Startuje czwarty sezon Polskiej Ligi Esportowej - Jesień 2018. Po raz pierwszy zobaczymy dwie dywizje CS:GO i Akademię Casterów
Startuje czwarty sezon Polskiej Ligi Esportowej - Jesień 2018. Po raz pierwszy zobaczymy dwie dywizje CS:GO i Akademię Casterów

Startuje czwarty sezon Polskiej Ligi Esportowej - Jesień 2018. Po raz pierwszy zobaczymy dwie dywizje CS:GO i Akademię Casterów

Opublikowany

Główną zmianą jest wprowadzenie dwóch szczebli rozgrywek CS:GO - w tym sezonie po raz pierwszy zobaczymy Dywizję Mistrzowską i Profesjonalną. To szansa na regularną rywalizację dla większej liczby zawodników, możliwość obserwacji rozwoju młodych talentów i dopływ świeżej krwi. Transmisję otwartych kwalifikacji CS:GO zaplanowano na 11 września. W rozgrywkach zasadniczych League of Legends pojawi się tradycyjnie 8 zespołów, a transmisje z kwalifikacji rozpoczną się 6 września.

Counter-Strike: Global Offensive

Na wyższym szczeblu rozgrywek CS:GO zobaczymy 10 polskich drużyn, a w Dywizji Profesjonalnej 10 kolejnych zespołów. W stosunku do poprzedniego sezonu jest to aż dwukrotny wzrost liczby uczestniczących drużyn.

W kwalifikacjach do każdego sezonu Polskiej Ligi Esportowej przystępuje wiele drużyn, a tylko garstka z nich przedostaje się do regularnej ligi. Chcemy, żeby nowi i młodzi zawodnicy mieli swoje rozgrywki, w których będą mogli się rozwijać i promować. To także dodatkowa przestrzeń dla partnerów

- mówi Bartosz Wilczek, Head of Esports Fantasy Expo

Otwarte kwalifikacje do Dywizji Mistrzowskiej CS:GO rozpoczną się już 11 września, a do Dywizji Profesjonalnej 26 września.

Projektem towarzyszącym rozgrywkom będzie Akademia Casterów, której celem jest pozyskanie i szkolenie nowych talentów wśród komentatorów i analityków. A uczyć się jest od kogo, bo mecze będą rozgrywane pod okiem Piotra “Izaka” Skowyrskiego,  Pawła “Saju” Pawełczaka, Olka “vuzzeya” Kłosa i Radosława “Mad1” Florkowskiego.
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_9830.jpg

League of Legends

Podobnie jak w poprzednich sezonach w rundzie zasadniczej rozgrywek zagra 8 najlepszych drużyn w Polsce. Kwalifikacje do rywalizacji w League of Legends rozpoczną się 6 września. Komentatorami ligi będą Damian “Nervarien” Ziaja, Łukasz “Leo” Mirek i Norbert “Dis” Gierczak.

Zapisy do kwalifikacji są otwarte od 30 sierpnia

Mogą wziąć w nich udział wszyscy, którzy spełnią wymagania regulaminu rozgrywek. Rozgrywki zasadnicze zaplanowano na okres od października do listopada, a finały tradycyjnie odbędą się podczas wydarzenia offline w grudniu.

- zapisy do kwalifikacji Counter-Strike: Global Offensive
- zapisy do kwalifikacji League of Legends
Finały Polskiej Ligi Esportowej

Finały Polskiej Ligi Esportowej

W tym sezonie będziemy kontynuować zadanie wyższej profesjonalizacji drużyn i regularnego nagradzania finansowego. Chcemy, żeby Polska Liga Esportowa była otwarta na nowych zawodników i dawała możliwość regularnej rywalizacji, bo to najlepsza droga do zdobycia doświadczenia przez nowe talenty, a tych nigdy za mało

- wyjaśnia Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej

2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_1857.jpg

Partnerzy ligi i nagrody za wygrane mapy w rozgrywkach zasadniczych

Każde zwycięstwo na dwóch mapach będzie nagrodzone sumą nagród wynoszącą 1200 zł. Współorganizatorem rozgrywek w CS:GO Polskiej Ligi Esportowej będzie ELIGA, której celem jest podnoszenie poziomu profesjonalizacji polskich zespołów. Rozwój Polskiej Ligi Esportowej umożliwiają partnerzy Play, STS i Sprite.

