Nowy sposób autoryzacji w programie R2firma. Deklarację JPK-VAT podpiszesz przychodem
Nowy sposób autoryzacji w programie R2firma. Deklarację JPK-VAT podpiszesz przychodem

Nowy sposób autoryzacji w programie R2firma. Deklarację JPK-VAT podpiszesz przychodem

Opublikowany

RESET2, producent oprogramowania dla sektora MŚP, poinformował o aktualizacji programu R2firma, w której wprowadzono m.in. możliwość podpisywania deklaracji JPK-VAT danymi autoryzującymi. Dzięki temu R2firma – szczególnie w bezpłatnej wersji Start – może okazać się szczególnie interesująca dla mikroprzedsiębiorców, którzy z początkiem 2018 roku zostali objęci obowiązkiem wysyłki JPK-VAT.

Od bieżącego roku obowiązek składania pliku JPK-VAT obejmuje wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od wielkości firmy. Nie wszyscy korzystali wcześniej z elektronicznych deklaracji, dlatego ten aspekt techniczny może być trudnością dla części osób. Osobną kwestią jest samo podpisywanie JPK-VAT, przed wysyłką do Ministerstwa Finansów. Aktualnie do tego celu można wykorzystać kwalifikowany podpis elektroniczny, profil zaufany ePUAP oraz dane autoryzacyjne.
Podpis deklaracji JPK-VAT przychodem

Podpis deklaracji JPK-VAT przychodem

Aby skorzystać z podpisu przychodem, wystarczy znać kwotę przychodu z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) sprzed dwóch lat, czyli z 2016 roku dla wysyłki w 2018 roku. Oprócz tego, należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer NIP. Cały proces można przeprowadzić bezpośrednio z poziomu programu R2firma. Oczywiście, przy założeniu, że prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, bo to właśnie do tych osób ustawodawca zawęził opisywaną procedurę.
R2firma-pudełko.png
Z pozostałych nowości, które pojawiły się w oprogramowaniu R2firma, warto zwrócić uwagę na:

• Seryjną wysyłkę JPK-VAT, wprowadzoną z myślą o biurach rachunkowych, umożliwiającą zbiorcze podpisywanie i wysyłanie plików JPK-VAT;
Przesunięty rok obrotowy, czyli możliwość zdefiniowania roku obrotowego innego niż rok kalendarzowy;
• Rozliczenie WNT odroczone w czasie, używane, gdy wpłata podatku VAT następuje w innym okresie niż wykazanie transakcji na deklaracji VAT-UE;
• Nową klasyfikację ŚT, obowiązującą od 2018 roku;
• Konta przychodowo-kosztowe, istotne przy rozbudowanej strukturze kont;
• Stronicowanie zestawienia obrotów i sald, tj. możliwość dzielenia wydruku na strony, która zapewnia automatyczne numerowanie stron z oznaczeniem pierwszej i ostatniej oraz podsumowanie kolejnych stron w sposób ciągły;
• Dostosowanie do zmian Ministerstwa Cyfryzacji, które udostępniło możliwość łatwiejszego podpisywania JPK-VAT w serwisie obywatel.gov.pl.

Cena podstawowa serii Standard programu R2firma zaczyna się już od 188 PLN netto. Obejmuje roczną gwarancję, roczną subskrypcję uaktualnień oraz pomoc techniczną. Dostępna jest także pełnowartościowa wersja DEMO, która działa przez okres 60 dni i oferuje możliwość zakupu licencji, bez utraty wprowadzonych danych.

Warto zwrócić uwagę na bezpłatny program R2firma START. Jest on przeznaczony dla mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 muszą sprostać nowym obowiązkom związanym z JPK-VAT. Korzystając z R2firmy START mogą oni nie tylko przygotować i wysłać JPK-VAT bezpośrednio do urzędu skarbowego, ale także prowadzić i rozliczyć swoją firmę. Wszystko zupełnie za darmo.

Więcej informacji nt. oprogramowania R2firma można znaleźć na stronie produktu: http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2firma

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

R2firma.jpg

grafika | 207 KB

Pobierz
R2firma-pudełko.png

grafika | 194 KB

Pobierz
podpis przychodem.png

grafika | 17 KB

Pobierz
R2firma podpisze JPK-VAT danymi autoryzującymi - inf. prasowa RESET2.docx.pdf

pdf | 160 KB

Pobierz
R2firma podpisze JPK-VAT danymi autoryzującymi - inf. prasowa RESET2.docx

docx | 378 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
R2firma a RODO – podsumowanie zmian

temu

Najnowsza wersja systemu ERP R2firma pomaga użytkownikom w wywiązywaniu się z licznych obowiązków, wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady, zwanej popularnie „RODO”. Warto zwrócić uwagę na bezpłatny program R2firma START. Jest on przeznaczony dla mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 muszą sprostać nowym obowiązkom związanym z JPK-VAT.
R2firma pomoże mikrofirmom z Jednolitym Plikiem Kontrolnym. W wersji START nawet za darmo

temu

Firma RESET2, producent oprogramowania dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, poinformowała o wprowadzeniu do oferty zintegrowanego systemu obsługi firmy - R2firma. Nowość jest adresowana do klientów szukających oprogramowania zapewniającego kompleksową obsługę,
Zupełnie nowy R2płatnikPRO w wersji 10 już w sprzedaży. Udoskonalony interfejs i szybsza praca

temu

Firma RESET2 - producent oprogramowania dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, poinformowała o dostępności nowej wersji programu R2płatnikPRO. Oznaczono ją numerem 10. Oprogramowanie wyróżnia odświeżony interfejs użytkownika, optymalizacje wpływające na szybkość
R2czytnik wykona zdjęcie pracownika

temu

Firma RESET2, producent oprogramowania wspomagającego zarządzenie przedsiębiorstwem, poinformowała o rozszerzeniu możliwości programu R2czytnik, współpracującego z programami R2płatnikPRO i R2płatnikSBO, przeznaczonego do obsługi czytników RCP. Nowa wersja, w parze z urządzeniem, wyposażonym w kamerę, oferuje możliwość wykonania fotografii pracownika w momencie autoryzacji.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.