Nowe technologie w służbie zdrowego stylu życia
Nowe technologie w służbie zdrowego stylu życia

Nowe technologie w służbie zdrowego stylu życia

Opublikowany

Coraz wyższa świadomość ludzi w zakresie prowadzenia zdrowego stylu życia sprawia, że popyt na „fit gadżety” rośnie. Trend ten widać najwyraźniej w okresie wiosennym, kiedy chcemy przygotować się do lata i wakacyjnych wyjazdów. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą producenci elektroniki, którzy wzbogacają swoje portfolio o nowe produkty. Warto zatem przyjrzeć się im bliżej.

Wymagania stawiane przed urządzeniami dbającymi o nasze zdrowie, kondycję i aktywność, są nie lada wyzwaniem dla producentów elektroniki. Proste dotąd urządzenia, w połączeniu z dedykowanymi aplikacjami na smartfona, otrzymują nowe funkcje i możliwości, zamieniając się inteligentnych asystentów.

Elektronika przyjazna dla portfela

W gąszczu konsumenckich preferencji, szczególnie istotne jest kryterium ceny. W ślad za nim idzie oczywiście jakość. Jak to wszystko pogodzić? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znaleźli producenci elektroniki z Państwa Środka. Technologie, które dostępne były głównie w urządzeniach zachodnich producentów, szybko stały się inspiracją dla producentów z Chin. 
Za doskonały przykład posłużyć może chociażby marka Xiaomi, która sukcesywnie wytycza ścieżkę również mniej znanym producentom. Rosnący popyt w krajach zachodnich na urządzenia monitorujące nasze zdrowie i aktywność sprawił, że w ofercie chińskiego giganta – tuż obok smartfonów, telewizorów, power banków i sprzętu audio – na dobre zadomowiły się produkty kierowane do miłośników zdrowego stylu życia. Trend ten znalazł swoje odzwierciedlenie również na krajowym rynku.

Gdy tego typu gadżety pojawiły się w Polsce, szybko stały się jednymi z najlepiej sprzedających się urządzeń elektronicznych Polacy pokochali je głównie za konkurencyjną cenę, która idzie w parze z wysoką jakością oferowanych produktów. Pod tym względem nie ustępują one swoim zachodnim rywalom. Nie dziwi zatem fakt, że coraz częściej wybór konsumentów pada w tę stronę

– mówi Dariusz Grabowski, prezes firmy CK MEDIATOR, będącej oficjalnym dystrybutorem elektroniki z Chin.

Inteligentni asystenci

Nowe technologie oferowane miłośnikom zdrowego stylu życia wspierają między innymi kształtowanie odpowiednich nawyków, monitorowanie aktywności i weryfikację założonych celów. Mówiąc krótko: pomagają bezpośrednio wpłynąć na naszą aktywność, kondycję i samopoczucie. Serca konsumentów podbiły takie gadżety jak inteligentna waga, opaska fitness czy oczyszczacz powietrza. Urządzenia te, dzięki polskim dystrybutorom, są dostępne na rynku wraz z pełnym wsparciem posprzedażowym, obejmującym 24-miesięczną gwarancję, realizowaną na terenie całego kraju. Warto zatem przyjrzeć się im bliżej, by zobaczyć co piszczy w gąszczu technologicznych nowinek z Chin.

Waga z funkcją analizy składu ciała

Już poprzednia generacja smart wagi Xiaomi potrafiła sporo – oprócz oczywistej funkcji, czyli mierzenia wagi, pozwalała na śledzenie trendu wagowego, rozpoznawanie użytkownika oraz synchronizację ze smartfonem. Dane przechowywane w aplikacji Mi Fit pozwalają na podgląd historycznych danych, a także porównanie z innymi użytkownikami aplikacji. Sama aplikacja natomiast zachęca do ruchu i monitoruje go. Druga generacja dodała istotną funkcję: za pomocą pomiaru bioimpedancji waga analizuje skład ciała: tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie. Na dodatek Smart Body Scale 2 wygląda bardzo estetycznie i zapewnia długi czas pracy na baterii.
Mi Body Smart Scale 2_lifestyle.jpg
Sprawdź cenę dystrybutora na Funtech.pl

Monitor aktywności z funkcją analizy snu

Kolejnym urządzeniem, które współpracuje z aplikacją Mi Fit jest opaska monitorująca aktywność, Xiaomi Mi Band 2. Pozwala ona mierzyć ilość wykonanych kroków, pokonany dystans, spalone kalorie oraz długość treningu. Czujnik optyczny z kolei sprawdza puls i pomaga określić, czy tempo jakie sobie narzuciliśmy jest odpowiednie. Wyświetlacz i silnik wibracyjny poinformują o nadchodzącym połączeniu, SMSie, a nawet obudzą, nie niepokojąc pozostałych członków rodziny. Ciekawą funkcją jest również analiza snu, dzięki której możemy sprawdzić nie tylko jego długość, ale przede wszystkim jakość. Mimo bogatego zestawu funkcji, bateria pozwala na nieprzerwaną pracę nawet przez 20 dni.
Xiaomi Mi Band_lifestyle.jpg
Sprawdź cenę dystrybutora na Funtech.pl

Oczyszczacz powietrza z mobilną aplikacją

Kolejnym urządzeniem, które zadba o zdrowie użytkownika jest oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2. Mimo 40-proc. mniejszego rozmiaru i ponad 50-proc. mniejszego poboru energii od poprzednika, zachował wysoką wydajność i potrafi oczyścić pomieszczenie o powierzchni 21m2 w ciągu zaledwie 10 minut. Smog, pyłki roślinne czy kurz nie są dla niego wyzwaniem dzięki 3-warstwowemu filtrowi. Oczywiście posiada dedykowaną aplikację pozwalającą na śledzenie jakości powietrza, wybranie trybu pracy, a także sprawdzenie żywotności filtra.
Air purifier 2 (1).jpg
Sprawdź cenę dystrybutora na Funtech.pl

Co pokaże przyszłość?

