[Biznes] CK MEDIATOR wprowadza markę Remade do Polski
[Biznes] CK MEDIATOR wprowadza markę Remade do Polski

[Biznes] CK MEDIATOR wprowadza markę Remade do Polski

Rynek telefonów wtórnych, również poddawanych procesowi odnawiania (tzw. refurbish) jest jednym z najszybciej rozwijających się w sektorze aparatów komórkowych. Do tej pory w Polsce o smartfonach odnawianych słyszało się niewiele, ale może to się szybko zmienić. CK Mediator, warszawski dystrybutor sprzętu elektronicznego dołącza bowiem do swojej oferty kolejne produkty: iPhone’y firmy Remade, która zajmuje się odnawianiem urządzeń. Telefony, które już niedługo będą dostępne w Polsce, mają być nie tylko jak nowe, ale też zauważalnie tańsze i objęte dwuletnią gwarancją.

Czas na zmiany

Według prognoz analityków, do 2022 roku wartość rynku telefonów wtórnych będzie wynosiła około 50 miliardów dolarów, a w obiegu będzie około 250 milionów używanych telefonów. Raporty branżowe – Deloitte czy Persistence Market Research wskazują na taki stan rzeczy, tłumacząc go kilkoma czynnikami: ceną nowych telefonów, która dla części użytkowników jest zbyt wysoka, proekologicznym podejściem do elektroniki czy wolniejszym rozwojem technologicznym urządzeń mobilnych. Stąd rozwój branży i powstawanie firm, które zajmują się odnawianiem telefonów, jest naturalną odpowiedzią rynku na zmiany.
3.jpg

Przede wszystkim jakość

Polski dystrybutor sprowadzając w rodzime strony Remade, pragnie przede wszystkim postawić na jakość. Proces odnawiania telefonów Francuzi opanowali bowiem do perfekcji, a firma założona w 2011 roku jest nie tylko pierwszoplanowym graczem we Francji, ale ma w planach opanowanie rynku europejskiego. Wszystko wskazuje, że mają na to duże szanse. Z jednej strony zwracają szczególną uwagę na jak najdokładniejszy proces przywracania telefonów do stanu nowości, z drugiej kładą nacisk na rozwój ośrodka badawczego. Firma z regionu Dolnej Normandii inwestuje nie tylko w sprzęt i technologię, ale również w ludzi. Liczba pracowników francuskiego giganta z roku na rok powiększa się. W 2017 roku zatrudnionych było 450, a do końca 2018 roku pracę w Remade ma znaleźć łącznie 750 osób.
Wieloetapowy proces skupia się nie tylko na identyfikacji ewentualnych problemów, przeprowadzeniu analiz i testów, ale również na przywróceniu ubytków obudowie, poprzez zastosowanie anodyzacji i ponownego kolorowania. Dodatkowo, diagnozie podlega płyta główna, a do systemu wgrywa się najnowsze dostępne aktualizacje. W każdym iPhonie poddanym procesowi refurbishu, sprawdza się poprawność funkcjonowania ponad trzydziestu elementów, między innymi: głośników, kamer, mikrofonów, przycisków, ekranu, złącza ładowania i komunikacji, czujników zbliżeniowych, barometru, żyroskopu czy czytnika kart SIM.
Naszym celem od samego początku było postawienie na jakość. Zależy nam, aby klient dostawał nie tylko produkt marki premium, ale również, żeby jedyną różnicą pomiędzy naszym iPhonem, a nowym telefonem była cena - powiedział Dariusz Grabowski – prezes CK Mediator, dystrybutora marki Remade.
Proponowane telefony nie tylko posiadają klasę A+ (najwyższa możliwa jakość wśród urządzeń odnawianych), ale dostarczane będą w oficjalnym opakowaniu Remade wraz z pełnym pakietem nowych akcesoriów: ładowarką, słuchawkami oraz kablem komunikacyjnym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę niższą cenę, dwuletnią gwarancję, i naprawę w ciągu trzech dni lub wymianę na sprawne urządzenie, to kupienie takiego iPhone’a wydaje się ciekawą alternatywą.
4.jpg

Nowe rozdanie

Decyzja o wprowadzeniu przez CK Mediator produktów francuskiej firmy Remade jest ciekawą strategią, która może każdemu przynieść zyski – polskiemu dystrybutorowi pozwoli zaistnieć na rodzimym rynku wtórnym, a dla francuskiej firmy może to być pierwszy krok do ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.
5.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

CK_MEDIATOR_wprowadza_markę_Remade_do_Polski_Inf._Prasowa.pdf

pdf | 104 KB

Pobierz
CK_MEDIATOR_wprowadza_markę_Remade_do_Polski_Inf._Prasowa.docx

docx | 18,8 KB

Pobierz
3.jpg

grafika | 462 KB

Pobierz
6.jpg

grafika | 623 KB

Pobierz
5.jpg

grafika | 463 KB

Pobierz
4.jpg

grafika | 571 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
"THESE ARE THE DROIDS YOU’RE LOOKING FOR” - Droidy Sphero Star Wars™ w dystrybucji CK Mediator

CK Mediator poszerza swoje portfolio dystrybucyjne o produkty marki Sphero www.sphero.com. Do sprzedaży trafią Droidy Sphero Star Wars™ - zdalnie sterowane, samobieżne roboty sferyczne - odpowiedniki astromechów z uniwersum Star Wars™.
[Technologia] iPhone'y po refurbishu w dystrybucji CK MEDIATOR

Rynek telefonów komórkowych wkracza w nową erę. Jak prognozuje raport Canalys, odchodzimy od kupowania nowych modeli,  na rzecz smartfonów, które już znajdują się w obiegu. Branża, która rozwija się obecnie najszybciej w sektorze smatfonów, to urządzenia z rynku wtórnego. W Polsce, gdzie sprzedaż cały czas rośnie, zjawisko to nie jest jeszcze tak widoczne, ale szybko może się to zmienić. Między innymi za sprawą CK Mediator – dystrybutora sprzętu elektronicznego, który już niedługo będzie oferował iPhone’y przywracane do stanu nowości przez francuską firmę Remade. W ofercie dostępne będą w pełni sprawne telefony objęte dwuletnią gwarancją, a na dodatek zauważalnie  tańsze.
[Apple] CK MEDIATOR będzie dystrybuować odnawiane produkty Apple'a

Rynek telefonów ulega głębokiemu przeobrażeniu. Obecnie najszybciej rozwija się branża urządzeń, które już znajdują się w obiegu. Jak na razie smartfony z drugiej ręki nie są w Polsce zbyt popularne, ale może się to niebawem zmienić za sprawą CK Mediatora, który do swojej oferty wprowadza iPhone’y odnowione przez francuską firmę Remade. W pełni sprawne telefony w niższej cenie, wraz z dwuletnią gwarancją i pełnym zestawem akcesoriów już niedługo będą dostępne w ofercie warszawskiego dystrybutora.
Chiński sposób na podbój Europy - Ulefone radzi sobie coraz lepiej

Zachodnie rynki muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Chińskie produkty przestały być synonimem niższej jakości i stają się rzeczywistą alternatywą dla elektroniki sprzedawanej w Europie. Przykładem jest powstała w 2014 roku chińska marka Ulefone, która proponując coraz lepszej jakości produkty w niskiej cenie, skutecznie konkuruje w naszej rodzimej Europie.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.