Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!
Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!

Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!

Opublikowany

Już w sobotę, polskie "Pingwiny" będą miały okazję sprawdzić się z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu w Europejskich kwalifikacjach do międzynarodowego turnieju CS:GO, FACEIT London Major 2018. Czy Team Kinguin podoła wyzwaniu i dołączy do walki o tytuł najlepszej drużyny świata? Tego dowiemy się w najbliższy weekend.

Europejski Minor rozpoczyna się 19 lipca i potrwa cztery dni. Oprócz "Pingwinów", o 50 tysięcy dolarów oraz co ważniejsze, dwa miejsca w Challenger Stage FACEIT Major powalczy siedem europejskich drużyn: 3DMAX (Francja), ENCE (Finlandia), LeftOut (Francja), Ninjas in Pyjamas (Szwecja), Optic Gaming (Dania), Red Reserve (Szwecja), Sprout (Dania). W składzie Team Kinguin o wyjazd do Londynu powalczą: Mikołaj „mouz” Karolewski, Karol „rallen” Rodowicz, Wiktor „TaZ” Wojtas, Paweł „reatz” Jańczak oraz Jacek „MINISE” Jeziak.

Team Kinguin swój pierwszy występ w Europejskich kwalifikacjach będzie miał możliwość zaprezentować dopiero drugiego dnia eliminacji. W pierwszym meczu Polacy spotkają się z drużyną Sprout. Jeśli pojedynek uda się wygrać, w kolejnym meczu Pingwiny zmierzą się ze zwycięską drużyną szwedzkiego starcia, Ninjas in Pyjamas bądź Red Reserve.

Stawka w kwalifikacjach jest naprawdę wysoka. Jeśli Polacy zakwalifikują się do londyńskiego Majora, którego znaczenie można porównać do amerykańskiego Super Bowl, będą mieli okazję zawalczyć o pulę nagród wysokości 1 miliona dolarów, która została rozdzielona następująco:

1. miejsce – 500 tysięcy dolarów
2. miejsce – 150 tysięcy dolarów
3-4. miejsce – 70 tysięcy dolarów
5-8. miejsce – 35 tysięcy dolarów
9-16. miejsce – 8 750 dolarów

Warto również przypomnieć, iż w nadchodzącym turnieju, pewny jest występ naszych rodaków. Na liście pretendentów pełniącej funkcje zamkniętych kwalifikacji, gdzie spośród szesnastu zespołów zostanie wyłonione osiem, które awansuje do kolejnego etapu możemy zobaczyć Virtus.pro. A to nie koniec polskich akcentów w londyńskim majorze. Oprócz Virtusów będziemy mogli oglądać legendę polskiego esportu Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego w barwach niemieckiej drużyny mousesports.

Całość europejskich kwalifikacji do głównego turnieju będziemy mogli oglądać na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego, który również będzie miał okazję komentować londyński turniej.
Harmonogram europejskich rozgrywek prezentuje się następująco:

Czwartek, 19 lipca (Grupa A):
15:30 – OpTic Gaming vs. 3DMAX
16:45 – ENCE vs. LeftOut
18:00 – Mecz wygranych BO1
19:15 – Mecz eliminacyjny BO3
22:30 – Mecz decydujący BO3

Piątek, 20 lipca (Grupa B):
15:30 – Kinguin vs. Sprout
16:45 – Ninjas in Pyjamas vs. Red Reserve
18:00 – Mecz wygranych BO1
19:15 – Mecz eliminacyjny BO3
22:30 – Mecz decydujący BO3

Sobota, 21 lipca:
13:00 – drugie miejsce grupy A vs. pierwsze miejsce grupy B
16:15 – pierwsze miejsce grupy A vs. drugie miejsce grupy B
19:30 – Pierwszy mecz drabinki przegranych

Niedziela, 22 lipca:
13:00 – Finał drabinki wygranych
16:15 – Finał drabinki przegranych
19:30 – Wielki Finał

Wszystkie informacje na temat Europejskich kwalifikacji oraz zbliżającego się turnieju FACEIT London Major 2018, można znaleźć na stronie portalu Esport Now: https://esportnow.pl/faceit-major/#minor-europejski


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

esn_minor_stream.jpg

grafika | 55,3 KB

Pobierz
Team Kinguin zawalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike 2018 roku!.pdf

pdf | 143 KB

Pobierz
Team Kinguin zawalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike 2018 roku!.docx

docx | 8,22 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018

temu

Fani esportu z całego świata powoli zaczynają przygotowania do największego turnieju Counter-Strike: Global Offensive tego roku. Na horyzoncie widnieje londyński Major, który po raz pierwszy w historii ma możliwość przygotowywać organizacja FACEIT. Etap eliminacyjny do turnieju zakończył się 22 lipca i cieszył się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Transmisje z Minora zanotowały blisko 900 tysięcy wyświetleń, a rozgrywki śledziło nawet 87 tysięcy osób. 
Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej? Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu.

temu

“Dziki” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn sportów elektronicznych znad Wisły. Podczas swojej rocznej historii zaskoczyli świat polskiego esportu, nie tylko za sprawą popularności w social mediach, ale również wieloma młodymi talentami, budującymi renomę drużyny.
Virtus.pro - polska potęga w esportowym świecie

temu

Organizacja Virtus.pro z Polakami w składzie od lat, jak równy z równym, walczy z czołówką światowego esportu. “Virtusi” mają już na koncie m.in. zwycięstwo na turnieju rangi Major w Katowicach w 2014 roku oraz 2. miejsce w ubiegłorocznym ELEAGUE Major w Atlancie, które można przyrównać prestiżem do piłkarskiej Ligi Mistrzów czy Super Bowl w futbolu amerykańskim. Już we wrześniu polscy zawodnicy będą mogli marzyć o równie imponującym wyniku, podczas mistrzostw świata w Counter-Strike: Global Offensive - FACEIT Major Londyn 2018.
Fantasy Expo z prawami do transmisji najważniejszego turnieju Counter-Strike w 2018 roku

temu

FACEIT London Major 2018 jest międzynarodowym turniejem Counter-Strike: Global Offensive z pulą nagród 1 mln dolarów. Zmagania 24 najlepszych drużyn na świecie będziemy mogli oglądać z polskim komentarzem i analizami ekspertów, podczas transmisji, do której prawa wykupiła agencja Fantasy Expo. Rozgrywki skomentuje Piotr “Izak” Skowyrski.