Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!
Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!

Team Kinguin powalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike w 2018 roku!

Opublikowany

Już w sobotę, polskie "Pingwiny" będą miały okazję sprawdzić się z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu w Europejskich kwalifikacjach do międzynarodowego turnieju CS:GO, FACEIT London Major 2018. Czy Team Kinguin podoła wyzwaniu i dołączy do walki o tytuł najlepszej drużyny świata? Tego dowiemy się w najbliższy weekend.

Europejski Minor rozpoczyna się 19 lipca i potrwa cztery dni. Oprócz "Pingwinów", o 50 tysięcy dolarów oraz co ważniejsze, dwa miejsca w Challenger Stage FACEIT Major powalczy siedem europejskich drużyn: 3DMAX (Francja), ENCE (Finlandia), LeftOut (Francja), Ninjas in Pyjamas (Szwecja), Optic Gaming (Dania), Red Reserve (Szwecja), Sprout (Dania). W składzie Team Kinguin o wyjazd do Londynu powalczą: Mikołaj „mouz” Karolewski, Karol „rallen” Rodowicz, Wiktor „TaZ” Wojtas, Paweł „reatz” Jańczak oraz Jacek „MINISE” Jeziak.

Team Kinguin swój pierwszy występ w Europejskich kwalifikacjach będzie miał możliwość zaprezentować dopiero drugiego dnia eliminacji. W pierwszym meczu Polacy spotkają się z drużyną Sprout. Jeśli pojedynek uda się wygrać, w kolejnym meczu Pingwiny zmierzą się ze zwycięską drużyną szwedzkiego starcia, Ninjas in Pyjamas bądź Red Reserve.

Stawka w kwalifikacjach jest naprawdę wysoka. Jeśli Polacy zakwalifikują się do londyńskiego Majora, którego znaczenie można porównać do amerykańskiego Super Bowl, będą mieli okazję zawalczyć o pulę nagród wysokości 1 miliona dolarów, która została rozdzielona następująco:

1. miejsce – 500 tysięcy dolarów
2. miejsce – 150 tysięcy dolarów
3-4. miejsce – 70 tysięcy dolarów
5-8. miejsce – 35 tysięcy dolarów
9-16. miejsce – 8 750 dolarów

Warto również przypomnieć, iż w nadchodzącym turnieju, pewny jest występ naszych rodaków. Na liście pretendentów pełniącej funkcje zamkniętych kwalifikacji, gdzie spośród szesnastu zespołów zostanie wyłonione osiem, które awansuje do kolejnego etapu możemy zobaczyć Virtus.pro. A to nie koniec polskich akcentów w londyńskim majorze. Oprócz Virtusów będziemy mogli oglądać legendę polskiego esportu Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego w barwach niemieckiej drużyny mousesports.

Całość europejskich kwalifikacji do głównego turnieju będziemy mogli oglądać na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego, który również będzie miał okazję komentować londyński turniej.
Harmonogram europejskich rozgrywek prezentuje się następująco:

Czwartek, 19 lipca (Grupa A):
15:30 – OpTic Gaming vs. 3DMAX
16:45 – ENCE vs. LeftOut
18:00 – Mecz wygranych BO1
19:15 – Mecz eliminacyjny BO3
22:30 – Mecz decydujący BO3

Piątek, 20 lipca (Grupa B):
15:30 – Kinguin vs. Sprout
16:45 – Ninjas in Pyjamas vs. Red Reserve
18:00 – Mecz wygranych BO1
19:15 – Mecz eliminacyjny BO3
22:30 – Mecz decydujący BO3

Sobota, 21 lipca:
13:00 – drugie miejsce grupy A vs. pierwsze miejsce grupy B
16:15 – pierwsze miejsce grupy A vs. drugie miejsce grupy B
19:30 – Pierwszy mecz drabinki przegranych

Niedziela, 22 lipca:
13:00 – Finał drabinki wygranych
16:15 – Finał drabinki przegranych
19:30 – Wielki Finał

Wszystkie informacje na temat Europejskich kwalifikacji oraz zbliżającego się turnieju FACEIT London Major 2018, można znaleźć na stronie portalu Esport Now: https://esportnow.pl/faceit-major/#minor-europejski


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

esn_minor_stream.jpg

grafika | 55,3 KB

Pobierz
Team Kinguin zawalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike 2018 roku!.pdf

pdf | 143 KB

Pobierz
Team Kinguin zawalczy o udział najważniejszym turnieju Counter-Strike 2018 roku!.docx

docx | 8,22 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rusza turniej dla społeczności PUBG. Wygra ten kto spojrzy chłodnym wzrokiem na swoich przeciwników

temu

Zmagania esportowe to nie tylko profesjonalne turnieje dla zawodowców, ale również dla tych, którzy preferują rywalizację w wolnym czasie. I właśnie z myślą o nich 20 października ruszają kwalifikacje do „Playerunknown's Battlegrounds powered by Cooler Master”. Czterystu zawodników, zmagając się w formacie solo będzie miało możliwość zgarnięcia nagród o puli ponad czterech tysięcy złotych, które zostały ufundowane przez organizatora turnieju, producenta sprzętu komputerowego Cooler Master.
Poczuj zapach esportu, czyli “Izak” oraz “Nervarien” w nowej reklamie Old Spice

temu

Branża sportów elektronicznych rozwija się w błyskawicznym tempie. Coraz częstszym zjawiskiem stały się inwestycje marek w przestrzeń wirtualnej rywalizacji. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bowiem najlepszym przykładem takiego działania w ostatnim czasie, może być globalnie znana marka produkująca dezodoranty i żele pod prysznic dla mężczyzn  — Old Spice. Marka kierująca swe produkty do mężczyzn śmiało wkroczyła w świat esportu swoim spotem reklamowym z Piotrem “Izakiem” Skowyrskim oraz Damianem “Nervarienem” Ziają.
W specjalnej akcji KFC w CS:GO wzięło udział 11 299 polskich graczy! Czy głód wpłynął na skilla?

temu

Nie ma złych graczy, są tylko głodni. Takimi słowami można skwitować akcję przeprowadzoną przez KFC w weekend 6 oraz 7 października. Obiektem zainteresowania giganta branży spożywczej stała się niezwykle popularna na całym świecie gra, czyli Counter-Strike: Global Offensive. Kopia tytułu, który na całym świecie został zakupiony blisko 40 milionów razy, bije rekordy popularności również w Polsce. W ramach akcji przygotowanej przez KFC gracze mogli otrzymać specjalne kody zniżkowe, które były do znalezienia na mapach w dedykowanej puli serwerów. Akcja cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w niej udział ponad 11 299 polskich fanów CS:GO na prywatnych serwerach 1shot1kill.
Nie ma złych graczy, są tylko głodni

temu

W weekend 6 oraz 7 października, na wszystkich graczy CS:GO czeka nie lada niespodzianka. KFC przygotowało dla wszystkich gamerów specjalne kody zniżkowe, które mogli znaleźć na mapach w dedykowanej puli serwerów. Czy głód przezwyciężył chęć zdobycia fraga?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.