Polska Liga Esportowa podążając śladem światowych turniejów sportów elektronicznych przygotowała zmiany w systemie rozgrywek. Jak zapewniają organizatorzy, nowy system będzie bardziej atrakcyjny zarówno dla zawodników jak i kibiców. Czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach?
Jak zapewnia organizator rozgrywek w nadchodzącym sezonie Dywizję Mistrzowską czeka seria innowacyjnych dla polskiego esportu zmian.
Wprowadzane nowości mają na celu w jeszcze większym stopniu podnieść jakość prowadzonych zmagań oraz wprowadzić rozgrywki ligowe na światowy poziom. Wszelkie zmiany wciąż owiane są tajemnicą widać, że to właśnie Polska Liga Esportowa chce ustanawiać trendy w krajowej branży sportów elektronicznych.
To będzie coś specjalnego. Zmiany, które planujemy wprowadzić to nowość nie tylko w Polskiej Lidze Esportowej, ale również w całej krajowej branży sportów elektronicznych. Wszelkie nowości, jakie planujemy wprowadzić wraz z Sezonem Wiosna 2019 w znacznym stopniu uatrakcyjnią rozgrywki zarówno dla widzów, jak i drużyn
- dodaje Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej
Podobnie jak w Sezonie Jesień 2018, organizator planuje dalsze wsparcie dla młodych i utalentowanych twarzy polskiego esportu, kontynuując tym samym format zmagań dla Profesjonalistów. Zeszłoroczne inauguracyjne rozgrywki Dywizji Profesjonalnej cieszyły się dużym zainteresowaniem teamów stawiających swoje pierwsze kroki w branży sportów elektronicznych. Oprócz atrakcyjnych nagród, na zawodników ponownie będzie czekać miejsce w Dywizji Mistrzowskiej, obok najlepszych polskich zespołów Counter-Strike: Global Offensive.
W ramach Dywizji Profesjonalnej planowane jest przeprowadzenie jeszcze większej liczby turniejów dla młodych talentów. W Sezonach Wiosna oraz Jesień 2019 tradycyjnie zostaną przeprowadzone rozgrywki ligowe, a nagrodą główną w tych turniejach będzie upragniony slot w Dywizji Mistrzowskiej.
Ponadto pewne są kolejne imprezy dla zespołów z Dywizji Profesjonalnej, w których będą czekały atrakcyjne pule nagród.
Na przestrzeni zbliżających się miesięcy, możemy spodziewać się aż od czterech do pięciu turniejów w ramach tego szczebla rozgrywek. Zostaną one przeprowadzone w systemie Round Robin, w którym każdy zespół rozgrywa spotkania ze wszystkimi przeciwnikami. Na każdy mecz przewidziane są starcia na dwóch wybranych przez teamy mapach (system BO2), gdzie zwycięstwo zapewnia zdobycie przewagi punktowej nad rywalem. W każdym z turniejów Dywizji Profesjonalnej przewidziane jest osiem slotów dla najlepszych drużyn z przeprowadzonych wcześniej kwalifikacji.
W nadchodzącym sezonie planujemy silnie inwestować w dobrze rokujących, młodych esportowców. Zwiększenie ilości turniejów Dywizji Profesjonalnej może otworzyć drzwi do kariery dla jeszcze większej ilości graczy, którym na co dzień ciężko jest się wybić w branży sportów elektronicznych. Mimo, że najbardziej atrakcyjną nagrodę w postaci awansu do Dywizji Mistrzowskiej można będzie otrzymać jedynie przy okazji finałowych starć, to tworzenie dodatkowych imprez z pulą nagród, znacznie pomoże zawodnikom w profesjonalizacji i rozwoju ich kariery
- wyjaśnia Lena Bortko, Product Manager Polskiej Ligi Esportowej