Druga faza Majora już od 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu z Izakiem na czele!
Druga faza Majora już od 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu z Izakiem na czele!

Druga faza Majora już od 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu z Izakiem na czele!

Opublikowany

Inauguracyjna faza londyńskiego Majora już za nami. W pierwszym tygodniu rozgrywek mieliśmy okazję obserwować występ naszych rodaków z Virtus.pro, którym niestety nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu turnieju. Mimo że Niedźwiedzie pojechały do domu z pustymi rękami, to w turnieju będziemy mogli oglądać polskiego zawodnika Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego w barwach niemieckiej drużyny mousesports. Sprawdźmy, czy według ekspertów i bukmacherów nasz rodak będzie miał okazję pojawić się w finale Majora?

Występ Polaków przyciągnął przed ekrany monitorów tysiące kibiców, którzy trzymali kciuki za drużynę. Niestety, problemy kadrowe oraz komunikacyjne Virtus.pro wydają się silniejsze, niż można sądzić, przez co drużyna pożegnała się z turniejem, wcześniej niż byśmy tego chcieli. W głowie może rodzić się pytanie — co dalej ze Złotą Piątką? Mimo iż przyszłość rodzimych zawodników w barwach Niedźwiedzi pozostaje niepewna, to warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się występom ostatniego Polaka obecnego na FACEIT Major London 2018.

Podsumowanie Fazy Nowych Pretendentów

Początek turnieju mieliśmy okazję oglądać od 5 do 9 września. W trakcie 5 dni rozgrywek obserwowaliśmy zmagania 16 zespołów, spośród których do kolejnego etapu zakwalifikowały się Team Liquid, Ninjas in Pyjamas, Astralis,compLexity Gaming, HellRaisers, BIG, TyLoo oraz Vega Squadron. Łączny czas polskiej transmisji wszystkich starć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego wyniósł aż 53 godziny, co średnio wynosi ponad 10 godzin komentowania rozgrywek dziennie. Również oglądalność może przyprawić o zawrót głowy bowiem, łącznie kibice obejrzeli ponad 43 miliony minut meczów.
W sumie mogliśmy obserwować aż 1097 rozegranych rund podczas fazy nowych pretendentów. Niestety najmniej mogliśmy śledzić Polaków, bowiem ci rozegrali ich zaledwie 72. Blisko trzykrotnie więcej rund zaliczyli TyLoo, którzy z wynikiem 3:2 będą kontynuowali rywalizację w turnieju. Najlepszymi drużynami Fazy Nowych Pretendentów okazało się Team Liquid wraz z Ninjas in Pyjamas, które jako jedyne zespoły zakończyły zmagania bez żadnej przegranej.
Faceit Major Londyn 2018 (2).png

Co przyniesie faza Nowych Legend?

Oprócz drużyn, które w fazie Pretendentów wywalczyły sobie występ w dalszym etapie turnieju, w fazie legend będziemy mogli zobaczyć Cloud9, FaZe Clan, Fnatic, G2 Esports, MIBR, Natus Vincere, Winstrike Team oraz mousesports z Januszem "Snaxem" Pogorzelskim na pokładzie.
Rozgrywki ruszają już 12 września, a mecz inaugurujący będziemy mogli zobaczyć już o godzinie 11. Kolejna faza przynosi ze sobą coraz to większe emocje. Prócz bukmacherów również najpopularniejsze twarze polskiej transmisji z Majora obstawiły swoich faworytów. Izak, Hermes, Vuzzey oraz MdN, którzy wspólnie z kibicami śledzą zmagania w mistrzostwach świata Counter-Strike: Global Offensive wytypowali drużyny, które według nich zatriumfują w najbliższych dniach. W porównaniu do typów bukmacherów, przewidywania komentatorów widnieją następująco:
Mecz Typ Izaka Typ Harmesa Typ Vuzzeya Typ MdN Faworyt wg. bukmacherów STS
G2 Esports vs. HellRaisers HellRaisers HellRaisers G2 Esports HellRaisers HellRaisers
Winstrike vs. Team Liquid Team Liquid Team Liquid Team Liquid Team Liquid Team Liquid
FaZe vs. BIG FaZe FaZe FaZe FaZe FaZe
Fnatic vs. compLexity Fnatic Fnatic Fnatic Fnatic Fnatic
MiBR vs. TyLoo MiBR MiBR MiBR MiBR MiBR
mousesports vs. Ninjas in Pyjamas Ninjas in Pyjamas Ninjas in Pyjamas mousesports Ninjas in Pyjamas mousesports
Natus Vincere vs. Astralis Astralis Astralis Astralis Natus Vincere Astralis
Cloud9 vs. Vega Squadron Vega Squadron Vega Squadron Cloud9 Vega Squadron Cloud9

“Faza pretendentów z pewnością zaskoczyła każdego fana Counter-Strike: Global Offensive. Mam nadzieję, że legendy CS:GO pokażą że są warci tego tytułu. Moje typy to sprawdzone drużyny. Miały więcej czasu na przygotowania, analizę gry rywala oraz złapanie właściwej koncentracji. Żarty się skończyły. Szykuje nam się gorący tydzień!”