Rosnący popyt na tego typu produkty w krajach zachodnich, jest na tyle silny, że prawdopodobnie znajdzie swoje odbicie również w ofercie innych producentów.

Wiele wskazuje na to, że Xiaomi przetarło już szlaki mniej znanym, chińskim markom, które w przyszłości zaadaptują podobne technologie do swojej oferty. Nowe technologie oferują coraz więcej rozwiązań i możliwości, a rynek wciąż jest nienasycony. Biorąc pod uwagę oba czynniki, jestem przekonany, że w przyszłości na pewno wiele nas jeszcze zaskoczy 

– mówi Dariusz Grabowski.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

IP_Nowe technologie w służbie zdrowego stylu życia.docx

docx | 3,16 MB

Pobierz
IP_Nowe technologie w służbie zdrowego stylu życia.pdf

pdf | 387 KB

Pobierz
Air purifier 2 (1).jpg

grafika | 254 KB

Pobierz
Air purifier 2 (2).jpg

grafika | 251 KB

Pobierz
Air purifier 2 (3).jpg

grafika | 170 KB

Pobierz
Mi Body Smart Scale 2_lifestyle.jpg

grafika | 151 KB

Pobierz
Mi air purifier 2 (2).jpg

grafika | 135 KB

Pobierz
Xiaomi Mi Band_lifestyle.jpg

grafika | 74,9 KB

Pobierz
Mi air purifier 2 (3).jpg

grafika | 71,4 KB

Pobierz
Mi air purifier 2.jpg

grafika | 64,4 KB

Pobierz
Mi band 2 (2).jpg

grafika | 27,2 KB

Pobierz
Mi band 2 (3).jpg

grafika | 27 KB

Pobierz
Mi band 2 (1).jpg

grafika | 27,8 KB

Pobierz
Mi body smart scale 2 (2).jpg

grafika | 16,4 KB

Pobierz
Mi body smart scale 2 (3).jpg

grafika | 20 KB

Pobierz
Mi body smart scale 2 (1).jpg

grafika | 12 KB

Pobierz
Xiaomi Mi Band_lifestyle 2.jpg

grafika | 74,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ulefone X i Ulefone Armor X debiutują w Polsce! W edycji specjalnej z bezprzewodową ładowarką UF002

temu

Marka Ulefone, za pośrednictwem oficjalnego dystrybutora, firmy CK MEDIATOR, wprowadziła na polski rynek dwa nowe modele smartfonów. Ulefone X posiada bezramkowy ekran o przekątnej 5,85 cala, który wraz z wydajnymi podzespołami, dobrze sprawdzi się podczas oglądania filmów i grania w popularne tytuły gier. Ulefone Armor X jest przeznaczony do wykorzystania podczas ekstremalnych warunków zewnętrznych i posiada stopień ochrony IP68, co oznacza, że może wytrzymać do 1,5 godziny zanurzenia w wodzie o głębokości dochodzącej do półtora metra, albo 24 godziny... w betonie.
Lenovo IdeaPad 320-15 - uniwersalna propozycja CK MEDIATOR

temu

Laptopy to obecnie najchętniej wybierany rodzaj komputera. Nawet pomimo tego, że większość ruchu w sieci pochodzi z urządzeń mobilnych, korzystamy z nich wszyscy. Zwykle oczekujemy też, by były niedrogie, przystępne cenowo i przyzwoite pod kątem oferowanej wydajności. Oczywiście, nie zawsze wszystkie te cechy da się połączyć. CK MEDIATOR wprowadził jednak do sprzedaży serię Lenovo IdeaPad 320-15, która łączy w sobie niską cenę, sporo dostępnych konfiguracji oraz niezłą jakość wykonania i dobrą klawiaturę. Wyróżnia ją także spory ekran o rozdzielczości Full HD.
CK MEDIATOR: Xiaomi Mi Smart Scale 2 dostępna w dystrybucji 

temu

Najnowszy model, jako następca swojego kultowego poprzednika, został rozbudowany o technologię, która umożliwia pełną analizę składu ciała. Waga monitoruje 10 typów danych i zapamiętuje wyniki nawet 16 osób. Urządzenie, dzięki dystrybucji firmy CK MEDIATOR, jest dostępne w Polsce wraz z pełnym wsparciem gwarancyjnym i posprzedażowym
MWC 2018: poznaj 3 najważniejsze trendy w elektronice użytkowej

temu

Niedawno zakończone targi Mobile World Congress w Barcelonie były nie tylko okazją dla producentów urządzeń mobilnych do zaprezentowania swoich najnowszych produktów, ale również cennym źródłem wiedzy o panujących na rynku trendach. Warto przyjrzeć  się bliżej temu, co pokazali obecne na wydarzeniu marki, by poznać odpowiedź na pytanie, jakie tendencje będą przeważać wśród urządzeń, które wkrótce trafią na sklepowe półki.

Polska Liga Esportowa: Historyczna kolejka

To będzie pierwsza taka kolejka w historii Polskiej Ligi Esportowej! Już w najbliższy weekend (21-22 kwietnia) rywalizacja w Polskiej Lidze Esportowej powered by Play będzie otwarta dla kibiców na imprezie masowej. Na Good Game - Warszawskich Targach Gier w Ptak Warsaw E