Akademia Casterów oraz podsumowanie półmetka zamkniętych kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej

Akademia Casterów oraz podsumowanie półmetka zamkniętych kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej

Opublikowany

Rozgrywki zasadnicze jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja zmagań oprócz zmian w zasadach rywalizacji Counter-Strike: Global Offensive, zapewni wszystkim kibicom nie lada gratkę w postaci Akademii Casterów. Ten wyjątkowy projekt to okazja, która może być wstępem do świata komentowania sportów elektronicznych w Polsce.

Akademia Casterów, czyli inwestycja w polski esport

Projektem towarzyszącym rozgrywkom jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej jest Akademia Casterów, mająca na celu szkolenie oraz pozyskanie nowych talentów wśród analityków i komentatorów sportów elektronicznych.
Do wzięcia udziału konkursie, który rozpoczął się 24 września, koniecznym jest przesłanie filmu z własnym komentarzem. Uczestnicy chcący wziąć udział w akcji zobowiązani są do skomentowania pierwszych 10 rund materiału z rozgrywki dostarczonej przez organizatora. Również obowiązkowym warunkiem do udziału w projekcie jest dołączenie obrazu z kamery podczas relacjonowania meczu. W inicjatywę zaangażowali się jedni z najbardziej doświadczonych komentatorów polskiej sceny sportów elektronicznych: Piotr “Izak” Skowyrski, Paweł “Saju” Pawełczak, Olek “vuzzey” Kłos oraz Radosław “Mad1” Florkowski.

“Inwestycja w rozwój rodzimego esportu to jeden ze sztandarowych celów Fantasy Expo. Nie tylko chcemy promować młode talenty, ale również dać im możliwość rozwoju i nauki. Zawód komentatora esportowego stał się już rzeczywistością i konieczne jest danie możliwości realizowania się w swojej pasji, każdemu, kto pasjonuje się relacjonowaniem sportów elektronicznych. To zaledwie początek zapisów dla chętnych do wzięcia udziału projekcie, ale już teraz nie mogę się doczekać sprawdzenia na co ich stać.”

wyjaśnia Bartosz Wilczek, Head Of Esports Fantasy Expo

Akademia Casterów oraz podsumowanie półmetka zamkniętych kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej [2].jpg

Counter-Strike: Global Offensive - podsumowanie

24 oraz 25 września mieliśmy okazję obserwować zmagania drużyn w eliminacjach Counter-Strike: Global Offensive. W zamkniętym etapie kwalifikacyjnym zmierzyło się ze sobą sześć zespołów. Każdy z nich miał pewny awans do jednej z dwóch dywizji — mistrzowskiej (dwie drużyny) lub profesjonalnej (cztery drużyny). W trakcie dwóch dni transmisji obserwowaliśmy zmagania PRIDE Academy, Invizy Esport, PROTON w grupie A oraz Mikstura, M1-Gaming, sadboys2001 w grupie B.
Występ w dywizji mistrzowskiej zapewnili sobie Invizy Esport, wraz z M1-Gaming, który co ciekawe zakwalifikował się do zamkniętych eliminacji dopiero po dogrywce z 20 września. Oba zespoły nie miały sobie równych i zdominowały swoich konkurentów, nie dając im żadnych szans. Kolejnym etapem rozgrywek będą zmagania w regularnych dywizjach Polskiej Ligi Esportowej, które będziemy mieli okazję zobaczyć już na przełomie września oraz października.

“To już drugi etap kwalifikacyjny do ligi i po raz kolejny mogliśmy zobaczyć świetne widowisko. Zwycięzcom gratulujemy w pełni zasłużonego sukcesu. Cieszy nas, że po raz kolejny eliminacje do Polskiej Ligi Esportowej cieszą się zainteresowaniem. Nie mogę doczekać się rozgrywek w dywizji mistrzowskiej i profesjonalnej. Już kwalifikacje pokazały, że drużyny, których zmagania mogliśmy śledzić, zaprezentowały wysoki poziom.”

