Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej? Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu.
Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej? Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu.

Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej? Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu.

Opublikowany

“Dziki” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn sportów elektronicznych znad Wisły. Podczas swojej rocznej historii zaskoczyli świat polskiego esportu, nie tylko za sprawą popularności w social mediach, ale również wieloma młodymi talentami, budującymi renomę drużyny.

Historia “Dzików” od samego początku związana jest z postacią Piotra “Izaka” Skowyrskiego - najpopularniejszego komentatora esportowego w Polsce oraz założyciela Izako Boars. Skowyrski zaprezentował swój team podczas jednego z największych międzynarodowych turniejów esportowych, Intel Extreme Masters 2017, wspólnie z marką Sprite biorącą od początku udział w budowie zespołu oraz będącą jego głównym partnerem. Skład drużyny ogłoszony na marcowym IEM-ie był niepełny, a w jego szeregach znaleźli się Sebastian “NEEX” Trela, Daniel “Stomp” Płomiński oraz Kamil “LUULIGUZMAN” Pala. Mimo początkowych braków kadrowych, do ekipy "Dzików" dołączyły dwie znane twarze polskiej sceny CS:GO: Karol “repo” Cybulski oraz Kamil “kamil” Kamiński. Skompletowanie drużyny pozwoliło na rywalizacje w pierwszych turniejach. Z początkiem kwietnia udział w Let’s Play Częstochowa przyniósł "Dzikom" drugie miejsce w rozgrywkach. Główne miejsce na podium zajęła Pompa Team Yellow po zaciekłej walce z “Dzikami”. Lipcowy Lordi’s Game Cup zakończył się pierwszym zwycięstwem Izako Boars. W finale zdeklasowali Off-Mode Gray, zgarniając tym samym nagrodę wysokości 10 tysięcy złotych. Oprócz wyżej wymienionych sukcesów Izako Boars mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami na arenie esportowej:

  • 3/4 miejsce - ESL Mistrzostwa Polski #14 (30 kwietnia 2017),
  • 2 miejsce - PACTit Ozone Challenge (4 czerwca 2017),
  • 2 miejsce - Balistix Challenge (18 czerwca 2017),
  • 2 miejsce - CSBETGO (27 sierpnia 2017).
Chęć rozwoju teamu doprowadziła do organizacji treningów na niespotykanym dotąd w Polsce poziomie. “Dziki” jako pierwsza drużyna esportowa w kraju, miała okazję uczestniczyć w tygodniowym zgrupowaniu - bootcampie - na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Warto przypomnieć, że na terenie ośrodka trenują polscy olimpijczycy oraz sportowcy przygotowujący się do ważnych imprez. Wśród sportowców biorących udział na terenie obiektu możemy wyróżnić między innymi siatkarską reprezentację kobiet, kadrę narodową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz polską kadrę w skokach narciarskich na czele z takimi nazwiskami jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła czy Maciej Kot.  Na czas trwania wizyty Izako Boars ośrodek został specjalnie przystosowany, aby spełniać wymogi dotyczące przeprowadzania treningów. Oprócz tego cały team mógł korzystać z takich samych przywilejów jak olimpijczycy przed startami na stadionach - odnowy biologicznej, opieki lekarskiej, siłowni, hali sportowej itp.
Dla Izako Boars również znalazło się miejsce w rozgrywkach ligowych. Dzikom udało się przejąć miejsce w Polskiej Lidze Esportowej od Pompa Team.black, dzięki czemu mogliśmy ich zobaczyć w sezonie drugim. Udział w jesiennych rozgrywkach dał zespołowi siódme miejsce w tabeli. Sezon Wiosna 2018, przyniósł "Dzikom" awans aż o trzy miejsca w tabeli. Mimo zaciekłej walki o podium z zeszłorocznymi liderami sezonu jesiennego ostatecznie Izako Boars musieli ustąpić w walce z Codewise Unicorns o brązowy medal, zajmując tym samym czwarte miejsce w Polskiej Lidze Esportowej. W obecnym składzie “Dzików” znajdują się Dawid "XYPE" Lach, Mateusz "MORFAN" Świętochowski, Mateusz "MATTY" Kołodziejczyk, Piotr "NAWROT" Nawrocki oraz Michał "MICHI" Majkowski.
Z początkiem 2018 roku Izako Boars rozszerzyło się o nową dywizję. Po Counter-Strike: Global Offensive przyszedł czas na kolejny sieciowy shooter - ZULĘ. Mimo małej rozpoznawalności tytułu w europie ZULA jest niezwykle popularnym FPS-em w Azji, który powoli zdobywa grono fanów na starym kontynencie.  Krótko po utworzeniu drużyny, "Dziki" zadebiutowały w Mistrzostwach Świata w ZULE i to z jakim efektem! Polacy zajęli bowiem pierwsze miejsce, zgarniając tym samym nagrodę wysokości 65 tysięcy dolarów. W skład mistrzów świata wchodzą Maciej “Doxiu” Głuc, Bartosz “barteklewl” Lewandowski, Tomasz “ERM” Kapituła, Damian "INCREDIBLE" Dyl oraz Przemysław “Miketsh” Ignaczak.
Organizacja Piotra "Izaka" Skowyrskiego jednak nie ma zamiaru zwalniać tempa i niedługo po ZULI, grono "Dzików" powiększyło się o kolejny team. Wybór padł na tytuł bijący rekordy popularności na platformie Steam, czyli Playerunknown's Battlegrounds. I tak jak w przypadku ZULI, utworzenie zespołu w PUBG okazało się strzałem w dziesiątkę. Drużyna w składzie Piotr "Mezalias" Grabowski, Mateusz "MOORPHEUS" Ludwig, Patryk "BRUKSEL" Kopecki, Paweł "GHOSTAR" Smoliński była wcześniej znana jako Husaria Team. Już przed dołączeniem do formacji Skowyrskiego, zespół był uznawany za jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalny w Polsce. Nowoogłoszony zespół, jako jedyna polska drużyna, podjął walkę w europejskich eliminacjach do najbardziej prestiżowego turnieju PUBG Global Invitational 2018. Niestety, "Dzikom" nie udało się zakwalifikować do walki o 2 miliony dolarów, zajmując tym samym 17. miejsce wśród drużyn Starego Kontynentu.
Nie jest tajemnicą, że Izako Boars, dalej planują inwestować w młode talenty w branży esportowej. Roczny progres organizacji Piotra "Izaka" Skowyrskiego, pokazuje, że "Dziki" nie zamierzają zwalniać tempa, będąc głodnymi kolejnych sukcesów. Pozostaje jedynie pytanie, kiedy poznamy kolejne dywizje i jakie tytuły będą one obejmować.
Infografika Izako Boars.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Infografika Izako Boars.jpg

