Zwiększ możliwości swojego czytnika e-booków z aplikacją Legimi
Zwiększ możliwości swojego czytnika e-booków z aplikacją Legimi

Zwiększ możliwości swojego czytnika e-booków z aplikacją Legimi

Opublikowany

Spotify dla e-booków - takie stwierdzenie najlepiej opisuje funkcjonalność coraz popularniejszej w Polsce usługi Legimi. W zamian za comiesięczny abonament, użytkownik uzyskuje nielimitowany dostęp do tysięcy książek elektronicznych. Przedstawiamy, w jaki sposób usługa działa na najpopularniejszych na rynku czytnikach e-booków.

Z Legimi można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej, a także dedykowanych aplikacji - dla systemów Android, iOS i Windows. Czytanie książek elektronicznych jest jednak najwygodniejsze na czytnikach z ekranami wykorzystującymi technologię e-papieru, dlatego też e-booki z Legimi przeczytamy na inkBOOKach, dwóch modelach PocketBooka, a od niedawna również na czytnikach Kindle. Na wszystkich tych urządzeniach usługa różni się nie tylko sposobem instalacji, lecz również funkcjonalnością.
Legimi na czytnikach inkBOOK

 Czytniki inkBOOK działają pod kontrolą specjalnie zmodyfikowanej wersji systemu Android, dzięki czemu możemy korzystać z kluczowych dobrodziejstw tego oprogramowania – otwartości na rozwiązania zewnętrznych dostawców. Właśnie w taki sposób działa tu aplikacja Legimi - użytkownik może ją pobrać i zainstalować, odwiedzając na czytniku dedykowany sklep z aplikacjami. Już po kilku minutach usługa jest gotowa do użycia.
inkBOOKi, jako jedyne wśród e-czytników kompatybilnych z Legimi, pozwalają na pełną obsługę funkcjonalności e-księgarni - książki z zasobów Legimi można pobierać bezpośrednio z poziomu czytnika, zapisywać w pamięci, a następnie otwierać i czytać w aplikacji.
Warto dodać, że Legimi to tylko jedno z wielu rozszerzeń czytelnictwa, z którego mogą korzystać posiadacze inkBOOKów. Aplikacje umożliwiają dostęp do wielu polskich i zagranicznych e-księgarni,  a także pozwalają usprawnić proces czytania i uczynić go wygodniejszym. Jednym z najciekawszych tego typu rozwiązań jest aplikacja Pocket. Użytkownik może zainstalować ją w przeglądarce, na smartfonie i w czytniku, i zapisywać interesujące go artykuły jednym kliknięciem. Zapamiętane w ten sposób treści są dostępne na wszystkich zsynchronizowanych urządzeniach. Co ważne, aplikacja wyodrębnia tylko tekst, więc za jej pomocą wszystkie treści z Internetu możemy czytać na e-papierze tak samo wygodnie jak e-booki.
Legimi na czytnikach PocketBook

Z usługi Legimi skorzystać mogą również właściciele czytników PocketBook Touch Lux 3 oraz Touch Lux 2. Czytniki są wyposażone w autorskie, zamknięte oprogramowanie, jednak producent stara się dbać o dostępność najważniejszych aplikacji, czego przykładem jest również usługa Legimi. W tym przypadku funkcjonalność aplikacji sprowadza się do pobierania e-booków, które wcześniej zapisaliśmy na tzw. półce. Oznacza to, że nowych książek nie możemy kupować bezpośrednio w aplikacji - musimy do tego celu skorzystać np. z komputera, a następnie zakupione pozycje trzeba dodać do listy, która będzie widoczna w aplikacji na czytniku. W nowych urządzeniach aplikacja jest już zainstalowana, natomiast w starszych egzemplarzach konieczne jest wykonanie aktualizacji oprogramowania.
Legimi na czytnikach Kindle

Od niedawna z usługi Legimi korzystać mogą również właściciele czytników Kindle. Zamknięte oprogramowanie tych urządzeń nie pozwoliło na przygotowanie dedykowanej aplikacji. Problem rozwiązano inaczej - udostępniając specjalny program dla komputerów PC (dla systemu Windows, a w przyszłości również dla posiadaczy urządzeń firmy Apple).

