Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin, obchodzonego 15 maja, klinika leczenia niepłodności Gyncentrum podkreśla szczególne znaczenie dostępu do nowoczesnych metod leczenia trudności związanych z poczęciem. Dzięki realizacji rządowego programu refundacji in vitro Ministerstwa Zdrowia, w placówkach Gyncentrum udało się już powiększyć około 50 rodzin – to historie ludzi, którzy dzięki leczeniu odzyskali nadzieję i spełnili swoje marzenie o rodzicielstwie. A to dopiero początek.
– Jeszcze do niedawna procedura in vitro była dla wielu par w Polsce po prostu poza zasięgiem – głównie z powodów finansowych. To leczenie wysokospecjalistyczne, wymagające nowoczesnego zaplecza technologicznego, zaawansowanej diagnostyki i zespołu doświadczonych specjalistów. Koszty takiej procedury były dla wielu pacjentów barierą nie do pokonania. Wprowadzenie refundacji – najpierw na poziomie samorządowym, a obecnie w ramach programu rządowego – umożliwiło tysiącom par dostęp do skutecznej terapii i realną szansę na spełnienie marzenia o rodzicielstwie – tłumaczy dr hab. n. med. Anna Bednarska-Czerwińska, prof. AŚ, Dyrektor Medyczny Gyncentrum.
dr hab. n. med. Anna Bednarska-Czerwińska, prof. AŚ, Dyrektor Medyczny Gyncentrum.

Prawie 3000 par z nadzieją na powiększenie rodziny
– Od początku funkcjonowania programu obserwujemy ogromne zainteresowanie również w naszych oddziałach w Poznaniu i Wrocławiu, które obecnie nie mają możliwości realizacji programu, nad czym ubolewamy. To szczególnie niepokojące, bo oba te miasta należą do największych aglomeracji w Polsce – Wrocław i Poznań łącznie liczą ponad 1,3 mln mieszkańców, a liczba par potrzebujących leczenia niepłodności stale rośnie - wyjaśnia profesor.
“Bez publicznej refundacji, in vitro pozostanie luksusem”
W przypadku pytań lub potrzeby dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z Emilią Grabowiecką, Marketing Manager w Gyncentrum, pod numerem telefonu: +48 787 241 918.
O KLINICE
Klinika Gyncentrum jest jednym z wiodących ośrodków leczenia niepłodności i diagnostyki prenatalnej w Polsce. Od ponad 20 lat pomaga niepłodnym parom spełnić marzenie o potomstwie, zachowując przy tym najwyższą jakość usług. W ramach jednego ośrodka pacjenci mogą skorzystać z pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności oraz poddać się leczeniu zaawansowanymi metodami. Zespół Kliniki tworzą wybitni specjaliści z wielu dziedzin medycyny: ginekologii i położnictwa, endokrynologii, perinatologii, genetyki, urologii, andrologii, immunologii czy embriologii. Gyncentrum jest także cenionym ośrodkiem diagnostyki prenatalnej, wykonującym badania prywatne oraz na NFZ. Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum ma swoje oddziały w 8 miastach w Polsce: w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Lublinie, Warszawie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.