Zielone światło dla dziewcząt w świecie technologii. W Krakowie odbyła się trzecia edycja Greenlight for Girls Day.

Zielone światło dla dziewcząt w świecie technologii. W Krakowie odbyła się trzecia edycja Greenlight for Girls Day.

Opublikowany

Blisko dwieście młodych kobiet z Krakowa i okolic w wieku od 10 do 14 lat wzięło udział w interaktywnych warsztatach Greenlight for Girls Day, w których mogły poznać najciekawszą stronę nauki i techniki. Zajęcia odbyły się 30 września na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Były prowadzone przez inżynierów, naukowców i programistów, którzy starali się zainteresować dziewczynki nauką, matematyką i technologią.

Technologia i inżynieria są zwykle traktowane jako obszary zdominowane przez mężczyzn. Z tym stereotypem stara się walczyć fundacja Greenlight for Girls, która przy współpracy z Cisco, Akamai, Nokią oraz Sabre już po raz trzeci zorganizowała G4G Day - wydarzenie mające na celu zachęcenie dziewcząt w młodym wieku do zaangażowania się w nauki ścisłe. Misją organizatorów corocznego spotkania jest przyczynienie się do zwiększenia liczby kobiet pracujących i odnoszących sukcesy w tych dziedzinach.
Interaktywne warsztaty prowadzili partnerzy wydarzenia, inżynierowie, naukowcy oraz studenci. Uczestniczki miały okazję budować mosty z patyczków, doświadczać wirtualnej rzeczywistości, lutować układy scalone, poznawać Internet Rzeczy, a także programować roboty. Warsztaty z robotami - Dashem i Dotem przeprowadziła Anna Szwiec z Sabre. Zadaniem dziewczynek było takie zaprogramowanie Dasha, żeby przeprowadził misję ratunkową i uratował swojego przyjaciela. Podczas wypełniania tych zadań uczestniczki mogły poznać możliwości robotów Wonder, zapoznać się z pojęciami z zakresu programowania -  schematem blokowym oraz podstawowymi pętlami. Realizacja zadania nie była łatwa, więc dziewczynki musiały ze sobą współpracować, a w szczególności opracować strategię rozwiązywania problemu.
Fundacja Greenlight for Girls (G4G) powstała w 2010 roku w wyniku wysłania jednego maila do mniej niż stu osób z pytaniem: czy powinniśmy zachęcać dziewczynki do zainteresowania nauką? Dzisiaj fundacja działa na całym świecie, a Greenlight for Girls Day trafia do lokalnych społeczności. G4G przeprowadziło do tej pory ponad 60 wydarzeń. Zajęcia są bezpłatne i realizowane dzięki wsparciu partnerów oraz 1300 wolontariuszy.

Sabre

Firma Sabre jest wiodącym dostawcą technologii dla branży turystycznej. Rozwiązania dostarczane przez Sabre - oprogramowanie, systemy rezerwacyjne czy systemy dostępne na urządzenia mobilne - są używane przez setki linii lotniczych i tysiące hoteli. Wykorzystywane są do zarządzania kluczowymi operacjami, w tym rezerwacjami pasażerów i gości oraz przychodami, lotami, siecią i załogą. Sabre obsługuje również większość transakcji na rynku turystycznym, który przetwarza ponad 120 milionów dolarów, wydawanych rocznie na podróżowanie. Sabre ma klientów w ponad 160 krajach.

Centrala Sabre znajduje się w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych. W Krakowie od 2000 roku działa centrum rozwoju Sabre Corporation, zatrudniające około 1500 osób.

www.sabre.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zielone światło dla dziewcząt w świecie technologii - informacja prasowa Sabre.pdf

pdf | 370 KB

Pobierz
Zielone światło dla dziewcząt w świecie technologii - informacja prasowa Sabre.docx

docx | 160 KB

Pobierz
G4G Kraków 2017.jpg

grafika | 1,95 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zobacz co o zmieniającym się świecie mówili Jan Mela, Michał Rusinek i inni prelegenci konferencji Talk’N’Roll

temu

W czwartek 20 września odbyła się już czwarta edycja konferencji Talk’N’Roll. W tym roku hasłem przewodnim było “You next step forward”, czyli “Twój następny krok” - a prelekcje skupiały się głównie na tym, jakie zmiany zachodzą w różnych dziedzinach naszego życia.
Wyjątkowi prelegenci i intrygujące tematy - czwarta edycja konferencji Talk’N’Roll już 20 września w Krakowie

temu

Już 20 września w Krakowie będziemy mieli okazję zainspirować się technologią. Poszerzanie swoich horyzontów, rozmowa o ideach wartych rozgłosu oraz wspólne dyskusje będące impulsem do rozwijania swojej wiedzy, to sztandarowe założenia konferencji Talk’N’Roll. Organizowany przez pracowników firmy technologicznej Sabre Polska projekt ma już swoją czwartą edycję.
Giganci branży turystycznej łączą siły - oferty Booking.com w systemie Sabre

temu

Sabre, lider w dostarczaniu technologii dla branży turystycznej, planuje uruchomić w obecnym roku najbardziej kompleksową platformę z usługami zakwaterowania. Pod koniec czerwca firma ogłosiła, że nawiązała współpracę z Booking.com, dzięki czemu klienci agencji turystycznych otrzymają jeszcze szerszy dostęp do wyjątkowych ofert noclegowych.
Trzy technologie, które zdefiniują przyszłość podróży

temu

Zaledwie 100 lat temu niewiele osób mogło pozwolić sobie na podróżowanie dla przyjemności. Rozwój technologii i upowszechnienie tanich i szybkich środków transportu sprawiły, że nawet zagraniczne wyjazdy przestały być elitarne. Kolejnym krokiem był rozwój internetu i dostępność wyszukiwarek lotów. Nie wychodząc z domu, dosłownie za kilkadziesiąt złotych, możemy kupić bilety do wielu europejskich miast. Jaka będzie kolejna rewolucja technologiczna w podróżowaniu? Czym zaskoczy nas turystyka przyszłości?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.