Premiery gier 2017 - jakich podzespołów potrzebujesz?

Premiery gier 2017 - jakich podzespołów potrzebujesz?

Opublikowany

W co warto zainwestować, aby granie w Star Wars Battlefront 2 lub  Need for Speed Payback było efektowne i efektywne? Lista podzespołów jest dość długa.

Ostatni miesiąc roku może być sporym obciążeniem dla portfela. Dla jednych mogą to być wydatki związane z organizacją Świąt Bożego Narodzenia lub Sylwestra, dla innych z prezentowymi zakupami przy okazji Mikołajek lub gwiazdki. W tym drugim gronie z pewnością znajdzie się spore grono osób, które na podarunek wybiorą premierową grę 2017 roku. Tych w samym tylko listopadzie nie brakowało. Call of Duty: WW2, Need for Speed Payback, Star Wars Battlefront 2 – tylko te tytuły swój debiut miały właśnie w listopadzie. Lista jest jednak dużo dłuższa, a interesujące pozycje znajdą na niej amatorzy różnych kategorii gier.
Różne pod kątem tematyki gry łączy jedna cecha wspólna – coraz wyższe wymagania sprzętowe, które umożliwią i ułatwią płynną rozgrywkę. Sam zakup gry może zatem stać się przyczynkiem do konieczności „upgrade’u” używanego do tej pory komputera. Elementów, jakie mogą wymagać unowocześnienia lub wymiany, jest co najmniej kilka – od montażu dysku SSD, przez wymianę karty graficznej, na zakupie peryferiów jak myszka lub monitor kończąc. O ile podpięcie monitora czy myszki to zadanie nie nastręczające żadnych trudności (co najwyżej urządzenia trzeba będzie odpowiednio skalibrować do swoich własnych upodobań), o tyle wymiana karty lub montaż nowego dysku jest zadaniem nieco bardziej złożonym. W sieci jednak nie brakuje poradników, które pokazują kolejne krok po kroku, jak to zrobić.
Dysk SSD. Montować czy nie?
Nie zobaczymy dzięki niemu większej ilości klatek (FPS), jednak szybszy dysk SSD przełoży się na płynniejszą rozgrywkę. Oszczędzimy sporo czasu zarówno podczas uruchamiania gry, jak i podczas ładowania poszczególnych map czy lokacji. Swoje musimy odczekać przy wgrywaniu stanu gry, a więc wtedy, gdy bohater danej gry zginie w trakcie przygody. Zainstalowanie danego tytułu na dysku SSD takim jak przykładowo Plextor M8Ss, pozwoli nam szybciej wrócić do rozgrywki, zdobywać nowe tereny i pokonywać kolejnych przeciwników.
Co trzeba (conajmniej) mieć?
W przypadku Star Wars Battlefront 2 platforma Origin informuje, że w grę nie zagrają gracze z komputerami słabszymi niż Windows 7 64-bitowy z dodatkiem SP1, procesorami AMD FX 6350 lub Intel Core i5 6600K, 8 GB pamięci RAM, kartą graficzną AMD Radeon™ HD 7850 2 GB lub NVIDIA GeForce® GTX 660 2 GB oraz minimum 60 GB przestrzeni dyskowej. Oczywiście, to są minimalne wymagania, te zalecane przez dystrybutora są wyższe, chociażby pod kątem karty graficznej (NVIDIA GeForce® GTX 1060 3 GB).
Need for Speed Payback z kolei wymaga minimum 64-bitowego Windowsa 7, procesora Intel Core i3-6300 lub AMD FX-8150, 6 GB pamięci RAM, 30 GB miejsca na dysku oraz kartę graficzną GeForce GTX 750 Ti lub Radeon HD 7850. Mowa tu o ustawieniach, które pozwolą grać w rozdzielczości 720p przy niskich ustawieniach grafiki i 30 FPS. Chcąc się cieszyć obrazem w rozdzielczości 1080p i 60 FPS niezbędny będzie sprzęt z Intel Core i5-4690K lub AMD FX-8350, 8 GB pamięci RAM i kartą graficzną GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 480.
Bez 64-bitów ani rusz…
Jeśli chodzi o wykorzystanie pamięci, twórcy obu wspomnianych gier zalecają posiadanie od 6 do 8 GB pamięci RAM. Przeszkodą nie do przeskoczenia jest system operacyjny. Gra wymaga 64-bitowego środowiska. W 32-bitowych wersjach systemów Windows gry po prostu nie ruszą. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym artykule poruszyliśmy wymagania tylko dwóch tytułów, które swoją premierę miały w listopadzie, i mogą być teoretycznym prezentem mikołajkowo-świąteczno-noworocznym.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

03.png

grafika | 9,8 MB

Pobierz
01.png

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Premiery gier 2017 - jakich podzespołów potrzebujesz -art.-ekspercki-Plextor.pdf

pdf | 136 KB

Pobierz
02.jpg

grafika | 114 KB

Pobierz
SSD.jpg

grafika | 35 KB

Pobierz
Premiery gier 2017 - jakich podzespołów potrzebujesz -art.-ekspercki-Plextor.doc

doc | 35,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Plextor wprowadza na rynek serię M9Pe – gamingowe dyski SSD w technologii 3D NAND

temu

Marka Plextor ogłosiła wprowadzenie na rynek najnowszego modelu dysku SSD. Seria M9Pe jest pierwszą w historii firmy linią dysków, które zaprojektowano w technologii 3D NAND.
SSD dla laika - najważniejsze pojęcia związane z wyborem nowego dysku

temu

Szeroka oferta dysków SSD, w parze z przystępnymi cenami i dobrą specyfikacją, zachęca coraz więcej osób do “upgrade’u” swojego laptopa lub PC. Przed zakupem nowego dysku warto przyswoić sobie podstawowe pojęcia, których zrozumienie pozwoli odnaleźć się w specyfikacjach i wybrać najlepszą propozycję.
Historia laptopów - od 12-kilogramowej walizki po ultrabooki

temu

Od momentu premiery pierwszego komputera, marzeniem producentów było zmieszczenie podzespołów w niewielkiej obudowie o wielkości książki. Takie urządzenia są dziś elementem naszej codzienności, ale miniaturyzacja cały czas postępuje - z roku na rok laptopy są coraz lżejsze i smuklejsze. A wszystko zaczęło się od 12-kilogramowego komputera o wielkości walizki..
Plextor: SSDs für anspruchsvolle Benutzer

temu

Ein SSD-Laufwerk ist derzeit eine der effektivsten Möglichkeiten, um sogar einen Computer zu beschleunigen, der einige Jahre alt ist. Auf dem Markt finden wir viele Modelle, die sich bezüglich des Formats (SATA, M.2) sowie der Schreib- und Lesegeschwindigkeit unterscheiden. Plextor – ein taiwanesischer Hersteller von SSDs – bietet eine breite Modellpalette an.

ADATA i-Memory AI720 – stylowy pendrive ze zintegrowanym złączem Lightning i USB 3.1

Firma ADATA wprowadza na polski rynek nową hybrydową pamięć flash i-Memory Al720, która umożliwia transfer danych między urządzeniami Apple i komputerami PC.