Najbliższy poniedziałek, wtorek oraz środa - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej
Najbliższy poniedziałek, wtorek oraz środa - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej

Najbliższy poniedziałek, wtorek oraz środa - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej

Opublikowany

Już 17, 18 i 19 września odbędą się kolejne etapy otwartych kwalifikacji Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends do sezonu Polskiej Ligi Esportowej Jesień 2018. To ostatni moment dla drużyn do podjęcia zmagań z innymi zespołami w rywalizacji o ligowe miejsce. Dwa najlepsze składy otwartych kwalifikacji obu tytułów będą miały okazję zaprezentować się w dalszym zamkniętym etapie eliminacji będących ostatecznym sprawdzianem ich umiejętności przed występem w Polskiej Lidze Esportowej.

League of Legends - ostatnie starcie

Za nami już dwa z trzech otwartych etapów rozgrywek League of Legends. Pierwsze kwalifikacje zostały zdominowane przez awansującą dalej Czeską Husarię oraz Żabki z Warszawy. Druga faza okazała się łaskawa dla E-Blue Digital Paradox i Złodzieji Medalionów, których również będziemy mieli przyjemność zobaczyć w zamkniętych kwalifikacjach, które odbędą się od 29 do 30 września. Ostatni etap będziemy mieli okazję obejrzeć 18 oraz 19 września, gdzie dojdzie do ostatecznego starcia drużyn w udziale o dalszą walkę o miejsce w Polskiej Lidze Esportowej. W kwalifikacjach zamkniętych będącymi ostatnim sprawdzianem umiejętności przed uzyskaniem miejsca w lidze zobaczymy 8 najlepszych składów poprzednich rozgrywek. Etap podzielony został na dwie czterozespołowe grupy, gdzie drużyny będą ze sobą rywalizowały w formule BO1. Dla najlepszych drużyn zamkniętych kwalifikacji organizator przygotował 4 miejsca w lidze, a ich rozgrywki skomentuje Damian “Nervarien” Ziaja, Łukasz “Leo” Mirek oraz Norbert “Dis” Gierczak.
kwalifikacje_LoL.png

Counter-Strike: Global Offensive - stawka większa niż pieniądze

Pierwszy etap kwalifikacji CS:GO, który zakończył się 11 września, zaowocował zwycięstwem Proton i DEEZ NUTS. To właśnie te dwie drużyny będziemy mogli zobaczyć zamkniętych eliminacjach. Co ciekawe w składzie DEEZ NUTS mogliśmy obserwować Pawła „byali'ego” Bielińskiego, który do niedawna widniał na liście członków Virtus.pro. Na jego koncie znajduje się ponad 0,5 mln dolarów (esportsearnings.com), tylko za nagrody w CS:GO. Miał udział w 26 zwycięskich turniejach, 18 razy zajął z zespołem drugie miejsce i 28 razy docierał do półfinałów. Drużyna byłego Niedźwiedzia złożona z jednych z największych polskich talentów esportu, dała nie lada popis swoich umiejętności pokonując w finale UNreal.
Drugi etap zamkniętych eliminacji CS:GO odbędzie się już 17 oraz 18 września. Zwycięstwo w otwartych kwalifikacjach to nie tylko szansa na zgarnięcie atrakcyjnych nagród w rozgrywkach zasadniczych, ale też w głównej mierze możliwość występu u boku najlepszych polskich zespołów sceny Counter-Strike: Global Offensive. Polska Liga Esportowa umożliwiła zawodnikom awans do dwóch dywizji — Mistrzowskiej oraz Profesjonalnej — dając tym samym zawodnikom możliwość wypromowania siebie oraz swoich umiejętności.

“Polska Liga Esportowa to najlepsza droga do kariery młodych talentów, jaką możemy im zaoferować. Liga oprócz gratyfikacji finansowych umożliwia zawodnikom promocję siebie oraz swoich drużyn. Jest to kluczowe w pozyskaniu partnerów przez zawodników, a ci są niezbędni, jeśli gracze na poważnie wiążą swoją przyszłość z esportem. W czwartym sezonie daliśmy możliwość pokazania się dwukrotnie większej ilości drużyn, chcąc jeszcze bardziej pomagać w rozwoju rodzimych zespołów”

- wyjaśnia Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej

kwalifikacje_CS.png

Szansa dla każdego

Mimo że liczba miejsc w Polskiej Lidze Esportowej jest ograniczona, to organizatorzy, chcąc w jeszcze większym stopniu wspierać rozwój rodzimych zespołów, umożliwią najlepszym drużynom kwalifikacji CS:GO udział w extra etapie. Rozpocznie się on 20 września, a szansę występu otrzymają półfinałowe składy otwartych eliminacji, którym nie udało się wywalczyć miejsca w kolejnej zamkniętej rundzie rozgrywek. Na zwycięzców czeka jedno miejsce przywracające najlepszy zespół do rywalizacji o miejsce w Lidze.
Nowością towarzyszącą jesiennym rozgrywkom ligowym będzie Akademia Casterów, której szczegóły poznamy w nadchodzących dniach. Projekt skupia się na szkoleniu oraz pozyskaniu nowych talentów wśród analityków i komentatorów esportowych, a w inicjatywę zaangażowani są Piotr “Izak” Skowyrski, Paweł “Saju” Pawełczak, Olek “vuzzey” Kłos i Radosław “Mad1” Florkowski.

