Acer OJO 500. Nowy zestaw Windows Mixed Reality
Acer OJO 500. Nowy zestaw Windows Mixed Reality

Acer OJO 500. Nowy zestaw Windows Mixed Reality

Dziś, na Globalnej Konferencji Prasowej next@acer, odbywającej się podczas targów IFA, firma Acer zaprezentowała zestaw Acer Windows Mixed Reality - Acer OJO 500. Nowy model wyposażony jest w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 2880x1440 z kątem widzenia wynoszącym 100 stopni i odświeżaniem na poziomie 90 Hz. 

Nowy model wyróżnia się spośród konkurencji możliwością odpinania gogli, dzięki czemu użytkownicy mogą wymieniać opaski utrzymujące je na głowie. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, gdy z jednego zestawu korzysta kilka osób - na przykład, gdy firmy chcą zapewnić klientom czyste pałąki na głowę przy każdym użyciu. Unikalny projekt ułatwia także przechowywanie i czyszczenie.

Zestaw dostępny jest z twardym lub miękkim paskiem na głowę. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać najlepiej dopasowane i wygodne rozwiązanie dla siebie. Pasek miękki można prać w pralce, a wyjątkowo szerokie obicie na pasku twardym pomaga utrzymać zestaw bezpiecznie i pewnie na miejscu. Ponadto, bez konieczności zdejmowania całego zestawu, można unieść same gogle, aby odebrać telefon czy porozmawiać z osobami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Dedykowana aplikacja do precyzyjnej kalibracji obrazu
Ostrość obrazu reguluje się przy pomocy wbudowanego pokrętła, służącego do ustawiania odległości międzyźrenicowej (IPD). Aplikacja Acer IPD Indicator wraz z oprogramowaniem Acer IPD Meter pozwala użytkownikowi na zmierzenie tej odległości, a tym samym zapewnia ostrzejsze, wyraźniejsze obrazy i przyjemniejsze wrażenia.

Dwa 2,89-calowe ciekłokrystaliczne wyświetlacze oferują 100-stopniowe pole widzenia oraz rozdzielczość 2880 x 1440. Wysoka częstotliwość odświeżania, nawet do 90 Hz, pozwala uzyskać wyraźne i realistyczne trójwymiarowe obrazy.

Zintegrowany system audio eliminuje potrzebę korzystania ze słuchawek.
Zintegrowany system audio wykorzystuje opatentowany projekt “rury dźwiękowej” w celu doprowadzenia dźwięku z wbudowanych głośników w kierunku uszu użytkownika. Unikalna budowa pozwala uzyskać dźwięk przestrzenny bez zasłaniania uszu. Dzięki temu użytkownicy mogą słyszeć dźwięki z otoczenia, co idealnie sprawdza się w miejscach publicznych, gdy nie chcemy całkowicie odcinać się od otoczenia.

Zintegrowany system audio składa się z wbudowanych głośników oraz zestawu mikrofonów. Użytkownicy ceniący sobie prywatność i głębię dźwięku mogą korzystać również z własnych słuchawek w zestawie z miękkim paskiem na głowę.  

Łatwa i szybka konfiguracja - bez dodatkowych czujników
Zestaw śledzi położenie gogli przy pomocy kamer i czujników umieszczonych bezpośrednio na urządzeniu, bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu. Po połączeniu z komputerem obsługującym Windows Mixed Reality zestaw sam instaluje oprogramowanie, a cała konfiguracja zajmuje około 10 minut.

6-stopniowe śledzenie pozycji obejmuje opcje przodu/tył, góra/dół, oraz lewo/prawo, jak również nachylenie, odchylenie oraz obrót. W skład zestawu wchodzi kabel o długości 4 metrów, umożliwiający szeroki zakres ruchu, oraz podłączenie do komputera PC przy pomocy złącza HDMI 2.0 oraz USB 3.0 odpowiadającego za pobieranie danych.

Kontrolery ruchu
Model Acer OJO 500 jest dostępny również w zestawie z dwoma kontrolerami ruchu Bluetooth. Wyposażone są w przycisk Windows 10, panel dotykowy oraz przycisk akcji pozwalający na interakcję z obiektami w rzeczywistości mieszanej.

Windows Mixed Reality
Obecnie istnieje ponad 2500 gier i aplikacji, w których można wykorzystać możliwości modelu Acer OJO 500. Dostępne są na wszystkich popularnych platformach, takich jak Steam VR czy Microsoft Store.  Zestaw wymaga kompatybilnego komputera z systemem Windows.

Cena i dostępność
Model Acer OJO 500 będzie dostępny w Polsce w czwartym kwartale 2018 w cenie od 1999 zł.

Acer_OJO_500_02.pngAcer_OJO_500_01.pngAcer_OJO_500_04.pngAcer_OJO_500_05.pngAcer_OJO_500_03.png
Załączniki

Pobierz wszystkie

2018 next@acer IFA_Product Specifications.pdf

pdf | 2,98 MB

Pobierz
Acer OJO 500. Nowy zestaw Windows Mixed Reality_.pdf

pdf | 106 KB

Pobierz
Acer OJO 500. Nowy zestaw Windows Mixed Reality_.docx

docx | 36,8 KB

Pobierz
Acer_OJO_500_05.png

grafika | 325 KB

Pobierz
Acer_OJO_500_02.png

grafika | 568 KB

Pobierz
Acer_OJO_500_03.png

grafika | 207 KB

Pobierz
Acer_OJO_500_04.png

grafika | 419 KB

Pobierz
Acer_OJO_500_01.png

grafika | 613 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Odświeżone notebooki Aspire 7, Aspire 5 i Aspire 3 oraz nowy All-In-One

Komputer Aspire Z 24 jest oparty na najnowszych procesorach 8. generacji Intel Core i7+, obsługujących do 32 GB pamięci Intel Optane i został wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150. Nowy notebook Aspire 7 waży mniej niż 1,5 kg, a za jego wydajność odpowiada procesor Intel Core i7-8705G lub procesor i5-8305G z grafiką Radeon RX Vega  M GL. Ponadto zaprezentowano nowe modele Aspire 5 i Aspire 3.
Acer rozbudowuje portfolio gamingowe Predator i Nitro. Nadchodzą nowe monitory i akcesoria

W Berlinie przedstawiono całą gamę nowości, wśród których znalazły się nowe monitory do gier komputerowych, nowoczesny fotel dla graczy oraz kompletny zestaw akcesoriów gamingowych.
Acer przedstawia projektory laserowe przeznaczone dla biznesu i edukacji

Acer zaprezentował dziś nowe projektory z serii PL i SL — modele Acer PL6610 (WUXGA), PL6510 (1080p), SL6610 (WUXGA) i SL6510 (1080p) — zasilane laserowymi źródłami światła. Seria SL oferuje projekcję krótkoogniskową dla takich przestrzeni jak sale lekcyjne, a seria PL dla większych przestrzeni biznesowych.
Acer Chromebook 514 z możliwością pracy na baterii nawet do 12 godzin i Corning Gorilla Glass

Podczas targów IFA firma Acer zaprezentowała najnowszy model, należący do rodziny chromebooków - Acer Chromebook 514. Powstał on głównie z myślą o miłośnikach technologii, młodych profesjonalistach i studentach.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.