mówi Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej

Weekend z League of Legends

W przypadku kwalifikacji zamkniętych League of Legends sprawa ma się inaczej niż w rozgrywkach CS:GO. Drugi etap rozgrywek również podzielony został na dwie grupy, jednak liga nie przewiduje stworzenia dywizji profesjonalnej oraz mistrzowskiej. W kwalifikacjach zobaczymy osiem zespołów — po cztery w każdej grupie. Awans do Polskiej Ligi Esportowej został zagwarantowany dwóm najlepszym organizacjom w każdej z grup. Rozgrywki zaplanowane są na 29 oraz 30 września.
Drużyny, które będą rywalizować ze sobą w ten weekend to Czeska Husaria, Żabki z Warszawy, E-Blue Digital Paradox, Złodzieje Medalionów, Future Fighters eSports, Team One Shot, Ravioli oraz Wisła Płock​​​​. Zmagania najlepszych drużyny zamkniętych eliminacji, zostaną skomentowane w regularnych rozgrywkach ligowych przez między innymi Damian “Nervarien” Ziaja, Łukasz “Leo” Mirek oraz Norbert “Dis” Gierczak.
Kwalifikacje_LoL.png
Współorganizatorem rozgrywek w CS:GO Polskiej Ligi Esportowej jest ELIGA, której celem jest podnoszenie poziomu profesjonalizacji polskich zespołów, a rozwój Ligi umożliwiają partnerzy Play, STS oraz Sprite.
Wszystkie rozgrywki można śledzić na kanale Twitch ESPORT NOW z pełną profesjonalną oprawą komentatorską.
Więcej informacji na: polskaligaesportowa.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Akademia Casterów oraz podsumowanie półmetka zamkniętych kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej.docx

docx | 323 KB

Pobierz
Akademia Casterów oraz podsumowanie półmetka zamkniętych kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej.pdf

pdf | 424 KB

Pobierz
Kwalifikacje_LoL.png

grafika | 633 KB

Pobierz
Akademia Casterów oraz podsumowanie półmetka zamkniętych kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej [1].jpg

grafika | 1,91 MB

Pobierz
Akademia Casterów oraz podsumowanie półmetka zamkniętych kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej [2].jpg

grafika | 102 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rusza turniej dla społeczności PUBG. Wygra ten kto spojrzy chłodnym wzrokiem na swoich przeciwników

temu

Zmagania esportowe to nie tylko profesjonalne turnieje dla zawodowców, ale również dla tych, którzy preferują rywalizację w wolnym czasie. I właśnie z myślą o nich 20 października ruszają kwalifikacje do „Playerunknown's Battlegrounds powered by Cooler Master”. Czterystu zawodników, zmagając się w formacie solo będzie miało możliwość zgarnięcia nagród o puli ponad czterech tysięcy złotych, które zostały ufundowane przez organizatora turnieju, producenta sprzętu komputerowego Cooler Master.
Poczuj zapach esportu, czyli “Izak” oraz “Nervarien” w nowej reklamie Old Spice

temu

Branża sportów elektronicznych rozwija się w błyskawicznym tempie. Coraz częstszym zjawiskiem stały się inwestycje marek w przestrzeń wirtualnej rywalizacji. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bowiem najlepszym przykładem takiego działania w ostatnim czasie, może być globalnie znana marka produkująca dezodoranty i żele pod prysznic dla mężczyzn  — Old Spice. Marka kierująca swe produkty do mężczyzn śmiało wkroczyła w świat esportu swoim spotem reklamowym z Piotrem “Izakiem” Skowyrskim oraz Damianem “Nervarienem” Ziają.
W specjalnej akcji KFC w CS:GO wzięło udział 11 299 polskich graczy! Czy głód wpłynął na skilla?

temu

Nie ma złych graczy, są tylko głodni. Takimi słowami można skwitować akcję przeprowadzoną przez KFC w weekend 6 oraz 7 października. Obiektem zainteresowania giganta branży spożywczej stała się niezwykle popularna na całym świecie gra, czyli Counter-Strike: Global Offensive. Kopia tytułu, który na całym świecie został zakupiony blisko 40 milionów razy, bije rekordy popularności również w Polsce. W ramach akcji przygotowanej przez KFC gracze mogli otrzymać specjalne kody zniżkowe, które były do znalezienia na mapach w dedykowanej puli serwerów. Akcja cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w niej udział ponad 11 299 polskich fanów CS:GO na prywatnych serwerach 1shot1kill.
Nie ma złych graczy, są tylko głodni

temu

W weekend 6 oraz 7 października, na wszystkich graczy CS:GO czeka nie lada niespodzianka. KFC przygotowało dla wszystkich gamerów specjalne kody zniżkowe, które mogli znaleźć na mapach w dedykowanej puli serwerów. Czy głód przezwyciężył chęć zdobycia fraga?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.