Startuje program „Acer Innovative School”. To koncepcja poprawy jakości edukacji

Zainteresowanie rozwiązaniami z systemem Chrome OS w Polsce jest bardzo duże

Startuje program „Acer Innovative School”. To koncepcja poprawy jakości edukacji

Opublikowany

Technologie zastosowane w Chromebookach i tabletach mają posłużyć do stworzenia wyjątkowych i przyjaznych środowisk nauczania. Program to połączenie możliwości sprzętowych, oprogramowania i innowacyjnych technologii. Na początek do udziału w projekcie zaproszono 15 szkół z 10 różnych krajów.

Program Innowacyjna Szkoła pozwala nauczycielom stać się częścią sieci społecznościowej. Jej celem jest dzielenie się sprawdzonymi rozwiązaniami, uczenie i uzyskanie wsparcia od kolegów i koleżanek, a także uczestnictwo w programie #AcerforEducation.

Platforma zapewnia również dostęp do opinii ekspertów na temat przyszłych trendów w edukacji oraz pozwala nauczycielom współpracować z kolegami z różnych krajów i ubiegać się o możliwość udziału w przyszłych programach wymiany. Ponadto szkoły mogą również korzystać z urządzeń demonstracyjnych służących do przeprowadzania testów i zajęć pilotażowych.

Zainteresowanie rozwiązaniami z systemem Chrome OS w Polsce jest bardzo duże i aktualnie staramy się wspierać wszystkie projekty tego typu. Dotyczy to zarówno aspektu sprzętowego, technologicznego, jak i dzielenia się wiedzą z edukatorami. Naszym głównym celem jest sprostanie wymaganiom szkół przyszłości

- mówi Konrad Wierzchowski, Key Account Manager w Acer Polska

Już 15 pierwszych szkół z 10 różnych krajów zostało wybranych i zaproszonych do udziału w pierwszej edycji spotkania Teacher Advisory Council, zaś mają dołączyć w najbliższych miesiącach.  W programie biorą udział cztery szkoły z Trzebnicy, połączone z projektem Microsoft Szkoła w Chmurze.

Możliwości dostosowania rodzaju sprzętu do potrzeb

Portfolio sprzętowe obejmuje:
・ tablety
・ urządzenia 2 w 1
・ notebooki
・ Chromebooki
・ komputery stacjonarne
・ monitory i projektory

Od początku prac projektowych urządzenia: Chromebook Tab 10, Chromebook Spin 11 i TravelMate B118 miały zostać dostosowane do potrzeb edukacyjnych.

Aplikacje takie jak Acer Cloud Professor oraz Acer Windows Mixed Reality mogą zwiększyć indywidualne możliwości uczniów i pomagają im uczyć się w nowy sposób.

Portfolio oprogramowania

Oprogramowanie i aplikacje Acer skupiają się na tworzeniu środowisk nauczania, w których uczniowie dobrze przygotują się na przyszłe wyzwania:

・ Acer Classroom Manager - ułatwia zarządzanie urządzeniami w sali lekcyjnej,
・ Acer Smart Touch - pozwala zmienić każdą płaską powierzchnię w tablicę interaktywną,
・ DADA - pomaga wdrożyć aplikacje edukacyjne na tabletach z systemem Android,
・ Geogebrab - łączy elementy geometrii, algebry, arkuszy kalkulacyjnych, wykresów, statystyk i rachunków w jeden pakiet do badań STEM,
・ Texthelp - rozwiązanie pomocne w zakresie umiejętności czytania i pisania

Usługi do zastosowania w klasie

Klasa lekcyjna XXI wieku wymaga czegoś więcej niż jedynie zestawu urządzeń. Dlatego Acer tworzy rozszerzony ekosystem partnerów. Obejmuje on partnerów instytucjonalnych i biznesowych.

Partnerzy zajmujący się rozwojem zawodowym oferują szkołom i nauczycielom wysokiej jakości szkolenia z zakresu doskonalenia, aby poszerzyć ich kompetencje i pomóc w opracowaniu nowych metod nauczania. Specjalny kanał sprzedaży i obsługa klienta odgrywają zasadniczą rolę w pomaganiu nauczycielom, uczniom, szkołom i instytucjom oświatowym w zapobieganiu zakłócaniu procesu uczenia się przez problemy techniczne.

Partnerzy biznesowi, tacy jak Microsoft, Intel i Google, współpracują z Acer w celu umożliwienia uczniom i nauczycielom tworzenia nowych sposobów nauczania i uczenia się poprzez wspólne wspieranie projektów pilotażowych.

European Schoolnet i UCC University College są naszymi międzynarodowymi partnerami instytucjonalnymi w tworzeniu nowych i stymulujących scenariuszy kształcenia oraz umożliwiają testowanie produktów w terenie. Acer współpracuje też z 600 partnerami edukacyjnymi i współpracuje z 40 ośrodkami Solution Centers na całym świecie.

Więcej: Acer For Education

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

logo.png

grafika | 7,49 KB

Pobierz
Acer Chromebook Tab 10 - 1.jpg

grafika | 270 KB

Pobierz
Acer Chromebook Tab 10 - 2.jpg

grafika | 248 KB

Pobierz
Startuje program Acer Innovative School.docx

docx | 529 KB

Pobierz
Startuje program Acer Innovative School.pdf

pdf | 319 KB

Pobierz
Acer Innovative School.jpg

grafika | 494 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Trzy lata gwarancji na laptopy biznesowe z serii Acer TravelMate

temu

Acer oficjalnie przedłuża gwarancję urządzeń biznesowych serii TravelMate. Nowo zakupione produkty zyskają dodatkowy rok standardowej gwarancji, z możliwością skorzystania z usług serwisu w trybie door-to-door.
Acer Predator Cup: wjedź na tor wyścigowy prowadząc Lamborghini Gallardo

temu

Do 11 lipca każdy może wziąć udział w eliminacjach na facebookowych profilach pięciu YouTuberów. GRABA, SETO, Kycu, Niklaus i Bonkol poprzez zadanie konkursowe wybiorą pięć osób, które 20 lipca spotkają się na Torze Modlin. A tam będzie czekał na nich symulator oraz dwa obowiązkowe okrążenia za kierownicą Lamborghini Gallardo.
Nadszedł czas potęgi. Predator Helios 500 z procesorem Intel Core i9+ i kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1070

temu

Acer zaprezentował dziś dwa nowe laptopy do gier serii Predator Helios. Premiera miała miejsce w czasie  globalnej konferencji prasowej next@acer w Nowym Jorku. W portfolio marki znalazł się  Predator Helios 500, wyposażony w procesory Intel® Core ™ i9+ 8. generacji oraz Predator Helios 300 - Special Edition, który zawiera ulepszone specyfikacje w stosunku do poprzednika i charakterystyczną białą obudowę. Oba modele są zgodne z VR-Ready oraz oferują bardzo wydajne chłodzenie.
Potężne komputery stacjonarne dla graczy - premiera Predator Orion 5000 i 3000 oraz całej serii akcesoriów gamingowych

temu

Acer zaprezentował nowe komputery stacjonarne dla graczy z serii Predator. To Orion 5000, zaprojektowany z myślą o graczach wymagających najwyższej wydajności i obudowy do łatwej rozbudowy w przyszłości. Na rynku pojawią się też komputery stacjonarne z serii Predator Orion 3000, a także rozszerzona kolekcja akcesoriów Predator.