Największa impreza polskiej branży YouTube po raz drugi zagości w Krakowskiej Tauron Arenie! MeetUp® 2018 już 1 września

Największa impreza polskiej branży YouTube po raz drugi zagości w Krakowskiej Tauron Arenie! MeetUp® 2018 już 1 września

Opublikowany

MeetUp® 2018 to szósta edycja największej polskiej imprezy dla YouTuberów i ich fanów. Prócz możliwości interakcji z twórcami, na imprezie będzie można poznać fenomen influencerów w polskiej sieci. Organizatorzy MeetUp® kolejny rok z rzędu, gromadząc w jednym miejscu twórców wraz z ich partnerami pokazują szerszej społeczności, że YouTube to nie tylko dobra zabawa, ale również świetna inwestycja.

W krakowskiej Tauron Arenie będzie można spotkać blisko 100 najbardziej wpływowych twórców internetowych. Poprzednia edycja zgromadziła niemal 20 tysięcy osób — w tym roku organizatorzy zamierzają pobić ten rekord. Impreza oprócz umożliwienia spędzenia czasu w obecności influencerów jest doskonałą szansą do poznania twórczości internetowej od zaplecza biznesowego oraz zrozumienia fenomenu tej branży. Tak duża ilość twórców zgromadzonych w jednym miejscu umożliwia spojrzenia na branżę polskiego YouTube'a z wielu stron, dając tym samym możliwość poznania perspektyw rozwoju na wielu płaszczyznach takich jak gaming, lifestyle, beauty i wiele innych.

Twórcy internetowi być może nie są jeszcze tak szeroko rozpoznawalni, jak celebryci z tradycyjnych mediów. Natomiast są rozpoznawalni wewnątrz swojej grupy odbiorców i mają z nią bardzo silną relację, a tym samym duży wpływ

mówi Paweł Kowalczyk, wiceprezes agencji GetHero, organizatora MeetUp®.

Wśród twórców wystąpią jedne z najbardziej wpływowych twarzy rodzimej sceny YouTube, a jednocześnie ambasadorzy MeetUp® - Rezigiusz, Izak oraz Friz. Ich kanały subskrybuje łącznie 6,5 miliona widzów. Poza nimi na krakowskim evencie obecność potwierdziło wielu znanych twórców wideo, między innymi:  Multi, Wojan, Miłośnicy 4 Kółek, Lachu, Poszukiwacz, Ponki.

Na imprezie pojawią się również TikTokerzy (dawniej Muserzy), czyli twórcy korzystający z aplikacji TikTok (dawniej Musical.ly), która stała się w ostatnich latach istnym fenomenem wśród nastolatków. Podobnie jak YouTube, TikTok jest medium społecznościowym - użytkownicy sami tworzą i dzielą się filmami. Z aplikacji każdego miesiąca korzysta około 600 milionów użytkowników. Wśród twórców na MeetUp® będą największe gwiazdy, takie jak Dominik Rupiński, Kinga Sawczuk (Kompleksiara) oraz Julia Kostera. Od strony marketingu aplikacja jest jednym z najlepszych mediów społecznościowych, ponieważ daje możliwość dotarcia do "generacji Z", która nie zna świata bez internetu i eksploruje go niemal przez całą dobę. Kampanie w TikTok prowadziło już wiele firm obecnych na polskim rynku, w tym partnerzy MeetUp - Garnier i CocaCola.
Oprócz samej możliwości spotkania i rozmów z YouTuberami, w trakcie trwania imprezy obecne będą jak co roku specjalne stoiska partnerów. Sponsorzy współpracujący z największymi gwiazdami internetu przygotowali liczne atrakcje, z których będą mogli korzystać uczestników eventu.
Miasto Kraków kolejny raz zostało głównym partnerem i współorganizatorem MeetUp®. Podobnie jak rok wcześniej współpraca ta zaowocowała powstaniem filmów promujących miasto i samo wydarzenie, stworzonych przez jednych z największych polskich YouTuberów -  Izaka, Rezigiusza i Friza. Materiały w ciągu pierwszych kilku dni od publikacji zostały wyświetlone w sumie ponad miliony razy.
- Izak
- Rezigiusz
- Friz
Organizatorem MeetUp® 2018 jest agencja kreatywna GetHero, a współorganizatorem jest Miasto Kraków. Partnerami wydarzenia zostały również marki Garnier, Coca Cola, Monte Snack, Starlink, LG Polska i Wawel oraz Województwo Małopolskie. Agencja GetHero zajmuje się współpracą z twórcami i zrzeszaniem influencerów w ramach sieci partnerskiej YouTube.

Wejście na imprezę jest bezpłatne. Organizatorzy udostępniają jednak możliwość zakupu limitowanych biletów, które dają gwarancję ominięcia kolejek, wcześniejszego wejścia na wydarzenie oraz dostępu do specjalnych stref premium.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

MU2017_3.jpg

grafika | 4,7 MB

Pobierz
MU2017_2.jpg

grafika | 1,67 MB

Pobierz
MU2017.jpg

grafika | 454 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Największe w Polsce spotkanie twórców internetowych z fanami już za nami! Podsumowanie MeetUp® 2018

temu

22 tysiące uczestników, 260 twórców i 17 milionów osób, do których wydarzenie dotarło w internecie. Tak właśnie wyglądał tegoroczny MeetUp® w Krakowie - czyli największe w Polsce spotkanie twórców internetowych z fanami.  Organizatorami były Miasto Kraków i agencja GetHero.
Kraków jest polską stolicą YouTube'a. Z twórcami spotkało się ponad 22 tysiące fanów

temu

1 września w Tauron Arena w Krakowie odbył się szósty MeetUp®, czyli spotkanie twórców internetowych z fanami. Wydarzenie wywołało ogromne zainteresowanie młodych ludzi, na miejscu było ponad 22 tysięcy uczestników. Organizatorami edycji była agencja kreatywna GetHero oraz Miasto Kraków.
TikTok, czyli fenomen, który dogania YouTube’a

temu

Ulubiona aplikacja nastolatków. Tak media okrzyknęły w ostatnim czasie TikTok (daw. Musical.ly), które staje się coraz bardziej popularne w szczególności wśród młodzieży. Unikalny pomysł oraz zaangażowanie społeczności sprawiają, że TikTok stał się istnym fenomenem, z którego globalnie korzysta już 600 milionów użytkowników!
Gwiazdy YouTube'a w Krakowie - MeetUp® 2018 już w sobotę

temu

Kraków już po raz drugi został gospodarzem największej w Polsce imprezy dla YouTuberów i ich fanów - MeetUp® 2018. W sobotę 1 września w Tauron Arenie będzie można spotkać ponad 260 gwiazd internetu. Organizatorzy spodziewają się, że wydarzenie odwiedzi co najmniej 20 000 osób. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.