Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018

Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin! Podsumowanie oglądalności rozgrywek Minor do FACEIT Major London 2018

Fani esportu z całego świata powoli zaczynają przygotowania do największego turnieju Counter-Strike: Global Offensive tego roku. Na horyzoncie widnieje londyński Major, który po raz pierwszy w historii ma możliwość przygotowywać organizacja FACEIT. Etap eliminacyjny do turnieju zakończył się 22 lipca i cieszył się niezwykłą popularnością wśród Polaków. Transmisje z Minora zanotowały blisko 900 tysięcy wyświetleń, a rozgrywki śledziło nawet 87 tysięcy osób. 

Minory zostały rozegrane w jednym miejscu i w takim samym systemie — była to innowacja zastosowana przez FACEIT oraz Valve w ramach organizowanego turnieju. Wyłonione z kwalifikacji drużyny będą miały okazję się zmierzyć w Fazie Pretendentów w terminie od 5 do 9 września.
Tegoroczne eliminacje okraszone zostały występem polskich Pingwinów. Niestety Team Kinguin nie podołał jednym z najlepszych drużyn światowej sceny Counter-Strike:Global Offensive i odpadł w drugim dniu europejskiego Minora w Londynie.

Wyniki oglądalności Minora na platformie Twitch

Dzień w trakcie którego mogliśmy oglądać występ naszych rodaków, cieszył się ogromnym zainteresowanie licznego grona polskich kibiców. Emisje meczy Pingwinów zanotował ponad 193 tysiące wyświetleń, z czego 87 tysięcy osób było unikalnymi użytkownikami. Dane pochodzą z transmisji Piotra “Izaka” Skowyrskiego, który relacjonował rozgrywki na swoim kanale Twitch. Emisja rozgrywek ze Starego Kontynentu w całości została zaprezentowana przez Skowyrskiego, który w ciągu 4 dni uzyskał ponad pół miliona wyświetleń swoich transmisji.
Całość rozgrywek eliminacyjnych (Minor AME, Minor CIS, Minor ASIA oraz Minor EU) możliwa była również do obejrzenia na transmisjach Twitch ESPORTNOW. Dzięki posiadaniu praw do transmisji turnieju przez organizację Fantasy Expo, całość rozgrywek była możliwa do śledzenia w pełnej polskiej oprawie komentatorskiej.
Łącznie rozgrywki organizowane w ramach Minora zostały wyświetlone ponad 900 tysięcy razy. Obsada komentatorów zaangażowanych w relacjonowanie rozgrywek stanowiła 8 osób, w której skład oprócz wyżej wspomnianego Piotra “Izaka” Skowyrskiego wchodzili Olek “Vuzzey” Kłos, Radek “Mad1” Florkowski, Paweł “Saju” Pawełczak, Krzysiek “KXN” Szymczak, Kamil “Dziukens” Dziuk, Damian “MDN” Kisielewski oraz Jędrzej “Bogdan” Rokita. Dodatkowo w ekipie prezentującej Minora widzom znaleźli się Łukasz “Hermes” Pożyczek, Hubert “Neph” Watkowski oraz Adrianna Schneider, którzy odpowiedzialni byli za przedstawienie kibicom profili drużyn w przygotowanych wcześniej materiałach.
Wyniki oglądalności Minora

Wyniki oglądalności Minora

Co nas czeka na FACEIT London Major 2018?

Mimo nieobecności Team Kinguin na turnieju FACEIT London Major 2018, będziemy mogli zobaczyć występ naszych rodaków z drużyny Virtus.pro. Team w składzie: Michał „MICHU” Müller, Filip „NEO” Kubski, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „byali” Bieliński, Michał "snatchie" Rudzki znajdujący się w grupie pretendentów, zawalczy z najlepszymi zespołami z całego świata o tytuł Mistrzów Świata CS:GO. Ponadto, jeśli Virtusi awansują do Fazy Legend, będą mieli szansę spotkać w grze swojego dawnego kolegę z drużyny, Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego, który obecnie występuje w barwach niemieckiej drużyny mousesports.

Całość rozgrywek turnieju FACEIT London Major 2018 możemy obserwować na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego, a wszystkie informacje dotyczące finałów można znaleźć na dedykowanej podstronie portalu ESPORT NOW.
Załączniki

Pobierz wszystkie

grafika minor.png

grafika | 1,15 MB

Pobierz
infografika_minor.jpg

grafika | 645 KB

Pobierz
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin!.docx

docx | 8,4 KB

Pobierz
Prawie 87 tysięcy polskich widzów trzymało kciuki za Team Kinguin!.pdf

pdf | 146 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W esporcie to sukcesy Polaków przyciągają widzów. Nawet 140 tysięcy kibiców w jednym dniu oglądało Mistrzostwa Świata League of Legends

Przez 19 dni widzowie śledzili poczynania trzech Polaków w turnieju Worlds 2018, ale tylko drużyna Marcina “Jankosa” Jankowskiego wyszła z grupy. W barwach G2 Esports dotarł aż do półfinału rozgrywek. Transmisję z rywalizacji w ćwierćfinale wyświetliło blisko 140 tys. po
Inwestycja Polskiej Ligi Esportowej w młode talenty została wsparta przez SteelSeries

Dywizja Profesjonalna to nowy szczebel rozgrywek stworzony w ramach Sezonu Jesień 2018 Polskiej Ligi Esportowej. Projekt ma na celu umożliwienie obiecującym zespołom Counter-Strike: Global Offensive, udziału w regularnych rozgrywkach ligowych. Inicjatywa organizatorów ro
Rusza turniej dla społeczności PUBG. Wygra ten kto spojrzy chłodnym wzrokiem na swoich przeciwników

Zmagania esportowe to nie tylko profesjonalne turnieje dla zawodowców, ale również dla tych, którzy preferują rywalizację w wolnym czasie. I właśnie z myślą o nich 20 października ruszają kwalifikacje do „Playerunknown's Battlegrounds powered by Cooler Master”. Czterystu zawodników, zmagając się w formacie solo będzie miało możliwość zgarnięcia nagród o puli ponad czterech tysięcy złotych, które zostały ufundowane przez organizatora turnieju, producenta sprzętu komputerowego Cooler Master.
Poczuj zapach esportu, czyli “Izak” oraz “Nervarien” w nowej reklamie Old Spice

Branża sportów elektronicznych rozwija się w błyskawicznym tempie. Coraz częstszym zjawiskiem stały się inwestycje marek w przestrzeń wirtualnej rywalizacji. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bowiem najlepszym przykładem takiego działania w ostatnim czasie, może być globalnie znana marka produkująca dezodoranty i żele pod prysznic dla mężczyzn  — Old Spice. Marka kierująca swe produkty do mężczyzn śmiało wkroczyła w świat esportu swoim spotem reklamowym z Piotrem “Izakiem” Skowyrskim oraz Damianem “Nervarienem” Ziają.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.