“Kolejny rok możemy obserwować istny wysyp utalentowanych zespołów w kwalifikacjach otwartych Polskiej Ligi Esportowej. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca każdej z nich, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby promować zdolne drużyny i dawać im możliwość występu w profesjonalnych warunkach. To między innymi chęć wsparcia polskiej sceny esportowej był impulsem do utworzenia dwóch dywizji i powiększenia ligi.”

- mówi Bartosz Wilczek, Head Of Esports Fantasy Expo

Współorganizatorem rozgrywek w CS:GO Polskiej Ligi Esportowej jest ELIGA, której celem jest podnoszenie poziomu profesjonalizacji polskich zespołów, a rozwój Ligi umożliwiają partnerzy Play, STS i Sprite.
Wszystkie rozgrywki można śledzić na kanale Twitch ESPORT NOW z pełną profesjonalną oprawą komentatorską.
Więcej informacji na: polskaligaesportowa.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

kwalifikacje_CS.png

grafika | 503 KB

Pobierz
kwalifikacje_LoL.png

grafika | 567 KB

Pobierz
Polska_Liga_Esportowa_Jesień_2018.jpg

grafika | 106 KB

Pobierz
Poniedziałek oraz wtorek - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej.docx

docx | 1,18 MB

Pobierz
Poniedziałek oraz wtorek - to w te dni będziemy mogli obserwować kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej.pdf

pdf | 459 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Decydujący etap FACEIT Major: London 2018 - rusza Faza Nowych Czempionów!

temu

Już 20 września rozpocznie się ostatni etap rozgrywek FACEIT Major: London 2018. W Fazie Nowych Czempionów będziemy mogli oglądać 8 najlepszych zespołów, którym udało się uzyskać dominację nad resztą światowych drużyn. Całość rozgrywek będziemy mogli zobaczyć w pełnej profesjonalnej polskiej oprawie komentatorskiej, a mecze zostaną relacjonowane między innymi przez Piotra "Izaka" Skowyrskiego. Pula nagród turnieju to milion dolarów, z której aż 500 000 tysięcy przeznaczone jest dla zwycięzców imprezy.
Druga faza Majora już od 12 września. Sprawdź na kogo stawiają gwiazdy polskiego esportu z Izakiem na czele!

temu

Inauguracyjna faza londyńskiego Majora już za nami. W pierwszym tygodniu rozgrywek mieliśmy okazję obserwować występ naszych rodaków z Virtus.pro, którym niestety nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu turnieju. Mimo że Niedźwiedzie pojechały do domu z pustymi rękami, to w turnieju będziemy mogli oglądać polskiego zawodnika Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego w barwach niemieckiej drużyny mousesports. Sprawdźmy, czy według ekspertów i bukmacherów nasz rodak będzie miał okazję pojawić się w finale Majora?
To będzie coś specjalnego dla widzów! Poznaliśmy wszystkich partnerów polskiej transmisji z FACEIT Major: London 2018 i wiemy w jaki sposób zaangażowali się w realizację

temu

Specjalne materiały wideo zawierające najlepsze akcje i dostarczanie zamówień przez internet dla oglądających Majora od KFC. NVIDIA GeForce i Acer Predator przygotują kącik technologiczny dla fanów esportu. SteelSeries przedstawi specjalne promocje i skróty z turnieju. Potrafiący stawiać na zwycięzców będą mogli zrobić to na żywo poprzez esportowe zakłady STS.
Poznaliśmy pierwsze szczegóły polskiej transmisji FACEIT Major: London 2018. Zostanie zrealizowana z profesjonalnego studia esportowego w Krakowie!

temu

Pierwsze pojedynki będzie można zobaczyć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego już 5 września. Fantasy Expo zrealizuje polskojęzyczną transmisję z londyńskiego Majora z profesjonalnego studia esportowego, które zostało otwarte w czerwcu w Krakowie. Widzowie będą mogli także zobaczyć po raz pierwszy program publicystyczny “Cafe Major”. Na początku turnieju cała uwaga widzów będzie skupiona na formie Virtus.pro.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.