Fantasy Expo kupiło prawa do polskiej transmisji najważniejszego na świecie turnieju CS:GO PGL Major Kraków 2017
Fantasy Expo kupiło prawa do polskiej transmisji najważniejszego na świecie turnieju CS:GO PGL Major Kraków 2017

Fantasy Expo kupiło prawa do polskiej transmisji najważniejszego na świecie turnieju CS:GO PGL Major Kraków 2017

Opublikowany

PGL Major Kraków 2017 to międzynarodowy turniej Counter Strike: Global Offensive z pulą nagród wynoszącą 1 mln USD. Zmagania 16 drużyn ze światowej czołówki będziemy mogli oglądać z polskim komentarzem, dzięki transmisji online, do której prawa wykupiła firma Fantasy Expo. Rozgrywki będą komentowane przez Piotra “Izaka” Skowyrskiego.

Major w Krakowie jest wielkim wydarzeniem na polskiej scenie esportowej i kilka miesięcy temu postawiliśmy sobie za cel uczestnictwo w tym turnieju. Dlatego jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że zapewnimy wysokiej jakości komentarz najważniejszego na świecie turnieju Counter Strike: Global Offensive. 

mówi Wojciech Jeznach, członek zarządu Fantasy Expo

Eliminacje do turnieju głównego będą prowadzone w dniach 29 czerwca - 2 lipca. 16 najlepszych drużyn zmierzy się podczas wielkiego finału w Tauron Arenie, w Krakowie w dniach 16-23 lipca 2017. Rozgrywki na miejscu obejrzy co najmniej 15 000 osób.

Międzynarodowe rozgrywki e-sportowe coraz mocniej wkraczają na polski rynek i są bardzo chętnie oglądane przez naszych widzów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc zapewnić kolejną oficjalną, polską transmisję czołowego światowego turnieju, tym bardziej, że jest to Major odbywający się Polsce

komentuje Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu Fantasy Expo

Jedenasta edycja imprezy przyciągnie do Krakowa tysiące fanów e-sportu. Polscy kibice będą mieli okazję pierwszy raz od dłuższego czasu zobaczyć na turnieju w kraju najlepszą drużynę CS:GO składającą się z Polaków - Virtus.pro. “Virtusi” mają już na swoim koncie wygraną w Majora, zdobytą właśnie w Polsce, w Katowicach w 2014 roku.
Zaangażowanie polskich firm w e-sport wynika z rosnącej popularności tej dyscypliny. Fenomen e-sportu opiera się nie tylko na coraz bardziej profesjonalnych rozgrywkach, ale przede wszystkim na stale powiększającej się grupie fanów, którzy kibicują ulubionym drużynom. W 2016 roku e-sportowe rozgrywki oglądało ponad 320 milionów osób. W ciągu kilku najbliższych lat ilość ta może się nawet podwoić. Wartość globalnego rynku e-sportu w 2017 roku ma sięgnąć niemal 700 milionów dolarów.
W chwili obecnej trwają negocjacje mające na celu pozyskanie patrona medialnego transmisji.
Zapowiedź PGL Major Kraków 2017

Zapowiedź PGL Major Kraków 2017

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Fantasy Expo kupiło prawa do transmisji PGL Major Kraków 2017.docx

docx | 1,69 MB

Pobierz
PGL_FE_Major.jpg

grafika | 693 KB

Pobierz
Fantasy Expo kupiło prawa do transmisji PGL Major Kraków 2017.pdf

pdf | 301 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polska Liga Esportowa: Wystartował sezon zasadniczy Wiosna 2018

temu

Polska Liga Esportowa - sezon Wiosna 2018 - wystartowała. Do rywalizacji w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends przystępuje 18 drużyn, które walczą o łączną pulę 261 360 złotych. W dniach 21-22 kwietnia po raz pierwszy w historii odbędzie się kolejk
ESPORT NOW 2017 już w najbliższy weekend!

temu

W dniach 27-28 maja, w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się druga edycja jednej z największych polskich imprez dla fanów e-sportu – ESPORT NOW 2017. W tym roku organizatorzy imprezy zamierzają przyciągnąć na miejsce nawet 20 000 odwiedzających. Na gości będą czekać: największe europejskie drużyny CS:GO i LoL, turnieje gier, cosplayerzy, konkursy, najnowszy sprzęt komputerowy oraz wiele innych atrakcji.
Polska Liga Esportowa: Gra o tron - czas na finały!

temu

To już ostatnia prosta sezonu Wiosna 2018 Polskiej Ligi Esportowej! W weekend 23-24 czerwca, podczas Targów GameON Kielce, odbęda się offline’owe finały rozgrywek. Po cztery najlepsze po etapie ligowym ekipy w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends po
Kto zgarnie 46 tysięcy z puli ćwierć miliona złotych? Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off!

temu

Polska Liga Esportowa, czyli jedne z najważniejszych polskich rozgrywek e-sportowych, rozpoczyna właśnie kolejny etap rywalizacji – fazę play-off. Po siedmiu tygodniach regularnych zmagań w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends poznaliśmy 4 najlepsze drużyny w każdej z gier.  
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.