Piotr “Izak” Skowyrski

“Drużyny z fazy Nowych Pretendentów będą miały odrobinę łatwiej w zbliżających się rozgrywkach. Rozegrały już mecze i przystosowały się do warunków turniejowych. Nawet jeśli miały na początku problemy, to z każdym meczem ich forma rosła. Również ich morale są w znacznie lepszej formie. W końcu mają już mały sukces na koncie - awans. Zespoły uznawane za faworytów, po okresie wakacyjnym miały duże problemy z wejściem w swój normalny rytm. Szykuje nam się niezapomniane widowisko i na pewno będziemy świadkami niejednej niespodzianki w zbliżających się dniach.”

Łukasz "Harmes" Pożyczek

“Faza Nowych Pretendentów obfitowała w zaskakujące zwycięstwa. Lecz jestem przekonany, że gdy do gry wejdą takie zespoły jak MiBR, Fnatic czy FaZe sytuacja nieco się uspokoi. W przypadku spotkań z drużynami CiS ciężko o rozważne typy. Często są to drużyny, które zaskakują w decydujących momentach, zwłaszcza gdy nie są faworytami.”

Olek "Vuzzey" Kłos

“W pierwszej fazie mieliśmy wiele niespodzianek. Jestem pewny, że drużyny, które przeszły do fazy Nowych Legend jeszcze nie raz pokażą swoją wartość z wyżej notowanymi przeciwnikami. Wieże, że HellRaisers oraz Ninjas in Pyjamas dokonają tego już w swoim pierwszym spotkaniu. Również Natus Vincere może pokazać na co ich stać w starciu z  Astralis u których widać że mają pewne problemy.”

Damian „MdN” Kisielewski

Całość rozgrywek turnieju FACEIT London Major 2018 możemy obserwować na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. W niedzielę i przez cały trzeci tydzień będziemy mieli okazję do wysłuchania analiz eksperckich.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Faceit Major Londyn 2018 (2).png

grafika | 1,11 MB

Pobierz
Druga faza Majora już 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu!.docx

docx | 1,13 MB

Pobierz
Faceit Major Londyn 2018 (1).png

grafika | 469 KB

Pobierz
Druga faza Majora już 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu!.pdf

pdf | 287 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Decydujący etap FACEIT Major: London 2018 - rusza Faza Nowych Czempionów!

temu

Już 20 września rozpocznie się ostatni etap rozgrywek FACEIT Major: London 2018. W Fazie Nowych Czempionów będziemy mogli oglądać 8 najlepszych zespołów, którym udało się uzyskać dominację nad resztą światowych drużyn. Całość rozgrywek będziemy mogli zobaczyć w pełnej profesjonalnej polskiej oprawie komentatorskiej, a mecze zostaną relacjonowane między innymi przez Piotra "Izaka" Skowyrskiego. Pula nagród turnieju to milion dolarów, z której aż 500 000 tysięcy przeznaczone jest dla zwycięzców imprezy.
Najbliższy poniedziałek, wtorek oraz środa - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej

temu

Już 17, 18 i 19 września odbędą się kolejne etapy otwartych kwalifikacji Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends do sezonu Polskiej Ligi Esportowej Jesień 2018. To ostatni moment dla drużyn do podjęcia zmagań z innymi zespołami w rywalizacji o ligowe miejsce. Dwa najlepsze składy otwartych kwalifikacji obu tytułów będą miały okazję zaprezentować się w dalszym zamkniętym etapie eliminacji będących ostatecznym sprawdzianem ich umiejętności przed występem w Polskiej Lidze Esportowej.
To będzie coś specjalnego dla widzów! Poznaliśmy wszystkich partnerów polskiej transmisji z FACEIT Major: London 2018 i wiemy w jaki sposób zaangażowali się w realizację

temu

Specjalne materiały wideo zawierające najlepsze akcje i dostarczanie zamówień przez internet dla oglądających Majora od KFC. NVIDIA GeForce i Acer Predator przygotują kącik technologiczny dla fanów esportu. SteelSeries przedstawi specjalne promocje i skróty z turnieju. Potrafiący stawiać na zwycięzców będą mogli zrobić to na żywo poprzez esportowe zakłady STS.
Poznaliśmy pierwsze szczegóły polskiej transmisji FACEIT Major: London 2018. Zostanie zrealizowana z profesjonalnego studia esportowego w Krakowie!

temu

Pierwsze pojedynki będzie można zobaczyć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego już 5 września. Fantasy Expo zrealizuje polskojęzyczną transmisję z londyńskiego Majora z profesjonalnego studia esportowego, które zostało otwarte w czerwcu w Krakowie. Widzowie będą mogli także zobaczyć po raz pierwszy program publicystyczny “Cafe Major”. Na początku turnieju cała uwaga widzów będzie skupiona na formie Virtus.pro.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.