Laptop zamiast podręcznika — czyli w jaki sposób nowe technologie mogą być przydatne w edukacji naszych dzieci

Laptop zamiast podręcznika — czyli w jaki sposób nowe technologie mogą być przydatne w edukacji naszych dzieci

Opublikowany

Już zaledwie kilka dni dzieli uczniów od powrotu do szkolnej ławki. Przed młodymi prymusami cały rok nowych wyzwań i nauki. Zastanawiając się, jak można pomóc swoim pociechom w przyswajaniu wiedzy oraz poszerzaniu zainteresowań, warto sięgnąć po nowe technologie, które mimo iż często wiązane jedynie z rozrywką, jak nic innego przydatne są w edukacji.

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że coraz więcej dzieci od “małego” wychowuje się ze smartfonem w ręku. Dzięki szybkiemu rozwojowi branży technologicznej w ostatniej dekadzie oraz bardzo dobremu stosunkowi ceny do jakości elektroniki niektórych marek, coraz więcej rodziców może pozwolić sobie na zakup smartfona bądź laptopa dla swojej pociechy. Aby jednak wykorzystać w stu procentach potencjał dzisiejszych technologii, warto zainteresować się możliwościami edukacyjnymi, jakie oferuje dzisiejsza elektronika. W tym artykule przedstawimy najlepsze edukacyjne zastosowania czterech popularnych gadżetów, które coraz częściej goszczą w tornistrach uczniów szkół podstawowych.
Smartfon w ręku od najmłodszych lat 
Już dorosłym trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona. Lecz co mają powiedzieć dzieci, które nie znają świata bez świecących prostokątów z dotykowymi ekranami. Mimo iż telefony nie są mile widziane przez nauczycieli obok piórnika na ławce szkolnej, to jednak stanowią doskonałe narzędzie edukacyjne. Dzięki wielozadaniowości smartfon może być zarówno linijką, kalkulatorem, ale również słownikiem ortograficznym czy języków obcych. W portalach, na których można pobrać oprogramowanie, dostępne są aplikacje, które pomogą w niemal każdym szkolnym przedmiocie. Przykładowo, w przygotowaniu do zajęć z języków obcych przydatne okażą się Fiszki, które w łatwy i przyjemny sposób pomogą w nauce słówek. Z kolei przy odrabianiu lekcji z matematyki pomocna będzie aplikacja xGraphing, która pozwala na rysowanie wykresów funkcji w bardzo prosty sposób. W celu rozwijania logicznego myślenia u dzieci warto zwrócić również uwagę na gry, wśród których jednymi z najbardziej popularnych są łamigłówki takie jak 2048 czy Move the Block.

Dobrym wyborem przy zakupie smartfona dla naszej pociech może okazać się Ulefone Armor X. Dzięki swojej odporności na upadki oraz wodoszczelności telefon nie ulegnie zniszczeniu w rękach nawet bardzo niesfornego ucznia i może mu służyć przez wiele lat. Wbudowana bateria spokojnie wystarczy na cały dzień pracy, a zastosowane podzespoły bez problemu poradzą sobie z aplikacjami.
9b9ce1cd-c1ea-4685-8df7-c7f9fd7c5aab.jpg
Głośnik bezprzewodowy - gadżet z potencjałem 
Przenośny głośnik, czyli gadżet, który w ostatnim czasie niezwykle zyskał na popularności. Oprócz oczywistego zastosowania, czyli słuchania muzyki, głośnik może być wykorzystany do odtwarzania audiobooków bądź podcastów. W sieci dostępne są niemal wszystkie lektury szkolne, które można bez problemu zakupić bądź pobrać. Częstym problemem wśród młodzieży szkolnej jest brak chęci do czytania książek. Nauka do kartkówek dotyczących lektur nie musi kończyć się na czytaniu streszczeń w Internecie, lecz może zostać zastąpiona wysłuchiwaniem audiobooków, które zamiast dostarczać szczątkowe informacje na temat treści książki, w przyjemny sposób przekażą całą jej zawartość. Przydatne w poszerzaniu zainteresowań naszych pociech mogą być również podcasty. Nagrań w sieci nie brakuje, a ich różnorodna tematyka zapewni uczniom odpowiedź na każde pytanie z zakresu ich zainteresowań.

