Fantasy Expo z prawami do transmisji najważniejszego turnieju Counter-Strike w 2018 roku

Fantasy Expo z prawami do transmisji najważniejszego turnieju Counter-Strike w 2018 roku

Opublikowany

FACEIT London Major 2018 jest międzynarodowym turniejem Counter-Strike: Global Offensive z pulą nagród 1 mln dolarów. Zmagania 24 najlepszych drużyn na świecie będziemy mogli oglądać z polskim komentarzem i analizami ekspertów, podczas transmisji, do której prawa wykupiła agencja Fantasy Expo. Rozgrywki skomentuje Piotr “Izak” Skowyrski.

Turniej odbędzie się w londyńskiej SSE Arena Wembley w dniach od 20-23 września. Poza polskimi zawodnikami Virtus.pro w turnieju może wziąć udział Team Kinguin, który ma szansę dostać się na imprezę poprzez europejskiego Minora. Jego rozpoczęcie zaplanowano na 19 lipca.

Pierwszym partnerem transmisji jest platforma streamingowa Twitch. Turniej będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego.

Pobicie rekordów oglądalności PGL Major Kraków 2017 w dużej mierze zależy od postawy Polaków. Turniej takiej rangi to Super Bowl dla esportu albo finał piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tego typu wydarzenia gromadzą wielu fanów, a w szczególności tych, którzy niekoniecznie są na bieżąco. Wiadomo, że Polacy lubią kibicować swoim formacjom

- mówi Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu Fantasy Expo

Jak spiszą się polskie formacje? Do Virtusów na okres testowy trafił Kuba “KubiK” Kubiak, który ma wzmocnić ich jako analityk. Liczę na to, że odnajdą formę i motywacje. Team Kinguin z Wiktorem “TaZem” Wojtasem, jeśli wygra Minora, to może stać się czarnym koniem tego turnieju

- przewiduje Kamil Górecki, prezes zarządu Fantasy Expo

Pozyskanie praw do transmisji wiąże się też z przygotowaniem odpowiedniej oprawy i stworzeniem przestrzeni dla partnerów.

Do Londynu wyślemy naszą ekipę, która będzie tworzyła materiały w samym centrum wydarzenia. Chcemy, żeby polski widz mógł zobaczyć jak najwięcej z tego, co obrazuje skalę FACEIT Major, bo to przecież najważniejszy turniej CS:GO w 2018 roku

- podkreśla Krzysztof Stypułkowski

W obsadzie komentatorskiej możemy liczyć na najważniejszą twarz polskiego Counter-Strike’a, czyli Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Na pewno wraz z nim podczas realizacji transmisji pojawią się Paweł “Saju” Pawelczak, Bartek “Tybek” Tybor oraz Olek “vuzzey” Kłos. Fantasy Expo nie wyklucza jednak zaangażowania i wypromowania nowych twarzy podczas turnieju w Londynie.

Obecnie na kanale ESPORT NOW na Twitchu można oglądać kwalifikacje regionu Amerykańskiego i Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS). Po nich przyjdzie czas na Azję i Europę.

W planach agencji znajduje się zaangażowanie kolejnych podmiotów w transmisję z FACEIT Major London 2018.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Fantasy Expo z prawami do transmisji najważniejszego na świecie turnieju CS_GO w 2018 roku.pdf

pdf | 223 KB

Pobierz
Fantasy Expo z prawami do transmisji najważniejszego na świecie turnieju CS_GO w 2018 roku.docx

docx | 375 KB

Pobierz
FE z prawami do FACEIT London Major.png

grafika | 6,77 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Najwięksi twórcy internetowi współpracują z nowym serwisem Allegro.gg

temu

Piotr “Izak” Skowyrski (1 841 683 subskrypcje na YouTube), Patryk “Rojo” Rojewski (1 586 562), Damian “Nervarien” Ziaja (455 575), Rezigiusz (3 203 817), PLKD (665 237) - to najważniejsi polscy influencerzy w dziedzinie gamingu i esportu. To właśnie oni pomagają dopasować najlepsze oferty w nowym, dedykowanym graczom, serwisie uruchomionym przez Allegro.
Polska Liga Esportowa: Illuminar Gaming i tomorrow.gg zwycięzcami w sezonie Wiosna 2018

temu

Zakończył się sezon Wiosna 2018 Polskiej Ligi Esportowej. Tomorrow.gg zwyciężyło w rywalizacji w Counter-Strike: Global Offensive, a Illuminar Gaming w League of Legends. Obydwie ekipy wzbogaciły się też o 46 tys. złotych, które zostały przeznaczone dla zwycięzcy. Podczas całego sezonu wszystkim drużynom przekazano 264 tys. Półfinały oraz finały odbyły się z udziałem publiczności podczas Targów GameON w Kielcach, a emocje przewyższyły oczekiwania organizatorów.
Piotr “petzoR” Węgrzyn reprezentantem graczy w Kapitule ELIGA

temu

Kapituła ELIGA powiększa swój skład. Organ zrzeszającej czołowe polskie drużyny spółki ELIGA, odpowiedzialny za przyznawanie Znaku Jakości ELIGA, uzupełnił reprezentant graczy - 29-letni Piotr “petzoR” Węgrzyn, od lat związany z polską sceną esportową.. To zapowiada
Polska Liga Esportowa: Gra o tron - czas na finały!

temu

To już ostatnia prosta sezonu Wiosna 2018 Polskiej Ligi Esportowej! W weekend 23-24 czerwca, podczas Targów GameON Kielce, odbęda się offline’owe finały rozgrywek. Po cztery najlepsze po etapie ligowym ekipy w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends po