Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!
Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!

Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!

Opublikowany

Warsztaty z robotami, nauka programowania przez dobrą zabawę i opowieść o cyfrowym świecie dla dzieci. To czeka na uczestników drugiej edycji Koderka, czyli konferencji przygotowywanej przez ludzi, chcących dzielić się pasją i doświadczeniem z uczniami i nauczycielami. Przed uczestnikami także rywalizacja zespołowa w maratonie informatycznym, czyli hackathonie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9 w Zespole Szkół: Społecznej Szkole Podstawowej Nr 10 oraz w Społecznym Gimnazjum Nr 27, przy ulicy Ostrobramskiej 72 w Warszawie.  

hackathon1.jpg
Żyjemy w czasach, w których wszyscy wykorzystują rozwiązania cyfrowe, a Internet jest podstawowym obszarem komunikacji, zdobywania wiedzy i nauki. Czy umiemy jednak w pełni wykorzystać możliwości narzędzi, którymi dysponujemy? Warto rozumieć ich mechanizmy i umieć je stosować. Uczestnicy, dzięki zajęciom, mają poczuć się pewniej w świecie nowych technologii, a naukę przez zabawę wspomagać będą interaktywne warsztaty.

Celem konferencji jest nie tylko promocja i przekazywanie wiedzy z informatyki, ale też kreatywne nauczanie programowania, uczenie pracy w zespole, rozwijanie umiejętności interpersonalnych i możliwość spotkania z ekspertami.

Istotną misją Koderka jest innowacyjne wspieranie edukacji poprzez warsztaty, które są w pełni interaktywne i różnią się od typowych, szkolnych zajęć. W jednym z nich pojawią się roboty Dash i Dot, które przedstawi Anna Szwiec z Sabre. Zadaniem uczestników będzie takie zaprogramowanie Dasha, żeby przeprowadził akcję ratunkową i uratował swojego przyjaciela. Podczas wypełniania tych zadań uczestnicy poznają możliwości robotów Wonder, ale do ich działania niezbędne będzie opracowanie strategii rozwiązania problemów i wykorzystanie walorów edukacyjnych konferencji.

W programie konferencji zaplanowano:

• Prelekcje – 20 minutowe wystąpienia
• Prelekcje uczniowskie
• Zajęcia dla dzieci poniżej 6 roku życia
• Warsztaty dla uczniów i dorosłych
• Wykłady dla dorosłych (w tym nauczycieli)
• Prezentacje najnowszych nowinek technicznych i tych sprzed 30 lat
• Gry i zabawy
• Hackathon informatyczny zakończony prezentacjami finałowymi
• Panel ekspertów

Więcej informacji: koderek.edu.pl 

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

KODEREK.png

grafika | 776 KB

Pobierz
hackathon1.jpg

grafika | 473 KB

Pobierz
Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!.pdf

pdf | 357 KB

Pobierz
Koderek - konferencja o cyfrowym świecie i stosowaniu nowych technologii już w sobotę w Warszawie!.docx

docx | 159 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Giganci branży turystycznej łączą siły - oferty Booking.com w systemie Sabre

temu

Sabre, lider w dostarczaniu technologii dla branży turystycznej, planuje uruchomić w obecnym roku najbardziej kompleksową platformę z usługami zakwaterowania. Pod koniec czerwca firma ogłosiła, że nawiązała współpracę z Booking.com, dzięki czemu klienci agencji turystycznych otrzymają jeszcze szerszy dostęp do wyjątkowych ofert noclegowych.
Trzy technologie, które zdefiniują przyszłość podróży

temu

Zaledwie 100 lat temu niewiele osób mogło pozwolić sobie na podróżowanie dla przyjemności. Rozwój technologii i upowszechnienie tanich i szybkich środków transportu sprawiły, że nawet zagraniczne wyjazdy przestały być elitarne. Kolejnym krokiem był rozwój internetu i dostępność wyszukiwarek lotów. Nie wychodząc z domu, dosłownie za kilkadziesiąt złotych, możemy kupić bilety do wielu europejskich miast. Jaka będzie kolejna rewolucja technologiczna w podróżowaniu? Czym zaskoczy nas turystyka przyszłości?
Czy polskie firmy są zaangażowane społecznie? Najnowszy raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu

temu

W najnowszym Raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” znalazło się 1190 dobrych praktyk biznesu z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. To ponad 300 praktyk więcej niż w ubiegłorocznym raporcie i kolejny rekord w 16-letniej historii publikacji. Społeczna odpowiedzialność biznesu rozwija się w Polsce co najmniej od kilkunastu lat. Stoi za tym nie tylko moda, ale także oddolna inicjatywa samych pracowników i chęć pomagania innym.
Krakowskie firmy w najnowszym raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

temu

W najnowszym Raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” znalazło się 1190 dobrych praktyk biznesu z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. To ponad 300 praktyk więcej niż w ubiegłorocznym raporcie i kolejny rekord w 16-letniej historii publikacji. Społeczna odpowiedzialność biznesu od kilku lat intensywnie rozwija się w Polsce. Stoi za tym nie tylko moda, ale także oddolna inicjatywa samych pracowników i chęć pomagania innym.