[Technologia] iPhone'y po refurbishu w dystrybucji CK MEDIATOR
[Technologia] iPhone'y po refurbishu w dystrybucji CK MEDIATOR

[Technologia] iPhone'y po refurbishu w dystrybucji CK MEDIATOR

Rynek telefonów komórkowych wkracza w nową erę. Jak prognozuje raport Canalys, odchodzimy od kupowania nowych modeli,  na rzecz smartfonów, które już znajdują się w obiegu. Branża, która rozwija się obecnie najszybciej w sektorze smatfonów, to urządzenia z rynku wtórnego. W Polsce, gdzie sprzedaż cały czas rośnie, zjawisko to nie jest jeszcze tak widoczne, ale szybko może się to zmienić. Między innymi za sprawą CK Mediator – dystrybutora sprzętu elektronicznego, który już niedługo będzie oferował iPhone’y przywracane do stanu nowości przez francuską firmę Remade. W ofercie dostępne będą w pełni sprawne telefony objęte dwuletnią gwarancją, a na dodatek zauważalnie  tańsze.

Skomplikowany proces refurbishu

Francuscy specjaliści do perfekcji opanowali proces odnawiania telefonów. Założona w 2011 roku firma, zajmująca się naprawianiem i odświeżaniem sprzętów elektronicznych stała się liderem we Francji, a obecnie znajduje się na dobrym kursie, żeby podbić całą Europę. Warto zauważyć, że Remade wyczuł idealny moment, by wkroczyć na rynek – w pierwszym kwartale 2018 roku sprzedaż nowych telefonów w Europie Zachodniej zmalała aż o 13,9%, a jednocześnie na całym świecie wzrosła sprzedaż telefonów z drugiej ręki. Przyczyn można upatrywać między innymi w wysokich cenach nowych smartfonów i spowolnieniu rozwoju technologicznego na rynku urządzeń mobilnych.
Proces refurbishu każdego telefonu obejmuje między innymi: identyfikację potencjalnych usterek, demontaż i sprawdzenie poprawności działania każdego komponentu, odbudowę ekranu, anodyzację - czyli uzupełnienie ubytków obudowy wraz z ponownym kolorowaniem, diagnozę i ewentualną wymianą płyty głównej oraz wgranie i aktualizację najnowszego dostępnego oprogramowania. Następnie telefony są wielokrotnie testowane, a na koniec certyfikowane.
W każdym iPhonie sprawdzeniu poddawane jest ponad trzydzieści elementów: głośniki, bateria, kamery przednie i tylne, lampa błyskową, ekran, montowanie podzespołów, ewentualna korozja, numer IMEI, złącza słuchawkowe, dźwięk stereo słuchawek, mikrofony: główny, drugi oraz trzeci, przycisk główny (home), przycisk zasilania, przycisk wyciszania, przyciski głośności, ekran, złącza USB, złącza odpowiadające za ładowanie i komunikację USB, akcelerometr, żyroskop, Bluetooth, Wi-Fi, czujnik światła, barometr, czujnik zbliżenia oraz czytnik kart SIM.
4.jpg

Przede wszystkim jakość!

Jak podkreśla prezes CK Mediator, Dariusz Grabowski: Sprowadzając do Polski markę Remade, kierowaliśmy się przede wszystkim jakością odnowionych produktów. Zależało nam na tym, żeby dystrybuowane telefony były najwyższej jakości, a klienci nie mieli wrażenia, że nabyty przez nich produkt ma jakieś defekty. Dlatego też każdy z iPhone'ów posiada dwuletnią gwarancję oraz deklarowaną naprawę w ciągu trzech dni lub wymianę na nowe urządzenie.
Telefony oferowane w dystrybucji CK Mediator będą posiadały klasę jakości A+, co oznacza, że będą najwyższej możliwej jakości wśród urządzeń odnawianych. Ponadto zostaną dostarczane w oficjalnym opakowaniu Remade oraz z pełnym pakietem nowych akcesoriów: ładowarką, słuchawkami oraz kablem komunikacyjnym.
3.jpg

Krok w dobrą stronę?

Niewątpliwie decyzja o wprowadzeniu na polski rynek francuskiego giganta odnowionych iPhone'ów może być odebrane jako duża niespodzianka. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że prognozy branżowe przewidują utrzymanie wzrostu na rynku telefonów wtórnych, który do 2022 roku ma być wart ponad 50 miliardów dolarów – w 2017 r. jego wartość wynosiła trochę ponad 19 miliardów dolarów. Taki kierunek rozwoju nie jest zaskakujący, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę współczesne tendencje: ograniczenie marnowania elektroniki, bardzo wysokie ceny nowych telefonów, wolniejszy rozwój technologii mobilnych oraz zwiększony popyt gospodarek rozwijających się.
Załączniki

Pobierz wszystkie

3.jpg

grafika | 462 KB

Pobierz
4.jpg

grafika | 571 KB

Pobierz
6.jpg

grafika | 623 KB

Pobierz
iPhony_po_refurbishu_w_dystrybucji_CK_MEDIATOR_Inf._Prasowa.pdf

pdf | 60,1 KB

Pobierz
iPhony_po_refurbishu_w_dystrybucji_CK_MEDIATOR_Inf._Prasowa.docx

docx | 18,2 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
"THESE ARE THE DROIDS YOU’RE LOOKING FOR” - Droidy Sphero Star Wars™ w dystrybucji CK Mediator

CK Mediator poszerza swoje portfolio dystrybucyjne o produkty marki Sphero www.sphero.com. Do sprzedaży trafią Droidy Sphero Star Wars™ - zdalnie sterowane, samobieżne roboty sferyczne - odpowiedniki astromechów z uniwersum Star Wars™.
[Biznes] CK MEDIATOR wprowadza markę Remade do Polski

Rynek telefonów wtórnych, również poddawanych procesowi odnawiania (tzw. refurbish) jest jednym z najszybciej rozwijających się w sektorze aparatów komórkowych. Do tej pory w Polsce o smartfonach odnawianych słyszało się niewiele, ale może to się szybko zmienić. CK Mediator, warszawski dystrybutor sprzętu elektronicznego dołącza bowiem do swojej oferty kolejne produkty: iPhone’y firmy Remade, która zajmuje się odnawianiem urządzeń. Telefony, które już niedługo będą dostępne w Polsce, mają być nie tylko jak nowe, ale też zauważalnie tańsze i objęte dwuletnią gwarancją.
[Apple] CK MEDIATOR będzie dystrybuować odnawiane produkty Apple'a

Rynek telefonów ulega głębokiemu przeobrażeniu. Obecnie najszybciej rozwija się branża urządzeń, które już znajdują się w obiegu. Jak na razie smartfony z drugiej ręki nie są w Polsce zbyt popularne, ale może się to niebawem zmienić za sprawą CK Mediatora, który do swojej oferty wprowadza iPhone’y odnowione przez francuską firmę Remade. W pełni sprawne telefony w niższej cenie, wraz z dwuletnią gwarancją i pełnym zestawem akcesoriów już niedługo będą dostępne w ofercie warszawskiego dystrybutora.
Chiński sposób na podbój Europy - Ulefone radzi sobie coraz lepiej

Zachodnie rynki muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Chińskie produkty przestały być synonimem niższej jakości i stają się rzeczywistą alternatywą dla elektroniki sprzedawanej w Europie. Przykładem jest powstała w 2014 roku chińska marka Ulefone, która proponując coraz lepszej jakości produkty w niskiej cenie, skutecznie konkuruje w naszej rodzimej Europie.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.