Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018

Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018

Opublikowany

Fani esportu z całego świata powoli zaczynają przygotowania do największego turnieju Counter-Strike: Global Offensive tego roku. Na horyzoncie widnieje londyński Major, który po raz pierwszy w historii ma możliwość przygotowywać organizacja FACEIT. Etap eliminacyjny do turnieju zakończył się 22 lipca i cieszył się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Transmisje z Minora zanotowały blisko 900 tysięcy wyświetleń, a rozgrywki śledziło nawet 87 tysięcy osób. 

Minory zostały rozegrane w jednym miejscu i w takim samym systemie — była to innowacja zastosowana przez FACEIT oraz Valve w ramach organizowanego turnieju. Wyłonione z kwalifikacji drużyny będą miały okazję się zmierzyć w Fazie Pretendentów w terminie od 5 do 9 września.
Tegoroczne eliminacje okraszone zostały występem polskich Pingwinów. Niestety Team Kinguin nie podołał jednym z najlepszych drużyn światowej sceny Counter-Strike:Global Offensive i odpadł w drugim dniu europejskiego Minora w Londynie.

Wyniki oglądalności Minora na platformie Twitch

Dzień w trakcie którego mogliśmy oglądać występ naszych rodaków, cieszył się ogromnym zainteresowanie licznego grona polskich kibiców. Emisje meczy Pingwinów zanotował ponad 193 tysiące wyświetleń, z czego 87 tysięcy osób było unikalnymi użytkownikami. Dane pochodzą z transmisji Piotra “Izaka” Skowyrskiego, który relacjonował rozgrywki na swoim kanale Twitch. Emisja rozgrywek ze Starego Kontynentu w całości została zaprezentowana przez Skowyrskiego, który w ciągu 4 dni uzyskał ponad pół miliona wyświetleń swoich transmisji.
Całość rozgrywek eliminacyjnych (Minor AME, Minor CIS, Minor ASIA oraz Minor EU) możliwa była również do obejrzenia na transmisjach Twitch ESPORTNOW. Dzięki posiadaniu praw do transmisji turnieju przez organizację Fantasy Expo, całość rozgrywek była możliwa do śledzenia w pełnej polskiej oprawie komentatorskiej.
Łącznie rozgrywki organizowane w ramach Minora zostały wyświetlone ponad 900 tysięcy razy. Obsada komentatorów zaangażowanych w relacjonowanie rozgrywek stanowiła 8 osób, w której skład oprócz wyżej wspomnianego Piotra “Izaka” Skowyrskiego wchodzili Olek “Vuzzey” Kłos, Radek “Mad1” Florkowski, Paweł “Saju” Pawełczak, Krzysiek “KXN” Szymczak, Kamil “Dziukens” Dziuk, Damian “MDN” Kisielewski oraz Jędrzej “Bogdan” Rokita. Dodatkowo w ekipie prezentującej Minora widzom znaleźli się Łukasz “Hermes” Pożyczek, Hubert “Neph” Watkowski oraz Adrianna Schneider, którzy odpowiedzialni byli za przedstawienie kibicom profili drużyn w przygotowanych wcześniej materiałach.
Wyniki oglądalności Minora

Wyniki oglądalności Minora

Co nas czeka na FACEIT London Major 2018?

Mimo nieobecności Team Kinguin na turnieju FACEIT London Major 2018, będziemy mogli zobaczyć występ naszych rodaków z drużyny Virtus.pro. Team w składzie: Michał „MICHU” Müller, Filip „NEO” Kubski, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „byali” Bieliński, Michał "snatchie" Rudzki znajdujący się w grupie pretendentów, zawalczy z najlepszymi zespołami z całego świata o tytuł Mistrzów Świata CS:GO. Ponadto, jeśli Virtusi awansują do Fazy Legend, będą mieli szansę spotkać w grze swojego dawnego kolegę z drużyny, Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego, który obecnie występuje w barwach niemieckiej drużyny mousesports.

Całość rozgrywek turnieju FACEIT London Major 2018 możemy obserwować na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego, a wszystkie informacje dotyczące finałów można znaleźć na dedykowanej podstronie portalu ESPORT NOW.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

grafika minor.png

grafika | 1,15 MB

Pobierz
infografika_minor.jpg

grafika | 645 KB

Pobierz
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin!.docx

docx | 8,4 KB

Pobierz
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin!.pdf

pdf | 146 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Decydujący etap FACEIT Major: London 2018 - rusza Faza Nowych Czempionów!

temu

Już 20 września rozpocznie się ostatni etap rozgrywek FACEIT Major: London 2018. W Fazie Nowych Czempionów będziemy mogli oglądać 8 najlepszych zespołów, którym udało się uzyskać dominację nad resztą światowych drużyn. Całość rozgrywek będziemy mogli zobaczyć w pełnej profesjonalnej polskiej oprawie komentatorskiej, a mecze zostaną relacjonowane między innymi przez Piotra "Izaka" Skowyrskiego. Pula nagród turnieju to milion dolarów, z której aż 500 000 tysięcy przeznaczone jest dla zwycięzców imprezy.
Najbliższy poniedziałek, wtorek oraz środa - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej

temu

Już 17, 18 i 19 września odbędą się kolejne etapy otwartych kwalifikacji Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends do sezonu Polskiej Ligi Esportowej Jesień 2018. To ostatni moment dla drużyn do podjęcia zmagań z innymi zespołami w rywalizacji o ligowe miejsce. Dwa najlepsze składy otwartych kwalifikacji obu tytułów będą miały okazję zaprezentować się w dalszym zamkniętym etapie eliminacji będących ostatecznym sprawdzianem ich umiejętności przed występem w Polskiej Lidze Esportowej.
Druga faza Majora już od 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu z Izakiem na czele!

temu

Inauguracyjna faza londyńskiego Majora już za nami. W pierwszym tygodniu rozgrywek mieliśmy okazję obserwować występ naszych rodaków z Virtus.pro, którym niestety nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu turnieju. Mimo że Niedźwiedzie pojechały do domu z pustymi rękami, to w turnieju będziemy mogli oglądać polskiego zawodnika Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego w barwach niemieckiej drużyny mousesports. Sprawdźmy, czy według ekspertów i bukmacherów nasz rodak będzie miał okazję pojawić się w finale Majora?
To będzie coś specjalnego dla widzów! Poznaliśmy wszystkich partnerów polskiej transmisji z FACEIT Major: London 2018 i wiemy w jaki sposób zaangażowali się w realizację

temu

Specjalne materiały wideo zawierające najlepsze akcje i dostarczanie zamówień przez internet dla oglądających Majora od KFC. NVIDIA GeForce i Acer Predator przygotują kącik technologiczny dla fanów esportu. SteelSeries przedstawi specjalne promocje i skróty z turnieju. Potrafiący stawiać na zwycięzców będą mogli zrobić to na żywo poprzez esportowe zakłady STS.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.