Gwiazdy YouTube'a w Krakowie - MeetUp® 2018 już w sobotę

Gwiazdy YouTube'a w Krakowie - MeetUp® 2018 już w sobotę

Kraków już po raz drugi został gospodarzem największej w Polsce imprezy dla YouTuberów i ich fanów - MeetUp® 2018. W sobotę 1 września w Tauron Arenie będzie można spotkać ponad 260 gwiazd internetu. Organizatorzy spodziewają się, że wydarzenie odwiedzi co najmniej 20 000 osób. 

Wśród twórców wystąpią jedne z najbardziej wpływowych twarzy rodzimej sceny YouTube, a jednocześnie ambasadorzy MeetUp® - Rezigiusz, Izak oraz Friz. Ich kanały subskrybuje łącznie 6,5 miliona widzów. Poza nimi na krakowskim evencie obecność potwierdziło wielu znanych twórców wideo, między innymi:  Multi, Wojan, Miłośnicy 4 Kółek, Lachu, Poszukiwacz, Ponki. Na imprezie pojawią się również TikTokerzy (dawniej Muserzy), czyli twórcy korzystający z aplikacji TikTok (dawniej Musical.ly), która stała się w ostatnich latach istnym fenomenem wśród nastolatków. Podobnie jak YouTube TikTok jest medium społecznościowym - użytkownicy sami tworzą i dzielą się filmami. Wśród twórców będą największe gwiazdy, takie jak Dominik Rupiński, Kinga Sawczuk (Kompleksiara), Julia Kostera, Siostry Żugaj i Katka. Z aplikacji każdego miesiąca korzysta około 600 milionów użytkowników.

Kraków jest miastem, które świetnie łączy szacunek do tradycji z otwarciem na nowoczesność. Kraków nie tylko podąża za trendami, ale często je wyznacza. W działaniach promocyjnych coraz częściej wykorzystujemy wzrastającą rolę nowych mediów, kanałów społecznościowych, doceniając popularność ich twórców, takich jak youtuberzy. Dlatego po raz kolejny jesteśmy miastem - gospodarzem imprezy, która przyciąga internetowe osobowości i rzesze ich fanów. Kraków chętnie włącza się w to wydarzenie, współpracuje z YouTuberami i obserwuje ten swego rodzaju społeczny fenomen. Mamy nadzieję, że wśród uczestników i gości tej imprezy znajdą się wizjonerzy, którzy w przyszłości zrewolucjonizują środki komunikacji społecznej.

Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta

Wejście na imprezę jest bezpłatne. Organizatorzy udostępniają jednak możliwość zakupu biletów, które dają gwarancję ominięcia kolejek, wcześniejszego wejścia na wydarzenie oraz dostępu do specjalnych stref premium.
MU2017.jpgMU2017_2.jpgMU2017_3.jpg

Cieszymy się, że już po raz drugi będziemy mieli okazję współpracować z Miastem Kraków przy organizowaniu tej imprezy. Przed nami nie lada wyzwanie, planujemy bowiem pobić zeszłoroczny rekord 20 tysięcy fanów zgromadzonych na Tauron Arenie. 

Tobiasz Wybraniec, prezes zarządu agencji GetHero, organizatora MeetUp®.

Miasto Kraków kolejny raz zostało głównym partnerem i współorganizatorem MeetUp®. Podobnie jak rok wcześniej współpraca ta zaowocowała powstaniem filmów promujących miasto i samo wydarzenie, stworzonych przez jednych z największych polskich YouTuberów -  Rezigiusza, Friza i Izaka. Materiały w ciągu kilku dni od publikacji zostały wyświetlone w sumie ponad miliony razy.

