Kto zgarnie 46 tysięcy z puli ćwierć miliona złotych? Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off!

Kto zgarnie 46 tysięcy z puli ćwierć miliona złotych? Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off!

Opublikowany

Polska Liga Esportowa, czyli jedne z najważniejszych polskich rozgrywek e-sportowych, rozpoczyna właśnie kolejny etap rywalizacji – fazę play-off. Po siedmiu tygodniach regularnych zmagań w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends poznaliśmy 4 najlepsze drużyny w każdej z gier.  

Podczas sezonu zasadniczego szesnaście zespołów rywalizowało co tydzień o punkty oraz nagrody. Za każde zwycięstwo drużyna otrzymywała 1200 złotych, a za remis po 600. Przez siedem kolejek zespoły zarobiły łącznie 67 200 złotych - w puli zostało jeszcze 172 800 do podziału!
PLE_playoff_csgo.jpg
W play-off’ach zobaczymy cztery drużyny CS:GO – Team Kinguin, Team GRUBASy, PRIDE i Samsung4Gamers by InetKoxTV. Wśród zespołów LoL wystąpią: e-Meryci, Team DPD, Pompa Team oraz AGO Gaming. Osiem najlepszych formacji w Polsce będzie walczyło zwycięstwo w całej lidze i nagrodę główną, czyli 46 tysięcy złotych.

W PLE bardzo podoba mi się wstęp i przerwy między meczami, kiedy puszczane są highlights zawodników, czy nawet w trakcie pauzy pokazywane są statystyki graczy i ich aktualna forma. Nigdy wcześniej w Polsce nie widziałem takiego czegoś i uważam, że jest to zrobione dość profesjonalnie. Mimo kilku potknięć uważam, że cała liga zasługuje na duży plus i mam nadzieję, że w następnej edycji będą finały LANowe.

Mikołaj "mouz" Karolewski, Team Kinguin

W sezonie zasadniczym Team Kinguin zdominowało tabelę CS:GO, zarabiając przy tym 7200 złotych. Zespół Grzegorza „Szpero” Dziermałka wygrał 5 spotkań, zremisował 2 razy i nie przegrał ani jednego meczu. Taki sam wynik osiągnęła prowadzona przez Remigiusza „Overpowa” Puscha formacja e-Meryci w League of Legends, która również otrzymała 7200 zł.
PLE_playoff_lol.jpg
Wszystkie mecze były transmitowane na kanale EsportNow w TwitchTV. Rozgrywki każdego tygodnia gromadziły nawet 150 tysięcy widzów – w szczytowym momencie transmisję oglądało aż 13 382 osób. Fani e-sportu spędzili 497 225 godzin podczas oglądania najlepszych zawodników w naszym kraju.
Play-off’y w League of Legends rozpoczną się 4 lipca o godzinie 14:00. Natomiast w CS:GO 6 lipca o godzinie 13:00. Mecze będą transmitowane na kanale www.twitch.tv/esportnow
Więcej informacji o Polskiej Lidze Esportowej, harmonogramie rozgrywek i ogłoszenia organizatora, Fantasy Expo, można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: polskaligaesportowa.pl
O Polskiej Lidze Esportowej
Polska Liga Esportowa to regularne rozgrywki ligowe w dwóch najpopularniejszych w e-sporcie grach: League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Pierwszy sezon PLE rozpoczął się w maju, a jego finał odbędzie się w połowie lipca 2017 roku. W rozgrywkach bierze udział 16 zespołów.

Organizator
Organizatorem Ligi jest największa polska agencja e-sportowa - Fantasy Expo. Firma ma na swoim koncie organizację jednych z największych imprez e-sportowych w kraju, takich jak ESPORT NOW 2017. Zajmuje się również kampaniami marketingowymi dla firm zainteresowanych promocją w e-sporcie. Fantasy Expo jest też agencją dla największych gwiazd polskiej sceny e-sportowej, w tym: Piotra „Izaka” Skowyrskiego, Norberta „Disa” Gierczaka, Damiana „Nervariena” Ziaję.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off - inf. prasowa Fantasy Expo.pdf

pdf | 296 KB

Pobierz
Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off - inf. prasowa Fantasy Expo.docx

docx | 36 KB

Pobierz
PLE_playoff_csgo.jpg

grafika | 2,28 MB

Pobierz
PLE_playoff_lol.jpg

grafika | 2,26 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
148 tysięcy widzów, 80 zawodników i 16 drużyn - pierwsza połowa Polskiej Ligi Esportowej już za nami!

temu

Rozgrywki PLE gromadzą przed monitorami tysiące fanów e-sportu z całej Polski. Przez ostatnie dwa miesiące mogli oni obejrzeć 16 spotkań z udziałem najlepszych zawodników z kraju i zagranicy.
Polska Liga Esportowa: Historyczna kolejka

temu

To będzie pierwsza taka kolejka w historii Polskiej Ligi Esportowej! Już w najbliższy weekend (21-22 kwietnia) rywalizacja w Polskiej Lidze Esportowej powered by Play będzie otwarta dla kibiców na imprezie masowej. Na Good Game - Warszawskich Targach Gier w Ptak Warsaw E
Polska Liga Esportowa: Wystartował sezon zasadniczy Wiosna 2018

temu

Polska Liga Esportowa - sezon Wiosna 2018 - wystartowała. Do rywalizacji w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends przystępuje 18 drużyn, które walczą o łączną pulę 261 360 złotych. W dniach 21-22 kwietnia po raz pierwszy w historii odbędzie się kolejk
E-sport popularniejszy od piłki nożnej? Ponad 16 tysięcy osób odwiedziło ESPORT NOW 2017

temu

W poprzednim sezonie na mecze Śląska Wrocław przychodziło średnio 8 740 kibiców. Tegoroczną edycję e-sportowej imprezy ESPORT NOW 2017, która również odbyła się we Wrocławiu, odwiedziło niemal dwa razy więcej osób. Choć sport elektroniczny nie jest jeszcze bardziej popularny od „tradycyjnego”, to bez wątpienia zdobywa coraz większą liczbę fanów.

Acer utrzymuje wysoki poziom usług serwisowych

95% przeprowadzonych napraw gwarancyjnych zostało wykonanych w mniej niż 5 dni roboczych