczonego dla hoteli i biur podróży. Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję znajdują zastosowania w kolejnych obszarach naszego życia. Tym razem usprawnią proces obsługi turystów, przede wszystkim dzięki możliwości jednoczesnego i natychmiastowego udzielania pomocy wielu konsumentom.
Performance Engineering Meetup

temu

26 października Sabre Polska organizuje w Krakowie spotkanie poświęcone zagadnieniom z obszaru Performance Engineering. Sabre Meetup to cykl wydarzeń poświęconych różnym aspektom technologii i pracy w IT. Najbliższe z nich będzie dotyczyło technik wykorzystywanych do zapewniania stabilności i wydajności systemów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest rejestracja.

Z jakich pierwiastków składa się smartfon?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że do produkcji pojedynczego smartfona wykorzystywanych jest wiele różnych pierwiastków. Choć występują one w urządzeniach w śladowych ilościach, to są niezbędne do ich prawidłowego działania.