Ubiegłoroczna współpraca pokazała, jak ważne są kanały, takie jak YouTube, w promocyjnej działalności i niestandardowym informowaniu o ofercie miasta – zwłaszcza jeśli chcemy dotrzeć do młodych osób. Zasięg ubiegłorocznej kampanii, w ramach której współpracowaliśmy z Izakiem i Rezim,  to ponad 4 220 000 odsłon (YouTube, Facebook, Instagram, Snapchat), a ekwiwalent reklamowy publikacji związanych z imprezą w samych tylko mediach społecznościowych wyniósł blisko 2 mln zł.  Przygotowane w tym roku filmy z udziałem YouTuberów takich jak Rezi, Izak i Friz tylko przez weekend osiągnęły ponad milion odsłon. A gorączka związana z organizowanym w Krakowie, największym polskim spotkaniem społeczności YouTube, dopiero się zaczyna.

Rafał Perłowski, Zastępca Dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa

Rezigiusz

Rezigiusz

Friz

Friz

Izak

Izak

Organizatorem MeetUp® 2018 jest agencja kreatywna GetHero, która zajmuje się współpracą z twórcami i zrzeszaniem influencerów w ramach sieci partnerskiej YouTube. Partnerami wydarzenia zostały marki Garnier, Coca Cola, Monte Snack, Starlink, LG Polska i Wawel oraz Województwo Małopolskie.
Social Media MeetUp® 2018

Facebook:
https://www.facebook.com/MeetUpPoland/ https://www.facebook.com/events/798434070347493/

Instagram:
https://www.instagram.com/meetuppolska/

Film z poprzedniej edycji MeetUp®:
https://www.youtube.com/watch?v=KxX6H85sa60

Oficialna strona wydarzenia:
https://apynews.pl/meetup

Bilety dostępne są na: 
https://www.biletin.pl/pl/festiwal/meetup-2018-krakow-krakow/6842/bilety.html
Załączniki

Pobierz wszystkie

MU2017_3.jpg

grafika | 4,7 MB

Pobierz
MU2017_2.jpg

grafika | 1,67 MB

Pobierz
MU2017.jpg

grafika | 454 KB

Pobierz
MeetUp® 2018 - Kraków już 1 września zostanie polską stolicą YouTube’a!.pdf

pdf | 154 KB

Pobierz
MeetUp® 2018 - Kraków już 1 września zostanie polską stolicą YouTube’a!.docx

docx | 18,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
MeetUp® 2018 - Kraków już 1 września zostanie polską stolicą YouTube’a!

MeetUp® 2018 to szósta edycja największej polskiej imprezy dla YouTuberów i ich fanów. Po raz drugi współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków. Już w sobotę 1 września w Tauron Arenie będzie można spotkać 100 największych gwiazd internetu. Poprzednia edycja zgromadziła niemal 20 tysięcy osób - w tym roku organizatorzy zamierzają pobić ten rekord.
Kraków po raz drugi zostanie polską stolicą YouTube’a! MeetUp® 2018 już 1 września w Tauron Arenie

MeetUp® 2018 to szósta edycja największej polskiej imprezy dla YouTuberów i ich fanów. Już po raz drugi współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków. 1 września w Tauron Arenie będzie można spotkać blisko 100 największych gwiazd internetu. Poprzednia edycja zgromadziła niemal 20 tysięcy osób - w tym roku organizatorzy zamierzają pobić ten rekord.
TikTok, czyli fenomen, który dogania YouTube’a

Ulubiona aplikacja nastolatków. Tak media okrzyknęły w ostatnim czasie TikTok (daw. Musical.ly), które staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodzieży. Unikalny pomysł oraz zaangażowanie społeczności sprawiają, że TikTok stał się istnym fenomenem, z którego globalnie korzysta już 600 milionów użytkowników!
Performance Engineering Meetup

26 października Sabre Polska organizuje w Krakowie spotkanie poświęcone zagadnieniom z obszaru Performance Engineering. Sabre Meetup to cykl wydarzeń poświęconych różnym aspektom technologii i pracy w IT. Najbliższe z nich będzie dotyczyło technik wykorzystywanych do zapewniania stabilności i wydajności systemów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest rejestracja.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.