Startuje program „Acer Innovative School”. To koncepcja poprawy jakości edukacji

Zainteresowanie rozwiązaniami z systemem Chrome OS w Polsce jest bardzo duże

Startuje program „Acer Innovative School”. To koncepcja poprawy jakości edukacji

Opublikowany

Technologie zastosowane w Chromebookach i tabletach mają posłużyć do stworzenia wyjątkowych i przyjaznych środowisk nauczania. Program to połączenie możliwości sprzętowych, oprogramowania i innowacyjnych technologii. Na początek do udziału w projekcie zaproszono 15 szkół z 10 różnych krajów.

Program Innowacyjna Szkoła pozwala nauczycielom stać się częścią sieci społecznościowej. Jej celem jest dzielenie się sprawdzonymi rozwiązaniami, uczenie i uzyskanie wsparcia od kolegów i koleżanek, a także uczestnictwo w programie #AcerforEducation.

Platforma zapewnia również dostęp do opinii ekspertów na temat przyszłych trendów w edukacji oraz pozwala nauczycielom współpracować z kolegami z różnych krajów i ubiegać się o możliwość udziału w przyszłych programach wymiany. Ponadto szkoły mogą również korzystać z urządzeń demonstracyjnych służących do przeprowadzania testów i zajęć pilotażowych.

Zainteresowanie rozwiązaniami z systemem Chrome OS w Polsce jest bardzo duże i aktualnie staramy się wspierać wszystkie projekty tego typu. Dotyczy to zarówno aspektu sprzętowego, technologicznego, jak i dzielenia się wiedzą z edukatorami. Naszym głównym celem jest sprostanie wymaganiom szkół przyszłości

- mówi Konrad Wierzchowski, Key Account Manager w Acer Polska

Już 15 pierwszych szkół z 10 różnych krajów zostało wybranych i zaproszonych do udziału w pierwszej edycji spotkania Teacher Advisory Council, zaś mają dołączyć w najbliższych miesiącach.  W programie biorą udział cztery szkoły z Trzebnicy, połączone z projektem Microsoft Szkoła w Chmurze.

Możliwości dostosowania rodzaju sprzętu do potrzeb

Portfolio sprzętowe obejmuje:
・ tablety
・ urządzenia 2 w 1
・ notebooki
・ Chromebooki
・ komputery stacjonarne
・ monitory i projektory

Od początku prac projektowych urządzenia: Chromebook Tab 10, Chromebook Spin 11 i TravelMate B118 miały zostać dostosowane do potrzeb edukacyjnych.

Aplikacje takie jak Acer Cloud Professor oraz Acer Windows Mixed Reality mogą zwiększyć indywidualne możliwości uczniów i pomagają im uczyć się w nowy sposób.

Portfolio oprogramowania

Oprogramowanie i aplikacje Acer skupiają się na tworzeniu środowisk nauczania, w których uczniowie dobrze przygotują się na przyszłe wyzwania:

・ Acer Classroom Manager - ułatwia zarządzanie urządzeniami w sali lekcyjnej,
・ Acer Smart Touch - pozwala zmienić każdą płaską powierzchnię w tablicę interaktywną,
・ DADA - pomaga wdrożyć aplikacje edukacyjne na tabletach z systemem Android,
・ Geogebrab - łączy elementy geometrii, algebry, arkuszy kalkulacyjnych, wykresów, statystyk i rachunków w jeden pakiet do badań STEM,
・ Texthelp - rozwiązanie pomocne w zakresie umiejętności czytania i pisania

Usługi do zastosowania w klasie

Klasa lekcyjna XXI wieku wymaga czegoś więcej niż jedynie zestawu urządzeń. Dlatego Acer tworzy rozszerzony ekosystem partnerów. Obejmuje on partnerów instytucjonalnych i biznesowych.

Partnerzy zajmujący się rozwojem zawodowym oferują szkołom i nauczycielom wysokiej jakości szkolenia z zakresu doskonalenia, aby poszerzyć ich kompetencje i pomóc w opracowaniu nowych metod nauczania. Specjalny kanał sprzedaży i obsługa klienta odgrywają zasadniczą rolę w pomaganiu nauczycielom, uczniom, szkołom i instytucjom oświatowym w zapobieganiu zakłócaniu procesu uczenia się przez problemy techniczne.

Partnerzy biznesowi, tacy jak Microsoft, Intel i Google, współpracują z Acer w celu umożliwienia uczniom i nauczycielom tworzenia nowych sposobów nauczania i uczenia się poprzez wspólne wspieranie projektów pilotażowych.

European Schoolnet i UCC University College są naszymi międzynarodowymi partnerami instytucjonalnymi w tworzeniu nowych i stymulujących scenariuszy kształcenia oraz umożliwiają testowanie produktów w terenie. Acer współpracuje też z 600 partnerami edukacyjnymi i współpracuje z 40 ośrodkami Solution Centers na całym świecie.

Więcej: Acer For Education

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

logo.png

grafika | 7,49 KB

Pobierz
Acer Chromebook Tab 10 - 1.jpg

grafika | 270 KB

Pobierz
Acer Chromebook Tab 10 - 2.jpg

grafika | 248 KB

Pobierz
Startuje program Acer Innovative School.docx

docx | 529 KB

Pobierz
Startuje program Acer Innovative School.pdf

pdf | 319 KB

Pobierz
Acer Innovative School.jpg

grafika | 494 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Acer prezentuje nowe ultrasmukłe monitory z serii SA

temu

Do polskiej dystrybucji trafiły najnowsze monitory Acer SA. Wśród dostępnych modeli znajdują się urządzenia o przekątnej 21,5, 23,8 oraz 27 cali.  Na tle konkurencyjnych urządzeń wyróżniają się one bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, które zaczynają się od 399 zł.
Acer stawia na laptopy z procesorami Intel Core 8. generacji i dodaje wyjątkowy pakiet

temu

Acer zachęca do zakupu laptopów z Intel Core 8. generacji dodając do nich pakiet Microsoft Office 365 Personal, kod Acer Care Plus na przedłużenie gwarancji urządzenia do 3 lat, klucz aktywacyjny do programu Antywirus G Data oraz starter kit z bezprzewodową myszką i torbą Acer.
Odświeżone notebooki Aspire 7, Aspire 5 i Aspire 3 oraz nowy All-In-One

temu

Komputer Aspire Z 24 jest oparty na najnowszych procesorach 8. generacji Intel Core i7+, obsługujących do 32 GB pamięci Intel Optane i został wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150. Nowy notebook Aspire 7 waży mniej niż 1,5 kg, a za jego wydajność odpowiada procesor Intel Core i7-8705G lub procesor i5-8305G z grafiką Radeon RX Vega  M GL. Ponadto zaprezentowano nowe modele Aspire 5 i Aspire 3.
Acer rozbudowuje portfolio gamingowe Predator i Nitro. Nadchodzą nowe monitory i akcesoria

temu

W Berlinie przedstawiono całą gamę nowości, wśród których znalazły się nowe monitory do gier komputerowych, nowoczesny fotel dla graczy oraz kompletny zestaw akcesoriów gamingowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.