933446f3-6f9a-4e70-a271-356210bbcb21.jpg
Zakup głośnika bezprzewodowego nie musi się wiązać z dużym wydatkiem. Przykładem może być Lenovo BT820, które dzięki swoim niewielkim  rozmiarom nie zajmie dużo miejsca na biurku ucznia, oraz z łatwością  zmieści się do szkolnego tornistra. Oprócz oczywistej opcji połączenia  bezprzewodowego przez Bluetooth, głośnik można podłączyć do innego  urządzenia kablem za pomocą portu Jack 3,5mm, a zasilanie bateriami AA  umożliwi szybką reaktywację sprzętu w przypadku jego rozładowania.
Powerbank - gniazdko elektryczne w kieszeni 
Fenomenu tego sprzętu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. W sytuacji, gdy w smartfonie bądź głośniku bezprzewodowym zabraknie energii, a w pobliżu nie będzie istniała możliwość podpięcia ładowarki do sieci, jedynym ratunkiem może okazać się powerbank. Niewielkie rozmiary oraz duża funkcjonalność sprawia, iż ten gadżet coraz częściej gości w tornistrach uczniów. Powerbank może okazać się w szczególności przydatny podczas wycieczek szkolnych, gdzie uczniowie często w większym stopniu eksploatują swoje urządzenia mobilne. Sprzęt zapewni stały dostęp do energii, dzięki czemu dzieci zawsze będą w kontakcie ze swoimi rodzicami w przypadku rozładowania telefonu.

Kierując się wyborem powerbanka dla naszej pociechy najlepiej zwrócić uwagę na jego pojemność oraz cenę. Przykładem niedrogiego, lecz solidnego rozwiązania jest powerbank Full of Energy o pojemności 8800 mAh. Taki model bez problemu wystarczy na kilkukrotne doładowanie smartfona bądź bezprzewodowego głośnika, a niewielka waga oraz rozmiar zapewnią bezproblemowy transport w plecaku lub kieszeni.
75e901b7-5d80-4a14-bda7-177236f49b49.jpg
Laptop, czyli najlepszy przyjaciel ucznia
Jest na biurku u niemal każdego z nas. Pracujemy na nim, oglądamy filmy oraz serfujemy po Internecie. Trudno w obecnych czasach nie docenić możliwości, jakie daje nam przenośny komputer i wyobrazić sobie życie bez niego. Również sektor szkolnictwa dostrzegł potencjał drzemiący w tym urządzeniu, coraz chętniej zamieniając papierowe, ciężkie podręczniki na laptopy. Komputery przenośne umożliwiają przechowywanie wielu materiałów, przez co dźwiganie książek może w przyszłości, okazać się zupełnie zbędę. Prócz możliwości pracy i nauki dają również wiele innych perspektyw, do których można zaliczyć rozrywkę. A co może być lepszego dla dziecka niż połączenie dobrej zabawy z jego edukacją. Na taką opcję pozwalają gry, których dobrym przykładem mogą być strategie, gry logiczne czy symulatory. Dzieci z pewnością docenią Sid Meier’s Civilization czy będące już klasykiem Age of Empires, które zarówno jak aplikacje mobilne rozwiną zmysł logicznego myślenia, a tytuły pokroju Cities: Skylines bądź seria The Sims dadzą możliwość eksperymentowania z rozwiązaniami architektonicznymi.

Aby w pełni sprostać wyzwaniom edukacyjnym oraz zapewnić rozrywkę każdemu uczniowi, dobrą propozycją jest laptop posiadający bardzo dobry stosunek ceny do jakości, HP 15-F272 Pentium. Niewielka waga i wytrzymała bateria pozwolą zabrać go do szkoły bądź w podróż, a wydajne podzespoły spełnią oczekiwania względem gier oraz programów edukacyjnych.
b03788a6-5a14-458a-b7b2-26e30b2facea.jpg
Nowe technologie bezpowrotnie stały się częścią naszego społeczeństwa. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał, szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na ich walory edukacyjne. Obecnemu pokoleniu nie będzie dane poznanie świata bez elektroniki oraz gadżetów i to do nas należy wskazanie im odpowiedniego kierunku użytkowania tych sprzętów w sposób, który poszerzy ich horyzonty, uprzyjemni naukę i poznawanie świata.