grafika | 1,32 MB

Pobierz
Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej_ Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu..pdf

pdf | 71,5 KB

Pobierz
Jedna z największych niespodzianek w Polskiej Lidze Esportowej_ Izako Boars - ich sukces jest kwestią czasu..docx

docx | 9,58 KB

Pobierz
Dzika Historia Izako Boars.png

grafika | 794 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rusza turniej dla społeczności PUBG. Wygra ten kto spojrzy chłodnym wzrokiem na swoich przeciwników

temu

Zmagania esportowe to nie tylko profesjonalne turnieje dla zawodowców, ale również dla tych, którzy preferują rywalizację w wolnym czasie. I właśnie z myślą o nich 20 października ruszają kwalifikacje do „Playerunknown's Battlegrounds powered by Cooler Master”. Czterystu zawodników, zmagając się w formacie solo będzie miało możliwość zgarnięcia nagród o puli ponad czterech tysięcy złotych, które zostały ufundowane przez organizatora turnieju, producenta sprzętu komputerowego Cooler Master.
Poczuj zapach esportu, czyli “Izak” oraz “Nervarien” w nowej reklamie Old Spice

temu

Branża sportów elektronicznych rozwija się w błyskawicznym tempie. Coraz częstszym zjawiskiem stały się inwestycje marek w przestrzeń wirtualnej rywalizacji. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bowiem najlepszym przykładem takiego działania w ostatnim czasie, może być globalnie znana marka produkująca dezodoranty i żele pod prysznic dla mężczyzn  — Old Spice. Marka kierująca swe produkty do mężczyzn śmiało wkroczyła w świat esportu swoim spotem reklamowym z Piotrem “Izakiem” Skowyrskim oraz Damianem “Nervarienem” Ziają.
W specjalnej akcji KFC w CS:GO wzięło udział 11 299 polskich graczy! Czy głód wpłynął na skilla?

temu

Nie ma złych graczy, są tylko głodni. Takimi słowami można skwitować akcję przeprowadzoną przez KFC w weekend 6 oraz 7 października. Obiektem zainteresowania giganta branży spożywczej stała się niezwykle popularna na całym świecie gra, czyli Counter-Strike: Global Offensive. Kopia tytułu, który na całym świecie został zakupiony blisko 40 milionów razy, bije rekordy popularności również w Polsce. W ramach akcji przygotowanej przez KFC gracze mogli otrzymać specjalne kody zniżkowe, które były do znalezienia na mapach w dedykowanej puli serwerów. Akcja cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w niej udział ponad 11 299 polskich fanów CS:GO na prywatnych serwerach 1shot1kill.
Nie ma złych graczy, są tylko głodni

temu

W weekend 6 oraz 7 października, na wszystkich graczy CS:GO czeka nie lada niespodzianka. KFC przygotowało dla wszystkich gamerów specjalne kody zniżkowe, które mogli znaleźć na mapach w dedykowanej puli serwerów. Czy głód przezwyciężył chęć zdobycia fraga?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.