Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!

Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!

Opublikowany

Transmisja z PGL Major Kraków 2017 przyciągnęła przed ekrany miliony fanów esportu na całym świecie. Wydarzenie to wypełniło Tauron Arenę w dniach 21-23.07.2017. Polską relację z wydarzenia zapewniła firma Fantasy Expo, a jej głosem był Piotr “Izak” Skowyrski.

PGL Major Kraków 2017 to turniej najwyższej rangi w świecie Counter-Strike: Global Offensive. Wystąpienie w nim było marzeniem każdego gracza, jednak tylko 80 zawodników otrzymało taką szansę. Jedynie połowa z nich dostała się do fazy playoff, która była rozgrywana na głównej scenie Tauron Areny. Otrzymali oni status legendy, czyli zaproszenie na kolejny turniej rangi Major oraz możliwość walki o coraz większe kwoty z puli nagród wynoszącej aż $1 000 000.
Drużyna Virtus.pro składająca się z polskich zawodników dostała zaproszenie do tego wydarzenia po ostatnim Majorze, w którym zajęli drugie miejsce. Oczekiwania fanów były ogromne, pomimo słabych występów drużyny VP od czasu ostatniego Majora. Virtusi dostali się do fazy playoff, gdzie w pierwszym meczu zrewanżowali się na drużynie North. Kolejny przeciwnik, brazylijska drużyna Immortals, okazała się lepsza. Polska piątka musiała zadowolić się $70 000 nagrody. Turniej wygrała drużyna Gambit Esports, razem z trofeum zawodnicy odebrali $500 000.
Oficjalna polska transmisja z PGL Major Kraków 2017 została przygotowana przez Fantasy Expo. Głównym komentatorem całego wydarzenia nie mógł być nikt inny niż Piotr “Izak” Skowyrski. Jego zadaniem było nie tylko komentowanie wydarzenia, Izak został poproszony o wniesienie trofeum na scenę oraz został wybrany jako przedstawiciel Polski w meczu pokazowym, który odbył się przed samym finałem. Dynamiczny komentarz zapewnili: Olek “Vuzzey” Kłos, Adam “Destru” Gil i Bartłomiej “Tybek” Tybor. Polska transmisja wspierana była przez Play, Sprite, SteelSeries i LVBet.
Relacja wprost spod sceny, na której toczyły się rozgrywki, była prowadzona w trzech językach: Polskim, Angielskim i Chińskim. Fani esportu z Polski obejrzeli w sumie 3 247 211 godzin rozgrywek, a liczba unikalnych widzów przekroczyła 740 tysięcy. Najwyższa liczba widzów zanotowana na streamie w jednym momencie wynosiła 107 000, czyli ponad pięć razy więcej niż może pomieścić krakowska Tauron Arena.
Zaangażowanie społeczności graczy było ogromne w trakcie całego wydarzenia. Relacje z wydarzenia została wyświetlona 1 200 000 razy na portalu YouTube. Specjalnie przygotowana zakładka na stronie EsportNow, patrona medialnego, na której fani mogli zobaczyć między innymi harmonogram rozgrywek, została wyświetlona ponad 400 000 razy. Wykorzystanie Facebooka pozwoliło zwiększyć zasięg informacji o tej imprezie. Posty EsportNow zostały wyświetlone 1 200 000 razy, a komunikaty przygotowane przez Izaka otrzymały 185 000 reakcji od fanów.

Jesteśmy dumni i wdzięczni, że event rangi Major odbył się w Polsce. Cieszy nas wygrana w licytacji dot. praw do polskiej transmisji. Na pewno nie zapomnimy polskiej widowni, pokazała się wspaniale przed całym światem i poniosła VP do półfinału. Dla nas jako firmy był to najważniejszy projekt roku, cieszymy się, że wraz z Izakiem i resztą komentatorów mogliśmy dostarczyć polski stream z tego wydarzenia.

Kamil Górecki, członek zarządu Fantasy Expo.

2017-08-10 - Infografika - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.PNG

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

2017-08-10 - Infografika - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.PNG

grafika | 3,57 MB

Pobierz
2017-08-10 - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.pdf

pdf | 206 KB

Pobierz
2017-08-10 - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.docx

docx | 13,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wspieramy polski esport: STS razem z Polską Ligą Esportową

temu

STS, największy bukmacher w Polsce, podpisał umowę sponsorską z Polską Ligą Esportową. Na jej mocy STS uzyskał tytuł oficjalnego bukmachera topowych rozgrywek esportowych w kraju. Z tej okazji STS i Polska Liga Esportowa organizują mecz gwiazd, w którym weźmie udział 10 najlepszych zawodników polskich drużyn.
Podsumowanie drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Pula nagród w sezonie jesiennym wyniosła 261 360 PLN

temu

Fani polskiego esportu żyli Polską Ligą Esportową od września do grudnia. Rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive zakończyły się zwycięstwem zawodników Team Kinguin, którzy w finale pokonali Venatores wynikiem 2:1. Runda pistoletowa okazała się wtedy kluczową dla losó
Agencja Fantasy Expo wprowadza struktury średniego szczebla

temu

Utworzenie nowej struktury organizacyjnej ma na celu podniesienie efektywności zarządzania, usprawnienie delegowania zadań i stworzenie nowych obszarów odpowiedzialności. W grudniu 2017 r. pięciu pracowników Fantasy Expo objęło albo jest w trakcie obejmowania wyższych st
W sobotę i niedzielę Warszawą zawładną najlepsi polscy esportowcy

temu

Wszystko za sprawą odbywających się w dniach 2-3 grudnia, finałów Polskiej Ligi Esportowej. Krajowa czołówka rywalizować będzie w League of Legends oraz w Counter Strike: Global Offensive. W stolicy spotkają się najlepsze zespoły i to właśnie tam ostatecznie rozdana zost

Talk’N’Roll – zainspiruj się geekami!

Dzielenie się wartościowymi pomysłami, poszerzanie własnych horyzontów i wzajemne inspirowanie się – to główne założenia konferencji Talk’N’Roll, która odbędzie się w Krakowie 26 września. Jest to już trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez pracowników firmy Sabre. Do tej pory spotykali się oni we własnym gronie, zapraszając prelegentów z kraju i ze świata. W tym roku postanowili zaprosić na Talk’N’Roll wszystkich chętnych – udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja.