Kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej już w sobotę i niedzielę we Wrocławiu
Kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej już w sobotę i niedzielę we Wrocławiu

Kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej już w sobotę i niedzielę we Wrocławiu

Opublikowany

Znamy już wszystkie formacje Counter Strike: Global Offensive, które wezmą udział w zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym do sezonu Wiosna 2018. Pierwszy raz w historii Polskiej Ligi Esportowej zostaną one rozegrane podczas turnieju LAN-owego. W tym celu osiem zespołów spotka się we Wrocławiu – grupa A rozegra swoje pojedynki w sobotę (24 marca), a grupa B w niedzielę (25 marca).

Gra toczy się o cztery miejsca w gronie dziesięciu najlepszych sekcji w lidze. Izako Boars, INETKOX, tomorrow.gg i Check-Point Team zostały zaproszone do kwalifikacji bezpośrednio przez organizatorów. Gracze Codewise Unicorns bilety do Wrocławia wywalczyli sobie poprzez zdobycie wicemistrzostwa w czasie toruńskiego turnieju Ecenter Copernicup 2018. Ekipy PACT, Solaris eSports Poland i adwokacik przebrnęły przez trzy turnieje kwalifikacyjne.

W Polskiej Lidze Esportowej czekają nagrody finansowe
Losowanie zdecydowało o tym, że w sobotę (24 marca) o miejsca w Polskiej Lidze Esportowej będą rywalizowały PACT, Izako Boars, tomorrow.gg i Solaris. W niedzielę (25 marca) będziemy mogli obejrzeć pojedynki Codewise Unicorns, Check Point Team, INETKOX oraz adwokacik. Formacje rozegrają spotkania ze wszystkimi w swojej grupie, a obowiązywać będzie w nich system best of three. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do ligi.

Turniej kwalifikacyjny we Wrocławiu ma charakter imprezy zamkniętej w celu zapewnienia graczom największego komfortu i zachęcenia do integracji.

- Wykorzystamy bogatą tradycję esportową i zorganizujemy LAN Party. Każdemu zawodnikowi zapewnimy przypisane stanowisko do gry, z którego będzie mógł nieprzerwanie korzystać przez cały dzień. Stawka nie jest mała, bo w Polskiej Lidze Esportowej będziemy nagradzać finansowo każde zwycięstwo i remis, ale zależy nam na tym, żeby uczestnicy dobrze się bawili

– mówi Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej

Sezon Wiosna 2018, to więcej wydarzeń offline
Widzowie będą mogli śledzić transmisję internetową wraz z komentarzem Olka „vuzzeya” Kłosa oraz Łukasza „Hermesa” Pożyczka. To nie jedyne zmagania offline, które odbędą się w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Trzecia ligowa kolejka CS:GO rozegra się przecież podczas Good Game – Warszawskich Targów Gier z udziałem publiczności. To wówczas – już 21 i 22 kwietnia – widzowie spotkają się z najbardziej znanymi komentatorami, zawodnikami i influencerami w polskim środowisku esportowym.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Esportowej: www.polskaligaesportowa.pl

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zamknięte kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej już w sobotę i niedzielę we Wrocławiu.pdf

pdf | 215 KB

Pobierz
Zamknięte kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej już w sobotę i niedzielę we Wrocławiu.docx

docx | 94,9 KB

Pobierz
Polska Liga Esportowa - zamknięte kwalifikacje.png

grafika | 86,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018

temu

Fani esportu z całego świata powoli zaczynają przygotowania do największego turnieju Counter-Strike: Global Offensive tego roku. Na horyzoncie widnieje londyński Major, który po raz pierwszy w historii ma możliwość przygotowywać organizacja FACEIT. Etap eliminacyjny do turnieju zakończył się 22 lipca i cieszył się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Transmisje z Minora zanotowały blisko 900 tysięcy wyświetleń, a rozgrywki śledziło nawet 87 tysięcy osób. 
Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej? Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu.

temu

“Dziki” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn sportów elektronicznych znad Wisły. Podczas swojej rocznej historii zaskoczyli świat polskiego esportu, nie tylko za sprawą popularności w social mediach, ale również wieloma młodymi talentami, budującymi renomę drużyny.
Virtus.pro - polska potęga w esportowym świecie

temu

Organizacja Virtus.pro z Polakami w składzie od lat, jak równy z równym, walczy z czołówką światowego esportu. “Virtusi” mają już na koncie m.in. zwycięstwo na turnieju rangi Major w Katowicach w 2014 roku oraz 2. miejsce w ubiegłorocznym ELEAGUE Major w Atlancie, które można przyrównać prestiżem do piłkarskiej Ligi Mistrzów czy Super Bowl w futbolu amerykańskim. Już we wrześniu polscy zawodnicy będą mogli marzyć o równie imponującym wyniku, podczas mistrzostw świata w Counter-Strike: Global Offensive - FACEIT Major Londyn 2018.
Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!

temu

Już w sobotę, polskie "Pingwiny" będą miały okazję sprawdzić się z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu w Europejskich kwalifikacjach do międzynarodowego turnieju CS:GO, FACEIT London Major 2018. Czy Team Kinguin podoła wyzwaniu i dołączy do walki o tytuł najlepszej drużyny świata? Tego dowiemy się w najbliższy weekend.