Więcej informacji na: polskaligaesportowa.pl

kwalifikacje CS.png
kwalifikacje LOL.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

kwalifikacje CS.png

grafika | 503 KB

Pobierz
kwalifikacje LOL.jpg

grafika | 97,5 KB

Pobierz
Startuje czwarty sezon Polskiej Ligi Esportowej - Jesień 2018.pdf

pdf | 233 KB

Pobierz
Startuje czwarty sezon Polskiej Ligi Esportowej - Jesień 2018.docx

docx | 8,19 KB

Pobierz
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_2812.jpg

grafika | 1,77 MB

Pobierz
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_1857.jpg

grafika | 1,9 MB

Pobierz
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_2828.jpg

grafika | 1,79 MB

Pobierz
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_2694.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_9830.jpg

grafika | 1,56 MB

Pobierz
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_2812.jpg

grafika | 1,77 MB

Pobierz
2018_PLE_Kielce-maciejkolekcom-IMG_2828.jpg

grafika | 1,79 MB

Pobierz
Polska Liga Esportowa - Jesień 2018.jpg

grafika | 276 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Decydujący etap FACEIT Major: London 2018 - rusza Faza Nowych Czempionów!

temu

Już 20 września rozpocznie się ostatni etap rozgrywek FACEIT Major: London 2018. W Fazie Nowych Czempionów będziemy mogli oglądać 8 najlepszych zespołów, którym udało się uzyskać dominację nad resztą światowych drużyn. Całość rozgrywek będziemy mogli zobaczyć w pełnej profesjonalnej polskiej oprawie komentatorskiej, a mecze zostaną relacjonowane między innymi przez Piotra "Izaka" Skowyrskiego. Pula nagród turnieju to milion dolarów, z której aż 500 000 tysięcy przeznaczone jest dla zwycięzców imprezy.
Najbliższy poniedziałek, wtorek oraz środa - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej

temu

Już 17, 18 i 19 września odbędą się kolejne etapy otwartych kwalifikacji Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends do sezonu Polskiej Ligi Esportowej Jesień 2018. To ostatni moment dla drużyn do podjęcia zmagań z innymi zespołami w rywalizacji o ligowe miejsce. Dwa najlepsze składy otwartych kwalifikacji obu tytułów będą miały okazję zaprezentować się w dalszym zamkniętym etapie eliminacji będących ostatecznym sprawdzianem ich umiejętności przed występem w Polskiej Lidze Esportowej.
Druga faza Majora już od 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu z Izakiem na czele!

temu

Inauguracyjna faza londyńskiego Majora już za nami. W pierwszym tygodniu rozgrywek mieliśmy okazję obserwować występ naszych rodaków z Virtus.pro, którym niestety nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu turnieju. Mimo że Niedźwiedzie pojechały do domu z pustymi rękami, to w turnieju będziemy mogli oglądać polskiego zawodnika Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego w barwach niemieckiej drużyny mousesports. Sprawdźmy, czy według ekspertów i bukmacherów nasz rodak będzie miał okazję pojawić się w finale Majora?
To będzie coś specjalnego dla widzów! Poznaliśmy wszystkich partnerów polskiej transmisji z FACEIT Major: London 2018 i wiemy w jaki sposób zaangażowali się w realizację

temu

Specjalne materiały wideo zawierające najlepsze akcje i dostarczanie zamówień przez internet dla oglądających Majora od KFC. NVIDIA GeForce i Acer Predator przygotują kącik technologiczny dla fanów esportu. SteelSeries przedstawi specjalne promocje i skróty z turnieju. Potrafiący stawiać na zwycięzców będą mogli zrobić to na żywo poprzez esportowe zakłady STS.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.