Użytkownik, który chce czytać e-booki z Legimi na swoim czytniku Kindle musi najpierw odwiedzić stronę internetową e-księgarni i kupić wybrane pozycje korzystając z funkcji “Pobierz na półkę”. Kolejnym krokiem jest pobranie i instalacja specjalnego programu, którego zadaniem jest synchronizacja zakupionych e-booków z czytnikiem. W tym celu należy podłączyć urządzenie kablem do komputera. To zdecydowanie najbardziej czasochłonna metoda spośród dwóch omówionych wcześniej.

W zależności od wersji wykupionego abonamentu, w miesiącu na czytnik można pobrać 7 (pakiet za 32,99 zł) lub 10 książek (39,99 zł). Dodatkowo czytnik musimy podłączyć do komputera raz w miesiącu w celu synchronizacji z programem. W przeciwnym wypadku dostęp do plików zostanie utracony.
Które rozwiązanie jest najwygodniejsze?

Ta sama usługa, trzej producenci czytników i trzy różne aplikacje. Wydaje się, że najwygodniejsze rozwiązanie to takie, które pozwoli na całkowitą niezależność czytnika od innych urządzeń. Właściciele czytników Kindle chcący skorzystać z usługi Legimi będą musieli użyć komputera, aby synchronizować dane, natomiast posiadacze PocketBooków nie będą mogli wygodnie kupić nowych e-booków z poziomu czytnika. W przypadku usługi Legimi dla urządzeń Kindle obawy budzi też limit pobrań 7 lub 10 e-booków w miesiącu. Ograniczenia takie nie występują zarówno w przypadku rozwiązań na inkBOOKach jak i PocketBookach.
Infografika.jpg

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zwiększ możliwości swojego czytnika e-booków z aplikacją Legimi - Art. ekspercki inkBOOK.docx

docx | 1,16 MB

Pobierz
Infografika.jpg

grafika | 948 KB

Pobierz
Zwiększ możliwości swojego czytnika e-booków z aplikacją Legimi - Art. ekspercki inkBOOK.pdf

pdf | 1,12 MB

Pobierz
Miniaturka_wpisu.jpg

grafika | 116 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Inovativní elektronické čtečky inkBOOK Prime a inkBOOK Classic 2

temu

Čtečka inkBOOK byla představena na alza.cz ve formě dvou inovativním čteček – inkBOOK Prime a inkBOOK Classic 2. Obě zařízení jsou vybavena dotykovými obrazovkami E-Ink Carta™ vyrobenými technologiemi e-papíru a systémem Android, který jim umožňuje přístup k tisícům poskytovatelů obsahu a aplikacím. Jejich uvedení přineslo na internetu tvrzení, jako „konec hegemonie čtečky Kindle“. Obě čtečky získaly ocenění Red Dot za výjimečný design a inovativní řešení.
Jak Polacy czytali podczas wakacji?

temu

W lipcu producent e-czytników inkBOOK przeprowadził badanie dotyczące preferencji osób czytających, w szczególności w okresie wakacyjnym. Jego celem było zidentyfikowanie najpopularniejszej wśród Polaków formy czytelnictwa podczas pobytu poza domem. Prawie 60% respondentów zadeklarowało, że podczas tegorocznego urlopu czytało książki w wersji elektronicznej.
5 powodów, dla których uczeń powinien mieć czytnik e-booków

temu

Wielu rodziców zastanawia się, jak przekonać dziecko do czytania. Najprostszym sposobem jest dawanie dobrego przykładu – spędzanie wolnego czasu z książkami i audiobookami, to naturalny sposób na zaszczepienie w pociechach zamiłowania do lektury.
Jak czytać więcej nie wydając przy tym fortuny?

temu

Czytanie wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Warto zainwestować w czytnik e-booków, bo wiele wydań elektronicznych całkowicie legalnie można czytać za darmo, a nowości wydawnicze można zawsze kupować ze stałym rabatem. Poniżej przedstawiamy propozycje usług i serwisów, dzięki którym niskim kosztem zaopatrzysz swój czytnik w ciekawe książki.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.