Wszystkie rozwiązania technologiczne przedstawione w artykule dostępne są u polskiego dystrybutora sprzętów elektronicznych CK MEDIATOR. Spółka powstała w 1997 roku i od początku działalności jej głównym profilem była hurtowa sprzedaż towarów IT, m.in laptopów marki Toshiba, ASUS, Lenovo, Dell, HP i Acer. Szerokie kontakty wśród producentów elektroniki, w 2016 roku zaowocowały rozszerzeniem oferty o najwyższej jakości smartfony chińskich marek, m.in.: Ulefone i UMIDIGI. Jednym z bieżących, kluczowych dla firmy celów jest sukcesywne wprowadzanie do oferty dystrybucyjnej kolejnych brandów i budowanie kompetencji najbardziej profesjonalnego importera tego typu urządzeń w Polsce.  

Więcej informacji na stronie: www.ckmediator.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

kolaż_back_to_school.jpg

grafika | 378 KB

Pobierz
Laptop zamiast podręcznika — czyli w jaki sposób nowe technologie mogą być przydatne w edukacji naszych dzieci.pdf

pdf | 3,32 MB

Pobierz
Laptop zamiast podręcznika - czyli w jaki sposób nowe technologie mogą być przydatne w edukacji naszych dzieci.docx

docx | 3,16 MB

Pobierz
ckm-logo.png

grafika | 176 KB

Pobierz
933446f3-6f9a-4e70-a271-356210bbcb21.jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
75e901b7-5d80-4a14-bda7-177236f49b49.jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
9b9ce1cd-c1ea-4685-8df7-c7f9fd7c5aab.jpg

grafika | 2,02 MB

Pobierz
b03788a6-5a14-458a-b7b2-26e30b2facea.jpg

grafika | 2,06 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ulefone Armor 5 – pierwszy na świecie pancerny smartfon z notchem

temu

CK MEDIATOR, oficjalny dystrybutor marki Ulefone, wprowadza do swojej oferty kolejny model – Ulefone Armor 5. Pomimo eleganckiego wyglądu, telefon zalicza się do kategorii urządzeń pancernych, przeznaczonych przede wszystkim do pracy w ekstremalnych warunkach - smartfon jest całkowicie odporny na wstrząsy i zalania.
CK MEDIATOR powierza obsługę serwisową spółce ECO SERWIS

temu

CK MEDIATOR, importer i dystrybutor elektroniki użytkowej, w trosce o najwyższą jakość świadczonych usług, przekazał obsługę serwisową osobnej spółce - firmie ECO Sp. z o.o. Nowy kooperant spółki oferuje kompleksowe usługi z zakresu modernizacji, instalacji, naprawy i serwisu elektroniki użytkowej, takiej jak komputery PC, laptopy, smartfony czy urządzenia peryferyjne.
All-in-One’y w dystrybucji CK MEDIATOR

temu

CK MEDIATOR sukcesywnie poszerza swoje kompetencje dystrybucyjne. Z początkiem lipca br., dystrybutor rozszerzył portfolio produktów z kategorii All-In-One. Oferta wzbogaciła się m.in. o iMaci. Krok ten jest kolejnym etapem w rozwoju dystrybutora, który swoim partnerom chce oferować szeroką dostępność sprzętu w segmentach, w których się specjalizuje.
Ulefone X i Ulefone Armor X debiutują w Polsce! W edycji specjalnej z bezprzewodową ładowarką UF002

temu

Marka Ulefone, za pośrednictwem oficjalnego dystrybutora, firmy CK MEDIATOR, wprowadziła na polski rynek dwa nowe modele smartfonów. Ulefone X posiada bezramkowy ekran o przekątnej 5,85 cala, który wraz z wydajnymi podzespołami, dobrze sprawdzi się podczas oglądania filmów i grania w popularne tytuły gier. Ulefone Armor X jest przeznaczony do wykorzystania podczas ekstremalnych warunków zewnętrznych i posiada stopień ochrony IP68, co oznacza, że może wytrzymać do 1,5 godziny zanurzenia w wodzie o głębokości dochodzącej do półtora metra, albo 24 godziny... w betonie.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.