Kto zgarnie 46 tysięcy z puli ćwierć miliona złotych? Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off!

Kto zgarnie 46 tysięcy z puli ćwierć miliona złotych? Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off!

Opublikowany

Polska Liga Esportowa, czyli jedne z najważniejszych polskich rozgrywek e-sportowych, rozpoczyna właśnie kolejny etap rywalizacji – fazę play-off. Po siedmiu tygodniach regularnych zmagań w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends poznaliśmy 4 najlepsze drużyny w każdej z gier.  

Podczas sezonu zasadniczego szesnaście zespołów rywalizowało co tydzień o punkty oraz nagrody. Za każde zwycięstwo drużyna otrzymywała 1200 złotych, a za remis po 600. Przez siedem kolejek zespoły zarobiły łącznie 67 200 złotych - w puli zostało jeszcze 172 800 do podziału!
PLE_playoff_csgo.jpg
W play-off’ach zobaczymy cztery drużyny CS:GO – Team Kinguin, Team GRUBASy, PRIDE i Samsung4Gamers by InetKoxTV. Wśród zespołów LoL wystąpią: e-Meryci, Team DPD, Pompa Team oraz AGO Gaming. Osiem najlepszych formacji w Polsce będzie walczyło zwycięstwo w całej lidze i nagrodę główną, czyli 46 tysięcy złotych.

W PLE bardzo podoba mi się wstęp i przerwy między meczami, kiedy puszczane są highlights zawodników, czy nawet w trakcie pauzy pokazywane są statystyki graczy i ich aktualna forma. Nigdy wcześniej w Polsce nie widziałem takiego czegoś i uważam, że jest to zrobione dość profesjonalnie. Mimo kilku potknięć uważam, że cała liga zasługuje na duży plus i mam nadzieję, że w następnej edycji będą finały LANowe.

Mikołaj "mouz" Karolewski, Team Kinguin

W sezonie zasadniczym Team Kinguin zdominowało tabelę CS:GO, zarabiając przy tym 7200 złotych. Zespół Grzegorza „Szpero” Dziermałka wygrał 5 spotkań, zremisował 2 razy i nie przegrał ani jednego meczu. Taki sam wynik osiągnęła prowadzona przez Remigiusza „Overpowa” Puscha formacja e-Meryci w League of Legends, która również otrzymała 7200 zł.
PLE_playoff_lol.jpg
Wszystkie mecze były transmitowane na kanale EsportNow w TwitchTV. Rozgrywki każdego tygodnia gromadziły nawet 150 tysięcy widzów – w szczytowym momencie transmisję oglądało aż 13 382 osób. Fani e-sportu spędzili 497 225 godzin podczas oglądania najlepszych zawodników w naszym kraju.
Play-off’y w League of Legends rozpoczną się 4 lipca o godzinie 14:00. Natomiast w CS:GO 6 lipca o godzinie 13:00. Mecze będą transmitowane na kanale www.twitch.tv/esportnow
Więcej informacji o Polskiej Lidze Esportowej, harmonogramie rozgrywek i ogłoszenia organizatora, Fantasy Expo, można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: polskaligaesportowa.pl
O Polskiej Lidze Esportowej
Polska Liga Esportowa to regularne rozgrywki ligowe w dwóch najpopularniejszych w e-sporcie grach: League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Pierwszy sezon PLE rozpoczął się w maju, a jego finał odbędzie się w połowie lipca 2017 roku. W rozgrywkach bierze udział 16 zespołów.

Organizator
Organizatorem Ligi jest największa polska agencja e-sportowa - Fantasy Expo. Firma ma na swoim koncie organizację jednych z największych imprez e-sportowych w kraju, takich jak ESPORT NOW 2017. Zajmuje się również kampaniami marketingowymi dla firm zainteresowanych promocją w e-sporcie. Fantasy Expo jest też agencją dla największych gwiazd polskiej sceny e-sportowej, w tym: Piotra „Izaka” Skowyrskiego, Norberta „Disa” Gierczaka, Damiana „Nervariena” Ziaję.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off - inf. prasowa Fantasy Expo.pdf

pdf | 296 KB

Pobierz
Polska Liga Esportowa wchodzi w fazę play-off - inf. prasowa Fantasy Expo.docx

docx | 36 KB

Pobierz
PLE_playoff_csgo.jpg

grafika | 2,28 MB

Pobierz
PLE_playoff_lol.jpg

grafika | 2,26 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.