Zmiana na pozycji najcenniejszego startupu na świecie - właściciel aplikacji TikTok wyprzedził Ubera
Zmiana na pozycji najcenniejszego startupu na świecie - właściciel aplikacji TikTok wyprzedził Ubera

Zmiana na pozycji najcenniejszego startupu na świecie - właściciel aplikacji TikTok wyprzedził Ubera

Chińska firma Bytedance jest właścicielem aplikacji TikTok, popularnej również w Polsce, oraz serwisu informacyjnego Toutiao. Przedsiębiorstwo pozyskało w ostatnim czasie nowe źródła finansowania, dzięki czemu szacowana wartość startupu wzrosła do 75 miliardów dolarów. Pozwoliło to wyprzedzić dotychczasowego lidera - firmę Uber.

Pozycja Bytedance w Chinach już teraz jest bardzo mocna, dlatego pozyskane środki mają zostać przeznaczone głównie na wzmocnienie ekspansji na kolejnych rynkach. Największym zagranicznym hitem Bytedance jest usługa wideo znana na zachodzie jako TikTok, która konkuruje z największymi gigantami jak Snapchchat czy Facebook.

Informacja o pozyskaniu tak dużego finansowania przez Bytedance jest interesująca również z punktu widzenia polskiego rynku, szczególnie, że zgodnie z zapowiedziami ma to przełożyć się na inwestycje w rozwój aplikacji poza granicami Chin. TikTok, wcześniej znany jako Musically, już w tym momencie ma w Polsce duże grono fanów - ponad 3 miliony zarejestrowanych kont. Ten zastrzyk gotówki to dobra wiadomość nie tylko dla fanów, którzy mogą liczyć na rozwój aplikacji, ale również dla marek, które inwestują w promocję w TikToku. Spodziewamy się, że potencjał marketingowy platformy zdecydowanie wzrośnie

- ocenia Tobiasz Wybraniec, prezes zarządu GetHero, agencji zajmującej się influencer marketingiem na YouTube, Instagramie oraz na TikToku.  

Stworzony przez Bytedance TikTok to platforma społecznościowa, która umożliwia publikowanie krótkich nagrań video. Aplikacja największą popularnością cieszy się wśród młodych osób w wieku od 13 do 20 lat. Obecnie z jej usług korzysta około 600 milionów osób na całym świecie. TikTok świetnie radzi sobie także na polskim rynku, o czym najlepiej świadczą zasięgi twórców video z tej aplikacji - najwięksi z nich gromadzą miliony obserwujących. Potencjał TikToka dostrzegają również marki angażujące się w kampanie marketingowe, w Polsce do tej pory takie akcje zorganizowały między innymi Wawel, Coca-Cola i Garnier.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Zmiana na pozycji najcenniejszego startupa na świecie - właściciel TikToka wyprzedził Ubera.pdf

pdf | 73,2 KB

Pobierz
Zmiana na pozycji najcenniejszego startupa na świecie - właściciel TikToka wyprzedził Ubera.docx

docx | 7,31 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Monika Borecka dołącza do agencji GetHero jako Account Manager

W październiku 2018 roku Monika Borecka dołączyła do agencji kreatywnej GetHero, obejmując stanowisko Account Managera.
TikTok, czyli fenomen, który dogania YouTube’a

Ulubiona aplikacja nastolatków. Tak media okrzyknęły w ostatnim czasie TikTok (daw. Musical.ly), które staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodzieży. Unikalny pomysł oraz zaangażowanie społeczności sprawiają, że TikTok stał się istnym fenomenem, z którego globalnie korzysta już 600 milionów użytkowników!
Największe w Polsce spotkanie twórców internetowych z fanami już za nami! Podsumowanie MeetUp® 2018

22 tysiące uczestników, 260 twórców i 17 milionów osób, do których wydarzenie dotarło w internecie. Tak właśnie wyglądał tegoroczny MeetUp® w Krakowie - czyli największe w Polsce spotkanie twórców internetowych z fanami.  Organizatorami były Miasto Kraków i agencja GetHero.
Kraków jest polską stolicą YouTube'a. Z twórcami spotkało się ponad 22 tysiące fanów

1 września w Tauron Arena w Krakowie odbył się szósty MeetUp®, czyli spotkanie twórców internetowych z fanami. Wydarzenie wywołało ogromne zainteresowanie młodych ludzi, na miejscu było ponad 22 tysięcy uczestników. Organizatorami edycji była agencja kreatywna GetHero oraz Miasto Kraków.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.