Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!

Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!

Opublikowany

Transmisja z PGL Major Kraków 2017 przyciągnęła przed ekrany miliony fanów esportu na całym świecie. Wydarzenie to wypełniło Tauron Arenę w dniach 21-23.07.2017. Polską relację z wydarzenia zapewniła firma Fantasy Expo, a jej głosem był Piotr “Izak” Skowyrski.

PGL Major Kraków 2017 to turniej najwyższej rangi w świecie Counter-Strike: Global Offensive. Wystąpienie w nim było marzeniem każdego gracza, jednak tylko 80 zawodników otrzymało taką szansę. Jedynie połowa z nich dostała się do fazy playoff, która była rozgrywana na głównej scenie Tauron Areny. Otrzymali oni status legendy, czyli zaproszenie na kolejny turniej rangi Major oraz możliwość walki o coraz większe kwoty z puli nagród wynoszącej aż $1 000 000.
Drużyna Virtus.pro składająca się z polskich zawodników dostała zaproszenie do tego wydarzenia po ostatnim Majorze, w którym zajęli drugie miejsce. Oczekiwania fanów były ogromne, pomimo słabych występów drużyny VP od czasu ostatniego Majora. Virtusi dostali się do fazy playoff, gdzie w pierwszym meczu zrewanżowali się na drużynie North. Kolejny przeciwnik, brazylijska drużyna Immortals, okazała się lepsza. Polska piątka musiała zadowolić się $70 000 nagrody. Turniej wygrała drużyna Gambit Esports, razem z trofeum zawodnicy odebrali $500 000.
Oficjalna polska transmisja z PGL Major Kraków 2017 została przygotowana przez Fantasy Expo. Głównym komentatorem całego wydarzenia nie mógł być nikt inny niż Piotr “Izak” Skowyrski. Jego zadaniem było nie tylko komentowanie wydarzenia, Izak został poproszony o wniesienie trofeum na scenę oraz został wybrany jako przedstawiciel Polski w meczu pokazowym, który odbył się przed samym finałem. Dynamiczny komentarz zapewnili: Olek “Vuzzey” Kłos, Adam “Destru” Gil i Bartłomiej “Tybek” Tybor. Polska transmisja wspierana była przez Play, Sprite, SteelSeries i LVBet.
Relacja wprost spod sceny, na której toczyły się rozgrywki, była prowadzona w trzech językach: Polskim, Angielskim i Chińskim. Fani esportu z Polski obejrzeli w sumie 3 247 211 godzin rozgrywek, a liczba unikalnych widzów przekroczyła 740 tysięcy. Najwyższa liczba widzów zanotowana na streamie w jednym momencie wynosiła 107 000, czyli ponad pięć razy więcej niż może pomieścić krakowska Tauron Arena.
Zaangażowanie społeczności graczy było ogromne w trakcie całego wydarzenia. Relacje z wydarzenia została wyświetlona 1 200 000 razy na portalu YouTube. Specjalnie przygotowana zakładka na stronie EsportNow, patrona medialnego, na której fani mogli zobaczyć między innymi harmonogram rozgrywek, została wyświetlona ponad 400 000 razy. Wykorzystanie Facebooka pozwoliło zwiększyć zasięg informacji o tej imprezie. Posty EsportNow zostały wyświetlone 1 200 000 razy, a komunikaty przygotowane przez Izaka otrzymały 185 000 reakcji od fanów.

Jesteśmy dumni i wdzięczni, że event rangi Major odbył się w Polsce. Cieszy nas wygrana w licytacji dot. praw do polskiej transmisji. Na pewno nie zapomnimy polskiej widowni, pokazała się wspaniale przed całym światem i poniosła VP do półfinału. Dla nas jako firmy był to najważniejszy projekt roku, cieszymy się, że wraz z Izakiem i resztą komentatorów mogliśmy dostarczyć polski stream z tego wydarzenia.

Kamil Górecki, członek zarządu Fantasy Expo.

2017-08-10 - Infografika - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.PNG

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

2017-08-10 - Infografika - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.PNG

grafika | 3,57 MB

Pobierz
2017-08-10 - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.pdf

pdf | 206 KB

Pobierz
2017-08-10 - Polska transmisja PGL Major 2017 przyciągnęła przed monitory 740 000 widzów!.docx

docx | 13,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Poczuj zapach esportu, czyli “Izak” oraz “Nervarien” w nowej reklamie Old Spice

temu

Branża sportów elektronicznych rozwija się w błyskawicznym tempie. Coraz częstszym zjawiskiem stały się inwestycje marek w przestrzeń wirtualnej rywalizacji. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bowiem najlepszym przykładem takiego działania w ostatnim czasie, może być globalnie znana marka produkująca dezodoranty i żele pod prysznic dla mężczyzn  — Old Spice. Marka kierująca swe produkty do mężczyzn śmiało wkroczyła w świat esportu swoim spotem reklamowym z Piotrem “Izakiem” Skowyrskim oraz Damianem “Nervarienem” Ziają.
W specjalnej akcji KFC w CS:GO wzięło udział 11 299 polskich graczy! Czy głód wpłynął na skilla?

temu

Nie ma złych graczy, są tylko głodni. Takimi słowami można skwitować akcję przeprowadzoną przez KFC w weekend 6 oraz 7 października. Obiektem zainteresowania giganta branży spożywczej stała się niezwykle popularna na całym świecie gra, czyli Counter-Strike: Global Offensive. Kopia tytułu, który na całym świecie został zakupiony blisko 40 milionów razy, bije rekordy popularności również w Polsce. W ramach akcji przygotowanej przez KFC gracze mogli otrzymać specjalne kody zniżkowe, które były do znalezienia na mapach w dedykowanej puli serwerów. Akcja cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w niej udział ponad 11 299 polskich fanów CS:GO na prywatnych serwerach 1shot1kill.
Nie ma złych graczy, są tylko głodni

temu

W weekend 6 oraz 7 października, na wszystkich graczy CS:GO czeka nie lada niespodzianka. KFC przygotowało dla wszystkich gamerów specjalne kody zniżkowe, które mogli znaleźć na mapach w dedykowanej puli serwerów. Czy głód przezwyciężył chęć zdobycia fraga?
Gametoon Challenge, czyli telewizyjna inwestycja w esport z udziałem Izako Boars

temu

Już dzisiaj będziemy mieli okazję zobaczyć ostatnie starcie w turnieju Gametoon Challenge organizowanego przez gamingową stację Gametoon HD, która wkrótce uruchomi polskojęzyczną wersję swojego kanału. To jeden z przykładów, gdzie telewizja zainteresowana rosnącą popularnością sportów elektronicznych, podejmuje inicjatywę, chcąc przyciągnąć do siebie grono kibiców. Pula nagród zawodów równa jest 4 tysiące dolarów, a w występach mieliśmy okazję oglądać rodzime Izako Boars. Jak spisują się Polacy?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.